KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

KOBİDER/ÖZGENÇ: KOSGEB kredi desteği için başvuru süresi uzatılmalı

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, KOSGEB’in 50 bin liralık "Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği “ne kurumun sitesinin yaşanan yoğunluk nedeniyle açılmamasından dolayı başvuramamış esnaf ve KOBİ’ler için başvuru süresi muhakkak uzatılmalı. 19 Aralık günü başlayan 3 gün süren başvurular bu gece saat 24:00 de bitiyor.


KOSGEB’in piyasayı rahatlatmak amacıyla binlerce KOBİ’ye İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği" adı altında 50 bin liraya kadar faizsiz kredi verileceğini açıklaması KOBİ’lerin ilgili müdürlüklere ve bankalara akın etmesine neden oldu.


Faizsiz kredi desteği açıklamasıyla sevinen KOBİ’ler karşılarına çıkan bir takım bürokratik sorunların yanı sıra başvuru yapılabilmesi için veri tabanına bilgi giriş sistemine girilemediğinden ötürü başvuru işlemi gerçekleştirilemiyor.


Esnaf ve KOBİ’ler istenilen belgeleri hazırlamak ve KOSGEB’in veri tabanına gerekli bilgileri girmek istediklerinde, sistemin yoğunluktan dolayı çalışmaması çalışsa dahi aksak çalışması veri girişine engel olmaktadır. Nitekim KOSGEB’in sitesine gündüz giremeyenler gecenin geç saatlerinde uykularından feragat edenlerin bazıları ancak girebilmekteler.


Ayrıca başvuru yetiştiremeyen, KOSGEB beyannamesinde gerekli olan bazı bilgilerin faaliyet kodu olan NACE kodunda yaşadıkları olumsuzluklar ve evrak noksanlığı nedeniyle esnaf ve KOBİ’ler sorunlar yaşamaktadırlar.


KOBİ'lere 50 bin liralık "İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği" açıklamasına sevinen çok sayıda KOBİ’nin hevesi kursağında kaldı. Bu yoğunluk karşısında yeteri kadar başvurunun yapılabilmesi ve gerçek ihtiyaç sahiplerinin faydalanması adına süre kesinlikle uzatılmalıdır.


Kredi oranı iyi ama sayı devede kulak! Bir kova suyun bir mahalleye verilmesi gibi bir şey..


Devlet 2017 yılında reel sektörün desteklenmesi ve istihdamın arttırılması adına birçok reformlar yapıyor. Biz KOBİDER olarak bunların bilincindeyiz. Yapılması planlanan bu reformların en başında darda olan esnaf ve KOBİ’ye 3 yıl faizsiz ilk 12 ay hiç ödemesiz 50 bin TL kredi imkanları gelmektedir. 15 bin işletmeye verilecek kredi desteği için yaklaşık 300 bin başvuru yapıldığı tahmin ediliyor. Ayrıca 15 bin sayısı çok azdır. 3 milyonu aşkın KOBİ’nin bulunduğu ülkede, çoğu mikro ölçekli olan ve cansuyuna ihtiyaç duyan 15 bin KOBİ’ye destek verilecek olması, bir kova suyun bir mahalleye verilmesi gibi bir şey..

 

Zira ülkemizde yaşanan iç ve dış destekli bazı olumsuzlukları etkisiyle yaşanan ekonomik gelişmeler sebebiyle esnaflarımızın krediye olan ihtiyacı beklentinin çok üzerinde. KOBİ’lerimizin sıkıntılarının giderilebilmesi ve bu avantajlı krediden faydalanabilmeli adına hem sürenin uzatılması hem de kredi verilecek olan 15 bin KOBİ sayısının artırılması ekonomiye hareketlilik ve canlılık kazandıracaktır.


KOSGEB kredisi esnaf Odaları ve Birliklerin işine yaradı!


Bu destekten yararlanmanın ilk şartı KOSGEB veri tabanına kayıtlı beyannamelerin güncelliği gelmektedir. Esnaf ve sanatkârlar KOSGEB kredisinden yararlanabilmek için faaliyette bulundukları il de kurulu bulunan esnaf ve sanatkâr sicil müdürlüğüne kayıt olmak zorundadırlar. Sicil ve oda kaydı yaptırmadan mesleki faaliyette bulunma imkânı yoktur.


Haliyle KOSGEB’in "İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği"nden yararlanmak isteyen esnaf ve KOBİ’ler zorunlu olan sicil kaydını yaptırabilmek için Oda ve Birliklere kayıt oldular. 15 bin KOBİ’nin faydalanabileceği krediye 300 bini aşkın kişi başvuruda bulundu. KOSGEB kredisi yüzünden “Ya çıkarsa” misali başvuruda bulunan esnaf ve KOBİ’ler den dolayı kayıt olan esnafların ödedikleri ücretler Oda ve birliklerin işine yaradı. 
 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
KOBİDER ile Secretcv.com işbirliği
KOBİDER ile Secretcv.com İnsan Kaynakları Sitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, tüm üyelerimize çok özel bir kampanya sunuyoruz.

Yapılan anlaşmaya göre Secretcv.com’daki tüm ilan üyelik paketlerini size özel fiyatlarla alabilirsiniz.


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
KOSGEB’den onay alan KOBİ’lere kredi imkanı Deniz’de.

ÇAĞLAYAN ŞUBESİ: 

Ender GÜRAL

Şube Müdürü

Çağlayan Mah. Vatan Cad. No:58/A Kağıthane/İSTANBUL
Direkt No: (0212) 233 33 81 Olimpa AVM Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş. 1997 yılında kurulmuştur. İstanbul Altın Borsası'nın 076 nolu üyesi olmuş ve İstanbul Altın Borsası'ndaki işlem hacmi hızla büyümüştür. Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş, İstanbul Altın Borsası 'ndaki işlem hacmini hızla yükseltmiş olup, daima ilk %10 içinde yer almaktadır. Firmamız Türkiye 'deki ilk ve tek ISO 9001 belgeli döviz bürosu olmanın haklı gururunu duymaktadır. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler Hazır web sitesi denilince ilk akla basit bir dizayn ile tasarlanmış, altyapısı güçsüz, arama sonuçlarında görüntülenemeyen düşük fiyatlarda web siteleri gelir. Çizgi web tasarım olarak bu alışılagelmiş düzeni ortadan kaldırıyoruz. Kurumsal firmalar için hazırlamış olduğumuz hazır web sitesi tasarımı tamamen profesyonelce hazırlanmış olup, özel tasarım bir web sitesi ile arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. kobider

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber