KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 
KOBİDER, SİLAH YASASI DA TORBA YASAYA EKLENMELİ - X
KOBİDER, SİLAH YASASI DA TORBA YASAYA EKLENMELİ

18.07.2014- Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, Kamuoyunda "Torba Yasa" olarak bilinen Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nın genel kurul görüşmelerine başlandı. Ancak Plan ve Bütçe Komisyonu’na 61 madde olarak gelen ve 38 günlük görüşmelerin ardından önergelerle birlikte 148 madde olan torba yasaya bilinmeyen nedenler ile 5 yıla yakın bir zamandan beri meclis raflarında bekletilen yeni silah yasasının da torba yasaya eklenmesi gerekir. Zira devletin torba kanun diye adlandırılan ve yakın bir tarihte yasalaşacak olan uygulamaları kolaylaştıracak bir takım düzenlemeleri de torba yasa kapsamına alıp pürüzlerin temizlenmesi noktasında önemli çalışmalar yapılmaktadır. Ancak yıllardan beri çıktı çıkacak derken bi türlü çıkamayan silah yasa tasarısının bekletilmesi zihinleri bulandırmaktadır. Zira geçen dönem Meclis'teki yoğun gündem nedeniyle görüşülmediği için kadük hale gelen "Yeni Silah Kanunu Tasarısı" meclis gündemine sunulmalı, içişleri komisyonunda görüşülerek torba yasaya eklenmeli. "Yeni silah yasa tasarısı" torbaya sığmıyor mu?

Haberin Devamı

KOBİDER/ÖZGENÇ: Hükümet KOBİ’lere verdiği sözü tutmalı - X
KOBİDER/ÖZGENÇ: Hükümet KOBİ’lere verdiği sözü tutmalı

KOBİDER/ÖZGENÇ: Esnaf ve KOBİ'lere verilen söz yerine getirilmeli Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, Türkiye’de KOBİ tanımına giren kayıtlı 3,5 milyona yakın işletmenin olduğu biliniyor. Bunların çoğu mikro ve küçük işletmelerden oluşuyor. Ancak KOBİ’lerin kredilerden aldığı payın oranı geçmiş yıllara göre artış gösterse de hak etiği düzeye çıkamamıştır. Ekonomilerin başarısı, sadece büyük firmanın varlığı ile ölçülmemeli. Ülke ekonomisinin omurgasını oluşturan KOBİ'ler de hatırlanmalı. Keza KOBİ'ler hükümetin sunduğu destek ve teşviklerden yeterince yararlanamıyor, mali destek ve teşvikler genellikle büyük yatırımlara yönlendiriliyor.

Haberin Devamı

KOBİDER: Hükümet yasa tasarısına sahip çıkmalı - X
KOBİDER: Hükümet yasa tasarısına sahip çıkmalı

KOBİDER: Hükümet yasa tasarısına sahip çıkmalı KOBİDER: Hükümete yasa tasarısına sahip çık çağrısı yapıyoruz. Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, Yeni silah yasası daha fazla bekletilmeden çıkarılmalıdır. 60.Hükümet tarafından hazırlanıp TBMM’ye gönderilen silah ruhsatlarını yeniden düzenleyen Yeni silah kanunu tasarısı neden çıkmıyor? Yasasının çıkmamasının nedeni ’tepki alırız’ endişesi mi? Hükümet kendi hazırladığı düzenlemeye sahip çıkmalı. Ayrıca iktidar ve muhalefet partilerine tekrar sesleniyoruz: Yeni silah kanun tasarısı için adım atmak için daha fazla beklemeyin çağrısı yapıyoruz.

Haberin Devamı

KOBİDER, ’Çatı aday’ diye halk çıkmaz yola yönlendirilmemeli - X
KOBİDER, ’Çatı aday’ diye halk çıkmaz yola yönlendirilmemeli

KOBİDER Başkanı Nurettin Özgenç, Cumhurbaşkanı adayı politikacı olmalı ayrıca halkın iradesine rota çizilmemeli. Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili bazı parti liderleri sivil oluşumlara ve siyasi partilere ziyaretler yapıyor. Yeni Cumhurbaşkanını halk seçecek olduğuna göre siyasi partilerdeki bu telaş niye?

Haberin Devamı

KOBİDER, AYASOFYA VAKIF MALIDIR AMACINA UYGUN KULLANILMALI - X
KOBİDER, AYASOFYA VAKIF MALIDIR AMACINA UYGUN KULLANILMALI

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, İstanbul’un fethinin 561. yıldönümü olan 29 Mayıs’ta fethin sembolü olan Ayasofya camiye dönüştürülerek vakfiyesine uygun olarak ibadete açılmalı. Azınlık vakıflarının mallarının iadesi kararı yönünde atılan adım tarihi adımdır, ümit ederiz ki Ayasofya içinde örnek olur. Fethin sembolü ve cami statüsünde iken yapılan değişiklik ile Ayasofya’nın müze olarak kullanılması en hafif tabirle vakfiye sahibine saygısızlıktır. İstanbul’u fetheden, vakfiyesini kuran, ilelebet açık olacak diyen Fatih Sultan Mehmed’in yüzüne bakar hale gelebilmek için vakfiyesinin amacına uygun hale getirilmesi lazım.

Haberin Devamı

ÖZGENÇ: Minibüsçü hakkını aradı kuyumcu umursamadı - X
ÖZGENÇ: Minibüsçü hakkını aradı kuyumcu umursamadı

24.05.2014- Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, Esenler-Topkapı minibüs hattında çalışan minibüs esnafı Saraçhane’de bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı önünde kontak kapattı.Metro ve metrobüsün hizmete alınmasıyla mağdur olduklarını dile getiren Esenler Topkapı hattında hizmet veren minibüsçülerin, Saraçhane’deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde yaptıkları eylem sonucu istediklerini alarak eyleme son verdiler.BDDK’nın kuyum alışverişine kredi kartına taksit yasağı getirmesiyle perakendeci kuyum esnafı mağdur edilmiştir. Kuyum esnafının kalmış olduğu haksız durum karşında tepkisiz kalan sektörün birinci derecedeki tarafları olan bazı toptancı ve perakendeci kuyumcuların vurdumduymaz hali ise merak konusudur!Kuyumculukta yaşanan sorunun çözümü noktasında; elbette BDDK dahil resmi makamlar nezdinde ter türlü yasal girişimlerde bulunulmalı. Bu bağlamda yapılan girişimlerden ve görüşmelerden sektör açısından bugüne kadar olumlu bir sonuç çıkmadığına göre demokratik bir hakkın gereği olarak protesto mekanizması devreye sokulmalı. Bu konuda yeterli çoğunluk sağlanarak, gerekirse kuyumcular Kapalıçarşı dahil semtlerde kepenk kapatarak tam manasıyla etkili bir protesto ile karara tepki gösterilmeli.

Haberin Devamı

 BDDK’NIN ALTIN TAKI EŞYASINA TAKSİT SINIRLAMASI HAKSIZLIKTIR - X
BDDK’NIN ALTIN TAKI EŞYASINA TAKSİT SINIRLAMASI HAKSIZLIKTIR

21.05.2014- Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK)’nın kredi kartına taksit yasağı getirmesiyle mağdur olan perakendeci kuyum esnafının kalmış olduğu haksız durum düşündürücüdür Bu durum eşyanın tabiatına aykırı olmakla birlikte ticari hakkaniyete de aykırıdır. Ticari eşitlik gereği bu düzenleme yeniden revize edilmeli. Çünkü evlenecek olan çiftler düğün hazırlığı içerisinde mobilya, beyaz eşya, gelinlik, damatlık ve papyon kravat, nikah şekeri vb. ihtiyaçlarını taksitte alabilecek iken evliliğin vazgeçilmezi ve sembolü olan alyans yüzüklerini taksitle alamamaları düşünülemez bile.

Haberin Devamı

ÖZGENÇ; Soma’da eyleme değil duaya ve desteğe ihtiyaç var - X
ÖZGENÇ; Soma’da eyleme değil duaya ve desteğe ihtiyaç var

17.05.2014- Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, Türkiye 3 gün önce Manisa’dan gelen bir facia haberiyle sarsıldı. Manisa’nın Soma İlçesi’nde özel bir şirkete ait kömür madeninde nedeni tam olarak bilinmeyen büyük bir facia yaşandı. Türkiye’yi yasa boğan olayla ilgili tüm ülke elem ve keder içinde olduğundan vefat edenler için ülkede 3 günlük ulusal yas ilan edilmesine rağmen, Soma maden faciasını yıkıcı emellerine alet etmek isteyen hastalıklı zihinler provokatif hareketler ile kaos oluşturmanın peşinde olukları görülüyor.

Haberin Devamı

TÜRKİYE’NİN BAŞI SAĞOLSUN - X
TÜRKİYE’NİN BAŞI SAĞOLSUN

14-05-2014- Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden ocağındaki yangında şu ana kadar 245 işçinin hayatını kaybettiğini 80 kadar yaralı olduğunu ve pek çok madencimizin de mahsur kaldığını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Milletimizi derinden üzen böylesine elem ve keder verici bir kazada yaşamını yitiren vatandaşlarımıza yüce Allah’tan rahmet, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı, yaralanan madencilerimize acil şifalar diler; göçük altında kurtarılmayı bekleyen maden işçilerimizden sevindirici haberlerin gelmesini içtenlikle temenni ederiz. KOBİDER Yönetim Kurulu

Haberin Devamı

ÖZGENÇ: Kredi kart sınırlaması ile kuyumculuk sektörü büyük kayıp yaşıyor - X
ÖZGENÇ: Kredi kart sınırlaması ile kuyumculuk sektörü büyük kayıp yaşıyor

13-05-2014- Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, "Kuyumculuk sektöründe satışların yüzde 70’ler civarında kredi kartıyla yapılıyordu. Böyle bir imkanın sektörün elinden alınması satışları ciddi anlamda etkilemiştir. Kredi kartında taksit sınırlaması düzeltilmezse sektör çok büyük kayıp yaşayacaktır. Zira Kuyumculuk sektöründe satışların yüzde 65-70’i kredi kartıyla yapılıyordu. Böyle bir imkanın sektörün elinden alınması satışları ciddi anlamda etkilemektedir. Kuyum sektöründen taksit uygulamasının kaldırılması sektörü zora soktu. Diğer sektörlere 9 taksit uygulama hakkı verilirken kuyum sektörüne böyle bir sınırlama getirilmesi hakkaniyetli değil. Bu sorunun düzeltilmesi gerekir. Taksit sınırlaması konusu düzeltilmezse sektörün çok büyük kayıp yaşayacağı aşikardır. Kredi kartı sınırlamasına sektör tepkisiz kalmıştır.Kuyumcular Edirneli Kıymet teyze kadar olamadılar! Kuyum sektörü ellerindeki kredi kartı taksit imkanları alındı ama kendileri için önem arz eden bu konuda bile adeta kaderlerine razı olup yeterli tepkiyi gösteremediler. BDDK’nın kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek kuyumla ilgili harcamalar da taksit sınırlaması getirip "tek çekim"e hapsetmesine sessiz ve tepkisiz kalınmıştır."

Haberin Devamı

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46

GENEL KURUL İLANI
KÜÇÜK VE ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ (KOBİDER) YÖNETİM KURULUNDAN DUYURU


Derneğimizin Olağan Genel Kurul toplantısı 26.03.2018 saat 14.00 de (Yurt Sokak No 41/1 Çağlayan’daki Dernek Merkezi’nde aşağıda yazılı gündeme göre yapılacaktır.
Belirtilen gün çoğunluk sağlanamadığı takdirde, ikinci toplantı 09.04.2018 günü aynı gündemle, aynı yer ve saatte nisapsız olarak yapılacaktır.
Sayın üyelerin toplantıya katılmaları saygı ile rica olunur.
YÖNETİM KURULU ADINA
Başkan Nurettin Özgenç

GÜNDEM

1 – Açılış ve yoklama,
2 – Kongre Başkanlık Divanı seçimi,
3 – Saygı duruşu,
4 – Yönetim Kurulu faaliyet raporu ile Denetim Kurulu faaliyet raporunun okunması ve müzakeresi,
5 – Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu’nun ayrı ayrı ibrası,
6 – Tahmini bütçenin görüşülerek onaylanması,
7 – Yeni Yönetim Kurulu ile Denetim Kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi,
8 – Dilekler ve temenniler,
Sitemize İlan Vermek İçin Bizi Arayabilirsiniz.


 

Güncel Haberler
“Kamuda işler yetişmiyor, mesai kesintisiz olsun”
KOBİDER olarak önerimiz; Kamu kurum ve kuruluşlarının günlük çalışma saatleri öğle tatili kaldırılarak, 10.00-16.00 olarak kesintisiz olsun.”

KOBİDER Başkanı Özgenç: Esnafa destek olumlu ama yetersiz
12.03.2021- Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç; başta ekonomi çevreleri olmak üzere hemen hemen herkesin heyecanla beklediği ekonomi reform düzenlemesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna duyuruldu.

KOBİDER: Kamu bankalarının ödemeleri ertelemesi işletmelere nefes aldıracak
23.03.2020- KOBİDER Genel Başkanı Nurettin Özgenç: - "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi’nin ardından kamu bankalarının destek paketlerini devreye alması esnaf ve KOBİ’ler açısından fevkalade olumlu bir gelişme" - "Doğal gaz, elektrik ve su gibi zorunlu gider faturaları 2-3 ay ertelenmeli veya diğer aylara taksitler halinde ötelenmeli"


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
Hastane Derindere İstanbul’un kalbinin attığı Maslak, Levent, Mecidiyeköy gibi ana arterlere yakın konumu ile hızla gelişmekte olan Kağıthane ilçesinde bölgenin en büyük ve donanımlı özel sağlık kuruluşu olarak 2015 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Hasta odaklı hizmet anlayışı, multidisipliner tedavi yaklaşımı ile yaşamın her döneminde ihtiyaç duyulabilecek her türlü sağlık hizmetini profesyonel kadrosuyla sunan hastanemiz 10.000 m2 kapalı alan üzerine inşa edilmiştir. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler 1970’li yıllardan bu yana faaliyet gösterdiği her alanda kurumsal ve güvenilir hizmet anlayışıyla fark yaratan Derindere Grubu, sağlık sektöründeki yeni yatırımı Hastane Derindere ile tıbbi ve etik ilkelerden ödün vermeyen, hasta haklarına saygılı, uluslararası kalite standartlarında bir hizmet yapısı hedeflemektedir. NADİR, özelde müşterilerinin ve çalışanlarının, genelde ülkemizin ve insanlığın refah ve mutluluğu için;

İnsani ve toplumsal değerleri,
Ekonomik sürdürülebilirliği,
Sürekli gelişme anlayışını,
Yalnız yasal değil, aynı zamanda etik bir zorunluluk olarak çevre korumayı,
Müşteri hoşnutluğunu,
En yeni teknolojilerden yararlanmayı,
Modern işletme kültürünü

esas alarak Türkiye kuyum sektörüne en hızlı ve en çağdaş hizmeti vermeyi, giderek artan kapasitesiyle ulusal düzeydeki liderliğinin yanı sıra uluslararası düzeyde lider işletmelerden biri olmayı kendisine hedef edinmiştir.

NADİR, soy metal geri kazanım ve rafinasyonunda uzmanlaşmış, özgün birikimlere sahip nitelikli yönetici ve teknik personeli, modern çağın gerektirdiği binaları, proses altyapısı ve laboratuvar olanakları ile alanında uluslararası teknolojik düzeye ulaşmış, Türkiye’nin lider soy metal geri kazanım ve rafinasyon tesisi olma özelliğine sahip ve onu koruyarak geleceğe taşımak üzere sürekli gelişme vizyonu ile bütünleşmiş bir anlayışın temsilcisidir.

NADİR‘e varolan özelliklerini kazandıran yapıtaşlarıdır.

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com