KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 
KOBİDER: Türkiye’de
KOBİDER: Türkiye’de "soykırım" değil, Ermeni çetelerin mezalimi yaşanmıştır

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, Türkiye’nin dünyada en alçakça, en utanmaz iftiraya maruz kalan bir devlet olduğunu her yerde ,her platformda ve herkese anlatmalıyız.Çünkü Türkiye'de "ermeni soykırımı" değil tam aksine ermeni çetelerinin masum halka karşı mezalimlik yaşandığı kayıtlar da yer almaktadır.

Haberin Devamı

 Dünya şampiyonu ’Trabzon Erdoğdu Lisesi’ ödüllendirilmeli - X
Dünya şampiyonu ’Trabzon Erdoğdu Lisesi’ ödüllendirilmeli

21.04.2015- Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, Türkiye temsilcisi Trabzon Erdoğdu Anadolu Lisesi gönülleri fethetti... Temsilcimiz Dünya Futbol Şampiyonası'nda futbolu sahilde öğrenenlerin ülkesi, futbolun beşiği, futbolda yenilmezlerin ülkesi Brezilya'ya tarihinin en büyük hezimetlerinden birini yaşattı. Trabzon Erdoğdu Anadolu Erkek Lisesi,Okul Sporları Dünya Futbol Şampiyonası finalinde Brezilya temsilcisini 2-1 yenerek şampiyon oldu.

Haberin Devamı

KOBİDER Başkanı ÖZGENÇ, ’Mega Kent’ İstanbul dilenciler şehri oldu! - X
KOBİDER Başkanı ÖZGENÇ, ’Mega Kent’ İstanbul dilenciler şehri oldu!

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, Türkiye’ye sığınan Suriyelilerin büyük bölümü iş umuduyla İstanbul’da yaşamayı tercih ediyor. Ancak iş bulamayan Suriyelilerin bir kısmı parklarda barınıyor, bir kısmı ise dileniyor. Suriyelilere sıcak aş, barınacak yer mi verilmedi, yoksa arka planda başka şeyler mi var?

Haberin Devamı

ÖZGENÇ: Çanakkale ruhu her daim diri tutulmalı - X
ÖZGENÇ: Çanakkale ruhu her daim diri tutulmalı

17 Mart 2015- KOBİDER Genel Başkanı Nurettin Özgenç, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 100.Yıl dönümü ve Şehitleri Anma günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferini ”Türk milletinin bağımsızlık ve var olma mücadelesi” olarak gördüğünü belirten Özgenç, Çanakkale Zaferi'nin aynı zamanda vatan topraklarını korumak için şahlanan bir milletin destanı olduğu için Çanakkale Ruhunu tüm benliğimizle yaşamalıyız dedi. Özgenç, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Haberin Devamı

ÖZGENÇ: Darbeci STK’lar demokrasiye hoşgeldiniz! - X
ÖZGENÇ: Darbeci STK’lar demokrasiye hoşgeldiniz!

27 Şubat 2015-- Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, 28 Şubat davası, 28 Şubat sürecinde "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini cebren devirmeye, düşürmeye iştirak" le suçlanan yüzü aşkın sanık hakkında açılan davadır. Ancak asker ve sivil ayağı yargılandı ama nedense bunun STK ayağına dokunulmadı.

Haberin Devamı

Esnafa kefil olması gereken birliğin kefil istemesi manidar - X
Esnafa kefil olması gereken birliğin kefil istemesi manidar

26 ŞUBAT 2015- Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda, TESKOMB heyetini kabulünde yaptığı konuşmada, "Türkiye’mizin geçtiğimiz 12 yılda yaşadığı büyük dönüşümü en iyi esnaf ve sanatkarımızın değerlendireceğine inanıyorum. Eskiden devletin kredi yardımından 1 yılda 63 bin kişi yararlanabiliyordu. Şimdi ise 308 bin kişi yararlanabiliyor. 2015 yılı için bütçeye 750 bin TL sübvansiyon rakamı konuldu bununla esnaf ve sanatkarımız 16 milyon TL civarında kredi kullanabilecek." olduğuna vurgu yaptı. Geçmişte daha düşük rakamlar da ve %47 ile kredi alabilen esnaf şimdi % 4-5 faiz ile 150 bin TL’ye kadar kredi alabilmektedir. Bunlar elhak doğrudur. Ancak ortada önemli bir sorun vardır. Bu sorun devam ettiği sürece küçük esnaf diye tabir edilen bakkal, manav, kasap, berber, marangoz, demirci, tuhafiyeci ve atölyeciler gayrimenkul teminatı veremediklerinden dolayı kredi alamamaktadır. Kredi kooperatifleri esnaf’a kredi vermede yardımcı olmaları gerekirken işi yokuşa sürüyorlar. 15-20 bin TL kredi için teminat istemek ’olmaz’ demenin başka bir yoludur. Ayrıca esnaf kooperatifleri bankadan alınacak krediye kefil oluyorsa kendileri neden kefil istiyorlar?

Haberin Devamı

KOBİDER: İç Güvenlik Paketi için verilen mücadele AVM yasasına neden gösterilmedi - X
KOBİDER: İç Güvenlik Paketi için verilen mücadele AVM yasasına neden gösterilmedi

19.02.2015- KOBİDER/ÖZGENÇ: AVM yasası iç güvenlik paketinden daha mı az değerliydi? Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, Hükümetin "İç Güvenlik Paketi"ne karşı can siper hane direniş yapanları maalesef AVM yasasında göremedik.

Haberin Devamı

ÖZGENÇ: Büyük Türkiye olabilmek için başkanlık sistemi şart - X
ÖZGENÇ: Büyük Türkiye olabilmek için başkanlık sistemi şart

03.02.2015- Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, son günlerde sıkça tartışılan başkanlık sistemi modelinin dernek olarak gerekli olduğunu düşünüyoruz. Parlamenter sistemde çok başlılık yerine tek başlılığın ülkemiz açısından daha faydalı olacağı kanaatindeyiz.

Haberin Devamı

KOBİDER: İşbirliği ve Güç Birliği için sadece para desteği yetmez - X
KOBİDER: İşbirliği ve Güç Birliği için sadece para desteği yetmez

30 OCAK 2015- Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, Başbakan Ahmet Davutoğlu, KOSGEB’in düzenlediği ödül töreninde yaptığı açıklamada, Türkiye’nin bütün sathına yayılan bütün kobilerimize seslenerek. 2023 hedeflerine yürürken en büyük güven ve destek kaynağının KOBİ’ler olduğunu söyledi.

Haberin Devamı

KOBİDER: Tüketicinin Cayma Hakkı Esnafın Zararına Olmamalı - X
KOBİDER: Tüketicinin Cayma Hakkı Esnafın Zararına Olmamalı

17.01.2015- TAKSİTLE SATIŞ SÖZLEŞMELERİ HAKKINDA YÖNETMELİK REVİZE EDİLMELİ. AKSİ HALDE CAYMA HAKKI MÜŞTERİ- ESNAF KAVGASINA DÖNER. TÜKETİCİYE CAYMA HAKKI TANIYOR AMA KULLANILMIŞ MALI İADE ALACAK OLAN ESNAFIN DURUMU NE OLACAK?

Haberin Devamı

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46

GENEL KURUL İLANI
KÜÇÜK VE ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ (KOBİDER) YÖNETİM KURULUNDAN DUYURU


Derneğimizin Olağan Genel Kurul toplantısı 26.03.2018 saat 14.00 de (Yurt Sokak No 41/1 Çağlayan’daki Dernek Merkezi’nde aşağıda yazılı gündeme göre yapılacaktır.
Belirtilen gün çoğunluk sağlanamadığı takdirde, ikinci toplantı 09.04.2018 günü aynı gündemle, aynı yer ve saatte nisapsız olarak yapılacaktır.
Sayın üyelerin toplantıya katılmaları saygı ile rica olunur.
YÖNETİM KURULU ADINA
Başkan Nurettin Özgenç

GÜNDEM

1 – Açılış ve yoklama,
2 – Kongre Başkanlık Divanı seçimi,
3 – Saygı duruşu,
4 – Yönetim Kurulu faaliyet raporu ile Denetim Kurulu faaliyet raporunun okunması ve müzakeresi,
5 – Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu’nun ayrı ayrı ibrası,
6 – Tahmini bütçenin görüşülerek onaylanması,
7 – Yeni Yönetim Kurulu ile Denetim Kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi,
8 – Dilekler ve temenniler,
Sitemize İlan Vermek İçin Bizi Arayabilirsiniz.


 

Güncel Haberler
“Kamuda işler yetişmiyor, mesai kesintisiz olsun”
KOBİDER olarak önerimiz; Kamu kurum ve kuruluşlarının günlük çalışma saatleri öğle tatili kaldırılarak, 10.00-16.00 olarak kesintisiz olsun.”

KOBİDER Başkanı Özgenç: Esnafa destek olumlu ama yetersiz
12.03.2021- Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç; başta ekonomi çevreleri olmak üzere hemen hemen herkesin heyecanla beklediği ekonomi reform düzenlemesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna duyuruldu.

KOBİDER: Kamu bankalarının ödemeleri ertelemesi işletmelere nefes aldıracak
23.03.2020- KOBİDER Genel Başkanı Nurettin Özgenç: - "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi’nin ardından kamu bankalarının destek paketlerini devreye alması esnaf ve KOBİ’ler açısından fevkalade olumlu bir gelişme" - "Doğal gaz, elektrik ve su gibi zorunlu gider faturaları 2-3 ay ertelenmeli veya diğer aylara taksitler halinde ötelenmeli"


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
Hastane Derindere İstanbul’un kalbinin attığı Maslak, Levent, Mecidiyeköy gibi ana arterlere yakın konumu ile hızla gelişmekte olan Kağıthane ilçesinde bölgenin en büyük ve donanımlı özel sağlık kuruluşu olarak 2015 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Hasta odaklı hizmet anlayışı, multidisipliner tedavi yaklaşımı ile yaşamın her döneminde ihtiyaç duyulabilecek her türlü sağlık hizmetini profesyonel kadrosuyla sunan hastanemiz 10.000 m2 kapalı alan üzerine inşa edilmiştir. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler 1970’li yıllardan bu yana faaliyet gösterdiği her alanda kurumsal ve güvenilir hizmet anlayışıyla fark yaratan Derindere Grubu, sağlık sektöründeki yeni yatırımı Hastane Derindere ile tıbbi ve etik ilkelerden ödün vermeyen, hasta haklarına saygılı, uluslararası kalite standartlarında bir hizmet yapısı hedeflemektedir. NADİR, özelde müşterilerinin ve çalışanlarının, genelde ülkemizin ve insanlığın refah ve mutluluğu için;

İnsani ve toplumsal değerleri,
Ekonomik sürdürülebilirliği,
Sürekli gelişme anlayışını,
Yalnız yasal değil, aynı zamanda etik bir zorunluluk olarak çevre korumayı,
Müşteri hoşnutluğunu,
En yeni teknolojilerden yararlanmayı,
Modern işletme kültürünü

esas alarak Türkiye kuyum sektörüne en hızlı ve en çağdaş hizmeti vermeyi, giderek artan kapasitesiyle ulusal düzeydeki liderliğinin yanı sıra uluslararası düzeyde lider işletmelerden biri olmayı kendisine hedef edinmiştir.

NADİR, soy metal geri kazanım ve rafinasyonunda uzmanlaşmış, özgün birikimlere sahip nitelikli yönetici ve teknik personeli, modern çağın gerektirdiği binaları, proses altyapısı ve laboratuvar olanakları ile alanında uluslararası teknolojik düzeye ulaşmış, Türkiye’nin lider soy metal geri kazanım ve rafinasyon tesisi olma özelliğine sahip ve onu koruyarak geleceğe taşımak üzere sürekli gelişme vizyonu ile bütünleşmiş bir anlayışın temsilcisidir.

NADİR‘e varolan özelliklerini kazandıran yapıtaşlarıdır.

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com