KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

Başkanın Mesajı

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç;Türkiye'nin 4 bir yanından petrol fışkıran,yer altı ve yer üstü madenlerinin çokça olduğu bir ülke değildir ama köklü bir çınardan filizlenerek büyüyen Avrupa'nın 6. büyük ekonomisine sahip bir ülkedir.Geçmiş yıllarda uygulanan yanlış politikalarla birlikte  bankaların hortumlanmasıyla ve demokrasinin her on yılda bir kesintiye uğramasıyla verilen zararların neticesinde çok daha üst seviyelerde olması gereken ülkemiz maalesef bu engellemeler yüzünden istenilen refah düzeyine çıkamamıştır.


Evet; kayda değer çoklukta  petrol  kuyularımız  yoktur fakat  girişimci ruhuyla hareket eden müteşebbis insanlarımız vardır. Türkiye için çok önem arz eden küçük ve orta büyüklükteki işletmeler (KOBİ)'in kalkındırılması noktasında yapılan çalışmaların varlığını hep birlikte görüyoruz. İstihdamının yüzde 70'inin karşılayan KOBİ'lere kriz ve kriz sonrası dönemlerde  CANSUYU destekleri piyasalara bir hareket sağlamıştır. Fakat yeterli olmamıştır.Çünkü, 3 milyon 400 bin KOBİ'nin bulunduğu ülkemizde 50 bin veya 100 bin işletmeye verilen destekler maalesef kafi gelmemektedir.


KOBİ'ler üretmek, ürettiğini satabilmek, sattığı malın parasını tahsil edebilmek için mücadele vermektedirler. Tüm bunları gerçekleştirebilmek için haliyle desteklere ihtiyaç duymaktadırlar.KOBİ'lere ya farklı olacaksın ya güçlü olacaksın deniliyor ama güçlü olabilmenin yolu da desteklenmekten geçer.


Hükümetin 8 yıl içersinde KOBİ'lere sunduğu imkanların geçmiş dönemlere nazaran oldukça fazla olduğunu bu gerçeğin inkar edilemeyeceğinin  altını çizmekte fayda var. Bunların en başında gelen ise KOSGEB kanununda yapılan değişikliktir. Bu değişlik sonucu  on binlerce esnaf,sanatkar  ve KOBİ'ler faiz destekli kredilerden faydalanmıştır. Dolayısıyla KOBİ'lere verilen veya bundan verilecek olan  desteklerin artarak sürmesi halinde ülkemiz ekonomisine olumlu yansımaları olacaktır.


Sanayici ile KOBİ'lere verilen destekler adilane bir şekilde yapılması esastır.Şairin dediği gibi" bir kişiye yüz pul,yüz kişiye bir pul" şeklinde olmamasını öneriyoruz.


Özel Sektör Bankaları, Sözde Değil,Özde KOBİ Bankacılığı Yapmalı


gelişmiş ülkelere bakıldığında  KOBİ'lerin toplam kredilerden aldığı pay  bizim ülkemizdekilerin neredeyse 3 katı büyüklüğündedir. Burada özel sektör bankacılığına da büyük iş düşmektedir öyle KOBİ bankacılığı yapıyoruz diye söylenen söylemleri uygulamada da görmeliyiz.


Vizyonumuzu genişletmek açısından KOBİ'lerin krediye ihtiyaçları olduğu kadar bilgiye de ihtiyacı vardır.Bu taleple KOBİ'lerimizi dış ülkelere fuarlara  teşvik edip hatta belirli periyotlarda ücretsiz  tur düzenlenmelidir.Çünkü,Türk KOBİ'leri ekmeğini taştan topraktan çıkaran kişilerdir gördüğü bir yeniliği hemen imal edebilecek yeteneğe sahiptir.


İşsizlik sorununu aşmak için tek çare insanlarımızı nitelikli bir iş gücüne sahip olmalarını sağlamak ve KOBİ'lerin ekonomik açıdan kalkındırılması sayesinde gerçekleşebileceği kanaatindeyiz.


 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
KOBİDER ile Secretcv.com işbirliği
KOBİDER ile Secretcv.com İnsan Kaynakları Sitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, tüm üyelerimize çok özel bir kampanya sunuyoruz.

Yapılan anlaşmaya göre Secretcv.com’daki tüm ilan üyelik paketlerini size özel fiyatlarla alabilirsiniz.


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
KOSGEB’den onay alan KOBİ’lere kredi imkanı Deniz’de.

ÇAĞLAYAN ŞUBESİ: 

Ender GÜRAL

Şube Müdürü

Çağlayan Mah. Vatan Cad. No:58/A Kağıthane/İSTANBUL
Direkt No: (0212) 233 33 81 Olimpa AVM Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş. 1997 yılında kurulmuştur. İstanbul Altın Borsası'nın 076 nolu üyesi olmuş ve İstanbul Altın Borsası'ndaki işlem hacmi hızla büyümüştür. Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş, İstanbul Altın Borsası 'ndaki işlem hacmini hızla yükseltmiş olup, daima ilk %10 içinde yer almaktadır. Firmamız Türkiye 'deki ilk ve tek ISO 9001 belgeli döviz bürosu olmanın haklı gururunu duymaktadır. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler Hazır web sitesi denilince ilk akla basit bir dizayn ile tasarlanmış, altyapısı güçsüz, arama sonuçlarında görüntülenemeyen düşük fiyatlarda web siteleri gelir. Çizgi web tasarım olarak bu alışılagelmiş düzeni ortadan kaldırıyoruz. Kurumsal firmalar için hazırlamış olduğumuz hazır web sitesi tasarımı tamamen profesyonelce hazırlanmış olup, özel tasarım bir web sitesi ile arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. kobider

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com