KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

Özgenç: Artık Ayasofya’yı gerçek Müslüman kimliğine kavuşturma zamanı gelmiştir

11

2017 Yılı Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Ayasofya Müzesi’nde ’Aşkı Nebi’ temalı Hilye-i Şerif Sergisi’nin açılışı Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez tarafından yapıldı.

14

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un Ayasofya’ya ilişkin yaptığı konuşma üzerine KOBİDER Başkanı Nurettin Özgenç’te yazılı açıklamada bulundu.

Nurettin Çzgenç

KOBİDER Genel Başkanı Nurettin Özgenç, “Diyanet İşleri Başkanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İslam Kültür ve Sanat Platformu işbirliğiyle Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen Aşk-ı Nebî sergisinin açılışına davetli olarak katılmaktan dolayı memnuniyet duyuyorum.

Aşk-ı Nebî sergisinin Ayasofya’da düzenlenmesi güzel ve anlamlı bir çalışmadır. Öncelikle bu hizmette bulunanları takdir ediyoruz.

Ayrıca Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in ulu mabet Ayasofya hakkındaki düşüncelerine gönülden katılıyoruz.

Programda bir konuşma yapan Numan Kurtulmuş, hayatının en zor konuşmalarından birini Ayasofya’daki kürsüden yapacağını belirterek, "Bu ulu mabedin, Feth-i Mübin’den bize yadigar Ayasofya’nın bu kubbesinin altından nice büyük evliyaların, alimlerin, nice büyük zahitlerin geçtiğini biliyorum. Onların her birisinin ruhaniyetine saygımızı bir kere daha ifade ediyorum. Allah cümlesinden razı olsun. İnşallah Feth-i Mübin’in bize armağan olan Ayasofya’dan millet olarak da istifade etmeyi cenab-ı Allah nasip etsin" diye konuştu.

Ayrıca  “Güzel bir mekanı şenlendiriyoruz. Tarihi bir mekanımızı şenlendiriyoruz. Allah bu ulu mabedin daha çok kereler çok feyizli toplantılarla burada şereflendirmeyi cümlemize nasip etsin" ifadelerini kullandı.

Başkan Özgenç, “bu düşünceden hareket ile biz KOBİDER olarak soruyoruz;  Feth-i Mübin’in bize armağan olan Ayasofya’yı neden vakfiyeye uygun hale getirilemiyor?

Ayasofya, fethin sembolüdür ve hakkıdır. Ayasofya zaten müze-camiye çevrildiğinden beri milletin içi buruktur. Herkes yeniden Ayasofya’nın cami olmasını beklemektedir.

ARTIK AYASOFYA’YI GERÇEK MÜSLÜMAN KİMLİĞİNE KAVUŞTURMA ZAMANI GELMİŞTİR

Fethin sembolü olan Ayasofya camiye dönüştürülerek vakfiyesine uygun olarak ibadete açılmalı. İstanbul’u fetheden, vakfiyesini kuran, ilelebet açık olacak diyen Fatih Sultan Mehmed’in yüzüne bakar hale gelebilmek için vakfiyesinin amacına uygun hale getirilmesi lazım.

Ne yazık ki; Ayasofya cami, bugüne kadar aslında hiç olmadığı şekliyle maalesef müze haline getirilmiştir. Zira Camiler Allah’a ibadet edilen yerlerdir, hiçbir kanun ve kanun koyucular onu asıl maksadından farklı bir şeklide kullanılmasına müsade edemez. Ayasofya Müzesi, cami olarak ibadete açılmalıdır. Zira tarihi yapı kar amaçlı kullanılamaz.

Devlet ne harpte ne de sulh zamanında, sebepsiz yere hususî mülkiyete, yani şahıs malına ve vakıflara el koyamaz. Hatta vakıfların kuruluş şartlarını değiştiremez.

Görsel sonucu

AYASOFYA VAKIF MALIDIR, HAKKI İADE EDİLMELİ

Nitekim Ayasofya 1934 yılında kanun hükmünde kararname ile müzeye çevrilmiştir ve aynı şekilde günümüzde de hükümet kararnamesi ile tekrar cami olarak açılabilir. Ancak bu konuda sorumluluk paylaşılmalı. TBMM’de üyeleri bulunan tüm partileri Ayasofya için samimi olmaya davet ediyor ve hazırlanacak ortak bir kanuni düzenleme ile tekrar camiye dönüştürülmeli.

Böylesine sorumluluk gerektiren bir konuda bu görev sadece hükümete yüklenmemeli. Mecliste grubu bulunan siyasi partiler sorumluluktan kaçmamalı ve elini taşın altına koymalı.

AYASOFYA’NIN MÜZE OLARAK KALMASI BİZANS’A HİZMET OLUR

KOBİDER Başkanı Nurettin Özgenç, Geçmişte müzeye dönüştürülen Ayasofya Camii İstanbul’un en anlamlı ibadet yerlerinden biridir. Dolayısıyla bu tarihi yapı aslına uygun hale getirilerek tekrar camiye çevrilmeli. İstanbul’da Bizans’ın, simgesi olarak kabul edilen Ayasofya’nın Cami’den farklı bir statüde kullanılmasını sağlamak, bu toprakların yeniden Bizans yapılması manası taşıyabileceğini hatırlatmak isteriz.

Fethin sembolü ve cami statüsünde iken yapılan değişiklik ile Ayasofya’nın müze olarak kullanılması en hafif tabirle vakfiye sahibine saygısızlıktır. Zamanın zor şartları gereği Ayasofya Camii müzeye çevrilmiş olabilir. Yapılacak kanuni düzenlemeyle Ayasofya’nın camiye dönüştürülmesine iktidar ve muhalefet partilerinin ekseri çoğunluğunun kabul edeceğine inanıyoruz.

TÜRKİYE’NİN BAĞIMSIZLIĞI ADINA AYASOFYA MÜZE OLARAK KALMAMALI

Cennetmekân Fatih Sultan Mehmed Han’ı kabrinde huzura erdirmek için vakfiyesinin gereği yerine getirilmeli. Ülkemizde azınlık vakıflarının haklarının iade edildiği bir dönemde başta İstanbul olmak üzere onlarca şehrimizi bizlere vatan toprağı yapan Fatih Sultan Mehmet Han’ın hakkının iadesini sağlamamak İstanbul’un fethi ile bir çağı kapayıp yeni bir çağı açan cihan padişahına yapılacak en büyük haksızlıktır.

Başkan Özgenç, Vakıf mallarının önemine binaen Vakıflar genel müdürlüğünün resmi sitesinde "vakıf hassasiyeti", "vakıf duası" ve "vakıf bedduası" adlı bölümleri var ve bunların her biri ayrı anlam taşımaktadır. Dolayısıyla vakıf mülklerinin aslına uygun olabilmesi, kullanılabilmesi ve yaşatılması için tarihi eserlerin aslına rücu ettirilmesi ve dönüştürülmesi hususunda İstanbul halkının genel isteği bu yöndedir. Bazı kesimler farklı düşünse de ekseriyette ’Tarihi mekân tekrar ibadethane haline dönüştürülsün’ şeklindedir.

İSPANYA’DAKİ KURTUBA NE İSE İSTANBUL AYASOFYA DA ODUR!

KOBİDER Başkanı Nurettin Özgenç, Kurtuba Camii İspanya’nın Cordoba şehrinde sonradan kiliseye çevrilmiş olan camidir.

Endülüs Emevileri’nin egemenliğinde kalan, İspanyollar tarafından "Mezquita" olarak adlandırılan Kurtuba Camisi Katolik İspanyollar’ın şehri yeniden ele geçirmesinden sonra kiliseye çevrilmiş ve günümüzde hala katedral olarak kullanılmaktadır. “Ayasofya müze olarak kalmalıdır” diyenlere hatırlatmak isteriz ki; İspanya’da bizdeki gibi müze hayranları yok mudur? İspanyollar Kurtuba’yı müze yapmadığına göre biz hangi devlet veya milletin hatırına veya keyfine Sultan Fatih’in vakfettiği ecdat yadigarı eseri hala müze olarak tutmaya devam ediyoruz?

Ayasofya; geçmişimize ve milli özümüze bağlılığımızın ve gerçekten bağımsız olup olmadığımızın bir göstergesidir. Ve Ayasofya yeniden ibadete açılmadığı müddetçe de, bizim bağımsızlık mücadelemiz henüz hedefine ulaşmamış olduğunu göstermiş olur.

Dönemin konjonktürel şartları gereği Ayasofya Camii müzeye çevrilmiş olabilir. Fakat bağımsızlığı şiar edinen "Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir" diyen Gazi Mustafa Kemal yaşasaydı Ayasofya’yı ibadete açardı.

Egemenlik kayıtsız şartsız milletin olduğuna göre Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) bu duruma kayıtsız kalmamalı.” dedi

https://www.facebook.com/numankurtulmus/videos/10154697772428386/


 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
KOBİDER ile Secretcv.com işbirliği
KOBİDER ile Secretcv.com İnsan Kaynakları Sitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, tüm üyelerimize çok özel bir kampanya sunuyoruz.

Yapılan anlaşmaya göre Secretcv.com’daki tüm ilan üyelik paketlerini size özel fiyatlarla alabilirsiniz.


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
KOSGEB’den onay alan KOBİ’lere kredi imkanı Deniz’de.

ÇAĞLAYAN ŞUBESİ: 

Ender GÜRAL

Şube Müdürü

Çağlayan Mah. Vatan Cad. No:58/A Kağıthane/İSTANBUL
Direkt No: (0212) 233 33 81 Olimpa AVM Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş. 1997 yılında kurulmuştur. İstanbul Altın Borsası'nın 076 nolu üyesi olmuş ve İstanbul Altın Borsası'ndaki işlem hacmi hızla büyümüştür. Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş, İstanbul Altın Borsası 'ndaki işlem hacmini hızla yükseltmiş olup, daima ilk %10 içinde yer almaktadır. Firmamız Türkiye 'deki ilk ve tek ISO 9001 belgeli döviz bürosu olmanın haklı gururunu duymaktadır. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler Hazır web sitesi denilince ilk akla basit bir dizayn ile tasarlanmış, altyapısı güçsüz, arama sonuçlarında görüntülenemeyen düşük fiyatlarda web siteleri gelir. Çizgi web tasarım olarak bu alışılagelmiş düzeni ortadan kaldırıyoruz. Kurumsal firmalar için hazırlamış olduğumuz hazır web sitesi tasarımı tamamen profesyonelce hazırlanmış olup, özel tasarım bir web sitesi ile arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. kobider

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber