KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 
 DANIŞTAY toplantısı siyasi mesajların verileceği yer değildir - X
DANIŞTAY toplantısı siyasi mesajların verileceği yer değildir

KOBİDER Başkanı ÖZGENÇ: DANIŞTAY toplantısı siyasi mesajların verileceği yer değildir. Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, Danıştay’ın 146. kuruluş yıldönümü etkinliğinde devletin zirvesini buluşturan toplantıda siyasi arena’da konuşur gibi muhalefet yapılması yakışık olmamıştır. Barolar birliği başkanı siyasi argümanlar ve nitelik ile konuşmamalı. Zira Danıştay toplantısı Cumhurbaşkanı seçimlerinin değerlendirileceği bir yer değildir. Hele hele yargı toplantı salonları siyasi nutuk atılacak ve hükümetlere ayar verilecek yerler olarak görülmemeli.

Haberin Devamı

KOBİDER  Başkanı Özgenç’ten Anneler Günü Mesajı - X
KOBİDER Başkanı Özgenç’ten Anneler Günü Mesajı

10.05.2014- Başkan Nurettin Özgenç , "Yaşamın karşımıza çıkaracağı her türlü zorluğa karşı bizleri hazırlayan, her ihtiyaç duyduğumuzda desteğini bizden esirgemeyen, güç şartlarda bile olsa fedakarca çalışarak bizlere en güzel imkanları sunmaya çalışan annelerin hayatımızdaki rolü çok büyüktür. Günümüze baktığımız zaman, annelerin hem aile hem de iş yaşantısında üstlendikleri çok yönlü zor görev ve sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirdiklerini görüyoruz. Hiç şüphesiz en zor görev çocuklarını yetiştirmektir. Sağlıklı nesiller yetiştirmek, topluma iyi, temiz ve düzgün bireylerin kazandırılmasında, yeni nesillere doğru bilgi ve değerlerin aşılanmasında annelerimizin rolü çok büyüktür. Annelerin, sevgi, şefkat ve sabrı sayesinde büyütülen bir çocuk önce ailesine daha sonra ise yaşadığı topluma faydalı bireyler olarak yetişecektir. Bu bakımdan anneler, hem aile hem de toplumu inşa eden özel kişilerdir." diyerek sözlerini sürdürdü.

Haberin Devamı

1 Mayıs olayları Türkiye’nin imajına ve ekonomisine zarardır - X
1 Mayıs olayları Türkiye’nin imajına ve ekonomisine zarardır

02.05.2014- Halkımız her 1 Mayısta tedirgin edilmemeli Halkımız her 1 Mayısta korku ve endişelere sevk edilmemeli Özellikle bazı çevrelerin ‘1 Mayıs Taksim’ inadı yüzünden halk tedirgin, esnaf kaygılı, turizmciler endişeli, turistler korku içerinde, polis aileleri perişan oldu çünkü teşkilatta tüm izinler kaldırıldı, planlanan tüm işler dolayısıyla yapılamadı.1 Mayıs Taksim Meydanı önlemi için tarihi alanda 19 bin polisin konuşlandırılması bunun en somut halidir. Devlet yetkililerinin, 1 Mayıs kutlamaları için bunca iyi niyete, bunca hoşgörüye, bunca imkânları seferber etmesine rağmen ille de Taksim demek; kanun tanımazlıktır, kural saymazlıktır, kaos çıkarmaktır, hukuksuzluktur, hak gaspıdır, zorbalıktır, halkın huzurunu bozmaktır, toplumu olabildiğince germektir, masum insanları üzmektir dahası başkalarının hakkına tecavüzdür.

Haberin Devamı

KOBİDER/ÖZGENÇ: 1 Mayıs Taksim ısrarı, Gezi Parkı senaryosunun yeni versiyonudur - X
KOBİDER/ÖZGENÇ: 1 Mayıs Taksim ısrarı, Gezi Parkı senaryosunun yeni versiyonudur

Küçük ve Orta Büyüklükteki, İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkan ı Nurettin Özgenç, daha önce de bir çok kere ifade ettik Taksim kutsal bir mekân değildir. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününün geniş bir katılımla ruhuna uygun olarak kutlanması için devasa alanlar var iken ısrarla Taksim dayatması, demokratik bir hak kisvesi altında hazırlanmış bir oyundur. Bir nevi Gezi parkı senaryosunun yeni versiyonudur.

Haberin Devamı

KOBİDER: Yanlış söylem,yanlış zaman - X
KOBİDER: Yanlış söylem,yanlış zaman

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, AYM Başkanı Haşim Kılıç’ın hükümete yönelik büyük tepki çeken konuşması ülke meselelerinden ziyade bazı kesimlerin hukukunu savunan manifesto niteliğinde olmasını doğrusu yadırgadık. Anayasa Mahkemesi’nin 52. Kuruluş Yıl Dönümü töreninde ev sahibi Başkan Haşim Kılıç’ın devletin en seçkin konuklarına karşı siyasi argümanlar ile donatılmış adeta manifesto şeklindeki çıkışı sempatik, güler yüzlü, mütevazı ve demokrat kişiliği ile tanınan kıymetli şahsiyete yakıştıramadık.

Haberin Devamı

KOBİDER: Taksim devlete meydan okuma yeri değildir - X
KOBİDER: Taksim devlete meydan okuma yeri değildir

KOBİDER: 1 Mayıs Taksim değildir. Küçük ve Orta Büyüklükteki işletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, 1 Mayıs'ın Taksim'de kutlanmasındaki ısrarın arkasındaki esas gaye başkadır. 1 Mayıs'ın Taksim'de kutlanmak istenmesi halkın hakkını gasp etmek demektir. Hangi anlamsız şartlar ileri sürülürse sürülsün, bazı işçi sendikalarının ille de Taksim’de 1 Mayıs’ı kutlamak istemesine kesinlikle müsade edilmemeli keza bu girişimin iyi niyetli bir yaklaşım olmadığı görülüyor. Alternatif yerler varken ille de Taksim demek maksatlıdır.

Haberin Devamı

İBB neden şikayetleri dikkate almıyor..  - X
İBB neden şikayetleri dikkate almıyor..

İBB yetkilileri pek çok şikayeti dikkate almıyor sadece kendi bildiği doğrular var onları yapıyor. Soruyoruz vatandaş onlar için hiçbir şey ifade etmiyor mu?

Haberin Devamı

İstanbul Valisi Hüseyin Avni MUTLU’yu Makamında Ziyaret Ettik - X
İstanbul Valisi Hüseyin Avni MUTLU’yu Makamında Ziyaret Ettik

03-04.2014- KOBİDER olarak İstanbul Valisi Sayın Hüseyin Avni MUTLU'yu makamında ziyaret ettik. Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler derneği olarak yönetim kurulu üyelerinden oluşan bir heyetle İstanbul Valisi Sayın Hüseyin Avni MUTLU'ya makamında iade-i ziyarette bulunduk.

Haberin Devamı

KOBİDER: Halk tavrını istikrardan yana kullandı - X
KOBİDER: Halk tavrını istikrardan yana kullandı

31 Mart 2014- Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde milletin istikrardan yana tavır koyduğunu belirtti.

Haberin Devamı

KOBİDER: Trabzon’a demiryolu ne zaman gelecek? - X
KOBİDER: Trabzon’a demiryolu ne zaman gelecek?

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, Başbakan Erdoğan geçen hafta sonu Erzurum'a hızlı tren müjdesi vererek "Hızlı tren Erzurum'a geliyor. Hızlı trenin İstanbul'a gelmesiyle modern bir yaşama kavuşacaksınız" dedi. Dünde Ankara-Eskişehir yüksek hızlı tren hattının 2009'da işletmeye alındığından ve Türkiye'yi, Ankara'yla birlikte dünyada yüksek hızlı tren işletmecisi ülkeler ligine yükselttiklerini belirterek, "Yunus Emre ile Hacı Bayram'ı yüksek hızlı trenle buluşturduk" dedi. Halkımızda bu gelişmelerden fevkalade memnuniyet duymaktadır. Fakat Türkiye'deki Yüksek Hızlı Tren hatları (inşaat hâlinde ve plan aşamasında olanlar dahil) iller arasında Trabzon-Erzincan Demiryolu Projesinin esamisi dahi okunmamaktadır. "Başlamak, bitirmenin yarısı" derler. Planlı programlı, aklı başında bir başlangıç yapmak gerçekten de bitirmenin yarısıdır. Bu düşünceden hareketle ihalesi ileriki yıllara kalsa da Trabzon-Erzincan Demiryolu Projesinin sembolik olarak rayları döşenip ilk ray kaynağını Başbakanız Recep Tayyip Erdoğan yapmalı. Böylesine büyük ve önemli bir projenin somut adımı atılmalı.

Haberin Devamı

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46

GENEL KURUL İLANI
KÜÇÜK VE ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ (KOBİDER) YÖNETİM KURULUNDAN DUYURU


Derneğimizin Olağan Genel Kurul toplantısı 26.03.2018 saat 14.00 de (Yurt Sokak No 41/1 Çağlayan’daki Dernek Merkezi’nde aşağıda yazılı gündeme göre yapılacaktır.
Belirtilen gün çoğunluk sağlanamadığı takdirde, ikinci toplantı 09.04.2018 günü aynı gündemle, aynı yer ve saatte nisapsız olarak yapılacaktır.
Sayın üyelerin toplantıya katılmaları saygı ile rica olunur.
YÖNETİM KURULU ADINA
Başkan Nurettin Özgenç

GÜNDEM

1 – Açılış ve yoklama,
2 – Kongre Başkanlık Divanı seçimi,
3 – Saygı duruşu,
4 – Yönetim Kurulu faaliyet raporu ile Denetim Kurulu faaliyet raporunun okunması ve müzakeresi,
5 – Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu’nun ayrı ayrı ibrası,
6 – Tahmini bütçenin görüşülerek onaylanması,
7 – Yeni Yönetim Kurulu ile Denetim Kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi,
8 – Dilekler ve temenniler,
Sitemize İlan Vermek İçin Bizi Arayabilirsiniz.


 

Güncel Haberler
“Kamuda işler yetişmiyor, mesai kesintisiz olsun”
KOBİDER olarak önerimiz; Kamu kurum ve kuruluşlarının günlük çalışma saatleri öğle tatili kaldırılarak, 10.00-16.00 olarak kesintisiz olsun.”

KOBİDER Başkanı Özgenç: Esnafa destek olumlu ama yetersiz
12.03.2021- Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç; başta ekonomi çevreleri olmak üzere hemen hemen herkesin heyecanla beklediği ekonomi reform düzenlemesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna duyuruldu.

KOBİDER: Kamu bankalarının ödemeleri ertelemesi işletmelere nefes aldıracak
23.03.2020- KOBİDER Genel Başkanı Nurettin Özgenç: - "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi’nin ardından kamu bankalarının destek paketlerini devreye alması esnaf ve KOBİ’ler açısından fevkalade olumlu bir gelişme" - "Doğal gaz, elektrik ve su gibi zorunlu gider faturaları 2-3 ay ertelenmeli veya diğer aylara taksitler halinde ötelenmeli"


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
Hastane Derindere İstanbul’un kalbinin attığı Maslak, Levent, Mecidiyeköy gibi ana arterlere yakın konumu ile hızla gelişmekte olan Kağıthane ilçesinde bölgenin en büyük ve donanımlı özel sağlık kuruluşu olarak 2015 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Hasta odaklı hizmet anlayışı, multidisipliner tedavi yaklaşımı ile yaşamın her döneminde ihtiyaç duyulabilecek her türlü sağlık hizmetini profesyonel kadrosuyla sunan hastanemiz 10.000 m2 kapalı alan üzerine inşa edilmiştir. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler 1970’li yıllardan bu yana faaliyet gösterdiği her alanda kurumsal ve güvenilir hizmet anlayışıyla fark yaratan Derindere Grubu, sağlık sektöründeki yeni yatırımı Hastane Derindere ile tıbbi ve etik ilkelerden ödün vermeyen, hasta haklarına saygılı, uluslararası kalite standartlarında bir hizmet yapısı hedeflemektedir. NADİR, özelde müşterilerinin ve çalışanlarının, genelde ülkemizin ve insanlığın refah ve mutluluğu için;

İnsani ve toplumsal değerleri,
Ekonomik sürdürülebilirliği,
Sürekli gelişme anlayışını,
Yalnız yasal değil, aynı zamanda etik bir zorunluluk olarak çevre korumayı,
Müşteri hoşnutluğunu,
En yeni teknolojilerden yararlanmayı,
Modern işletme kültürünü

esas alarak Türkiye kuyum sektörüne en hızlı ve en çağdaş hizmeti vermeyi, giderek artan kapasitesiyle ulusal düzeydeki liderliğinin yanı sıra uluslararası düzeyde lider işletmelerden biri olmayı kendisine hedef edinmiştir.

NADİR, soy metal geri kazanım ve rafinasyonunda uzmanlaşmış, özgün birikimlere sahip nitelikli yönetici ve teknik personeli, modern çağın gerektirdiği binaları, proses altyapısı ve laboratuvar olanakları ile alanında uluslararası teknolojik düzeye ulaşmış, Türkiye’nin lider soy metal geri kazanım ve rafinasyon tesisi olma özelliğine sahip ve onu koruyarak geleceğe taşımak üzere sürekli gelişme vizyonu ile bütünleşmiş bir anlayışın temsilcisidir.

NADİR‘e varolan özelliklerini kazandıran yapıtaşlarıdır.

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com