KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 
Ayasofya İçin Cumhurbaşkanına Ve Hükümete Çağrı - X
Ayasofya İçin Cumhurbaşkanına Ve Hükümete Çağrı

Biz KOBİDER olarak, Ayasofya için Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan’a ve 62. Hükümetin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’na çağrıda bulunuyor ve diyoruz ki; Fethin 562. Yılında Ayasofya’yı açmaya var mısınız? Çağ açıp çağ kapayan Fatih Sultan Mehmed’in fetih hakkı olarak mülkiyetini alıp vakfederek camiye çevirdiği Ayasofya ibadete açılmalı.

Haberin Devamı

KOBİDER; Esnaf ve KOBİ’lerin hali ne olacak? - X
KOBİDER; Esnaf ve KOBİ’lerin hali ne olacak?

19 Mayıs 2015- Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, ticarî faaliyetini iç piyasada sürdüren işletmeler ve küçük esnaf; son dönemlerde işlerinin durgunluğundan yakınıyor. Esnaf kesimi ticarî gelirlerinin düşmesi yanında, faaliyet dışı gelirlerinin de azalmasıyla, mevcut masrafları karşılamada zorlanıyor. Bu nedenle cirosunu artırmanın yollarını arıyor. Çoğu işyeri, kredi kartı ile peşin fiyatına 9 taksit uygulayarak satışlarını artırmaya çalışıyorsa da umduğunu bulamıyor.

Haberin Devamı

1 Mayıs Taksim dayatması Türkiye’ye zarar, İstanbulluya eziyettir! - X
1 Mayıs Taksim dayatması Türkiye’ye zarar, İstanbulluya eziyettir!

30 NİSAN 2015- Küçük ve Orta Büyüklükteki işletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, 1 Mayıs’ın Taksim’de kutlanmasındaki ısrarın arkasındaki asıl amaç başkadır. Bir diğer ifade ile 1 Mayıs’ın Taksim’de kutlanmak istenmesi halkın hakkını gasp etmek demektir.

Haberin Devamı

KOBİDER: Türkiye’de
KOBİDER: Türkiye’de "soykırım" değil, Ermeni çetelerin mezalimi yaşanmıştır

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, Türkiye’nin dünyada en alçakça, en utanmaz iftiraya maruz kalan bir devlet olduğunu her yerde ,her platformda ve herkese anlatmalıyız.Çünkü Türkiye'de "ermeni soykırımı" değil tam aksine ermeni çetelerinin masum halka karşı mezalimlik yaşandığı kayıtlar da yer almaktadır.

Haberin Devamı

 Dünya şampiyonu ’Trabzon Erdoğdu Lisesi’ ödüllendirilmeli - X
Dünya şampiyonu ’Trabzon Erdoğdu Lisesi’ ödüllendirilmeli

21.04.2015- Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, Türkiye temsilcisi Trabzon Erdoğdu Anadolu Lisesi gönülleri fethetti... Temsilcimiz Dünya Futbol Şampiyonası'nda futbolu sahilde öğrenenlerin ülkesi, futbolun beşiği, futbolda yenilmezlerin ülkesi Brezilya'ya tarihinin en büyük hezimetlerinden birini yaşattı. Trabzon Erdoğdu Anadolu Erkek Lisesi,Okul Sporları Dünya Futbol Şampiyonası finalinde Brezilya temsilcisini 2-1 yenerek şampiyon oldu.

Haberin Devamı

KOBİDER Başkanı ÖZGENÇ, ’Mega Kent’ İstanbul dilenciler şehri oldu! - X
KOBİDER Başkanı ÖZGENÇ, ’Mega Kent’ İstanbul dilenciler şehri oldu!

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, Türkiye’ye sığınan Suriyelilerin büyük bölümü iş umuduyla İstanbul’da yaşamayı tercih ediyor. Ancak iş bulamayan Suriyelilerin bir kısmı parklarda barınıyor, bir kısmı ise dileniyor. Suriyelilere sıcak aş, barınacak yer mi verilmedi, yoksa arka planda başka şeyler mi var?

Haberin Devamı

ÖZGENÇ: Çanakkale ruhu her daim diri tutulmalı - X
ÖZGENÇ: Çanakkale ruhu her daim diri tutulmalı

17 Mart 2015- KOBİDER Genel Başkanı Nurettin Özgenç, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 100.Yıl dönümü ve Şehitleri Anma günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferini ”Türk milletinin bağımsızlık ve var olma mücadelesi” olarak gördüğünü belirten Özgenç, Çanakkale Zaferi'nin aynı zamanda vatan topraklarını korumak için şahlanan bir milletin destanı olduğu için Çanakkale Ruhunu tüm benliğimizle yaşamalıyız dedi. Özgenç, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Haberin Devamı

ÖZGENÇ: Darbeci STK’lar demokrasiye hoşgeldiniz! - X
ÖZGENÇ: Darbeci STK’lar demokrasiye hoşgeldiniz!

27 Şubat 2015-- Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, 28 Şubat davası, 28 Şubat sürecinde "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini cebren devirmeye, düşürmeye iştirak" le suçlanan yüzü aşkın sanık hakkında açılan davadır. Ancak asker ve sivil ayağı yargılandı ama nedense bunun STK ayağına dokunulmadı.

Haberin Devamı

Esnafa kefil olması gereken birliğin kefil istemesi manidar - X
Esnafa kefil olması gereken birliğin kefil istemesi manidar

26 ŞUBAT 2015- Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda, TESKOMB heyetini kabulünde yaptığı konuşmada, "Türkiye’mizin geçtiğimiz 12 yılda yaşadığı büyük dönüşümü en iyi esnaf ve sanatkarımızın değerlendireceğine inanıyorum. Eskiden devletin kredi yardımından 1 yılda 63 bin kişi yararlanabiliyordu. Şimdi ise 308 bin kişi yararlanabiliyor. 2015 yılı için bütçeye 750 bin TL sübvansiyon rakamı konuldu bununla esnaf ve sanatkarımız 16 milyon TL civarında kredi kullanabilecek." olduğuna vurgu yaptı. Geçmişte daha düşük rakamlar da ve %47 ile kredi alabilen esnaf şimdi % 4-5 faiz ile 150 bin TL’ye kadar kredi alabilmektedir. Bunlar elhak doğrudur. Ancak ortada önemli bir sorun vardır. Bu sorun devam ettiği sürece küçük esnaf diye tabir edilen bakkal, manav, kasap, berber, marangoz, demirci, tuhafiyeci ve atölyeciler gayrimenkul teminatı veremediklerinden dolayı kredi alamamaktadır. Kredi kooperatifleri esnaf’a kredi vermede yardımcı olmaları gerekirken işi yokuşa sürüyorlar. 15-20 bin TL kredi için teminat istemek ’olmaz’ demenin başka bir yoludur. Ayrıca esnaf kooperatifleri bankadan alınacak krediye kefil oluyorsa kendileri neden kefil istiyorlar?

Haberin Devamı

KOBİDER: İç Güvenlik Paketi için verilen mücadele AVM yasasına neden gösterilmedi - X
KOBİDER: İç Güvenlik Paketi için verilen mücadele AVM yasasına neden gösterilmedi

19.02.2015- KOBİDER/ÖZGENÇ: AVM yasası iç güvenlik paketinden daha mı az değerliydi? Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, Hükümetin "İç Güvenlik Paketi"ne karşı can siper hane direniş yapanları maalesef AVM yasasında göremedik.

Haberin Devamı

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

GENEL KURUL İLANI
KÜÇÜK VE ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ (KOBİDER) YÖNETİM KURULUNDAN DUYURU


Derneğimizin Olağan Genel Kurul toplantısı 26.03.2018 saat 14.00 de (Yurt Sokak No 41/1 Çağlayan’daki Dernek Merkezi’nde aşağıda yazılı gündeme göre yapılacaktır.
Belirtilen gün çoğunluk sağlanamadığı takdirde, ikinci toplantı 09.04.2018 günü aynı gündemle, aynı yer ve saatte nisapsız olarak yapılacaktır.
Sayın üyelerin toplantıya katılmaları saygı ile rica olunur.
YÖNETİM KURULU ADINA
Başkan Nurettin Özgenç

GÜNDEM

1 – Açılış ve yoklama,
2 – Kongre Başkanlık Divanı seçimi,
3 – Saygı duruşu,
4 – Yönetim Kurulu faaliyet raporu ile Denetim Kurulu faaliyet raporunun okunması ve müzakeresi,
5 – Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu’nun ayrı ayrı ibrası,
6 – Tahmini bütçenin görüşülerek onaylanması,
7 – Yeni Yönetim Kurulu ile Denetim Kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi,
8 – Dilekler ve temenniler,
Sitemize İlan Vermek İçin Bizi Arayabilirsiniz.


 

Güncel Haberler
KOBİDER ile Secretcv.com işbirliği
KOBİDER ile Secretcv.com İnsan Kaynakları Sitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, tüm üyelerimize çok özel bir kampanya sunuyoruz.

Yapılan anlaşmaya göre Secretcv.com’daki tüm ilan üyelik paketlerini size özel fiyatlarla alabilirsiniz.


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
KOSGEB’den onay alan KOBİ’lere kredi imkanı Deniz’de.

ÇAĞLAYAN ŞUBESİ: 

Ender GÜRAL

Şube Müdürü

Çağlayan Mah. Vatan Cad. No:58/A Kağıthane/İSTANBUL
Direkt No: (0212) 233 33 81 Olimpa AVM Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş. 1997 yılında kurulmuştur. İstanbul Altın Borsası'nın 076 nolu üyesi olmuş ve İstanbul Altın Borsası'ndaki işlem hacmi hızla büyümüştür. Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş, İstanbul Altın Borsası 'ndaki işlem hacmini hızla yükseltmiş olup, daima ilk %10 içinde yer almaktadır. Firmamız Türkiye 'deki ilk ve tek ISO 9001 belgeli döviz bürosu olmanın haklı gururunu duymaktadır. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler Hazır web sitesi denilince ilk akla basit bir dizayn ile tasarlanmış, altyapısı güçsüz, arama sonuçlarında görüntülenemeyen düşük fiyatlarda web siteleri gelir. Çizgi web tasarım olarak bu alışılagelmiş düzeni ortadan kaldırıyoruz. Kurumsal firmalar için hazırlamış olduğumuz hazır web sitesi tasarımı tamamen profesyonelce hazırlanmış olup, özel tasarım bir web sitesi ile arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. kobider

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com