KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 
KOBİDER: Perakende Ticaretin Düzenlenmesinde Küçük Esnafın Dostu Kim? - X
KOBİDER: Perakende Ticaretin Düzenlenmesinde Küçük Esnafın Dostu Kim?

13 OCAK 2015- Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, 16 yıl önce başlayan ve 10 yılı aşkın süredir çıkması dört gözle beklenen, deyim yerindeyse yılan hikayesine dönen alışveriş merkezlerine ilişkin düzenlemeyi de içeren tasarı, geçen Aralık ayında TBMM Sanayi Komisyonu'nda kabul edildi. Bugün itibari ile Genel Kurul'da alışveriş merkezlerine ilişkin düzenlemeyi de içeren Perakende Ticaret Yasa Tasarısı ele alınacak.

Haberin Devamı

KOBİDER: Mecliste konu ve önemine göre komisyon kurulmamalı - X
KOBİDER: Mecliste konu ve önemine göre komisyon kurulmamalı

06.01.2015- KOBİDER BAŞKANI NURETTİN ÖZGENÇ: "YENİ ANAYASA KONUSUNDA EŞİT ÜYE, 4 BAKAN KONUSUNDA İSE PARTİLERİN VEKİL SAYISINA GÖRE KOMİSYON KURULMASI HAKKANİYETE AYKIRIDIR."

Haberin Devamı

 HALKBANK Ayın Röportajı’nda KOBİDER Genel Başkanı Nurettin Özgenç’i konuk etti. - X
HALKBANK Ayın Röportajı’nda KOBİDER Genel Başkanı Nurettin Özgenç’i konuk etti.

05.01.2015- KOBİDER Genel Başkanı Özgenç: ‘‘KOBİ’lere göstermelik değil destekleyici kredi lazım’’ HALKBANK Ayın Röportajı’nda bu kez KOBİDER Genel Başkanı Nurettin Özgenç’i konuk etti ve kendisiyle derneğin faaliyetlerini, hizmetlerini, KOBİ’lerin sorunlarını ve çözüm yollarını konuştu.

Haberin Devamı

Cumhurbaşkanı tüm Türkiye’nin  muhatabıdır - X
Cumhurbaşkanı tüm Türkiye’nin muhatabıdır

30.12.2014- Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin ÖZGENÇ, 12 Eylül'deki anayasa değişikliği referandumuyla ilgili tavrını ortaya koymakla çekimser kalarak 'bitaraf' olanlar her zaman olduğu gibi günümüzde de hükümet nezdinde hüsnü kabul görmekte ve devletin zirvesi tarafından rağbet edilmektedir. Oysa Cumhurbaşkanı Erdoğan Eylül ayında TÜSİAD’ın Yüksek İstişare Konseyi toplantısına katıldığında “Paralelle mücadelede sizden yeterince destek görmüyorum” dediği dernek aradan kısa bir zaman geçtikten sonra adeta cumhurbaşkanına nazire yaparcasına "Biz başından beri paralel devletle ilgili iddiaları çok ciddi görüyoruz" dediği basına yansıdı.

Haberin Devamı

KOBİDER Başkanı Özgenç’ten Yeni Yıl Mesajı - X
KOBİDER Başkanı Özgenç’ten Yeni Yıl Mesajı

31.12.2014 - Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, yeni yıl dolayısıyla yayımladığı mesajında, 2015 yılının ülkemize ve halkımıza daha fazla sevgi, daha fazla barış ve refah getirmesi dileğinde bulundu. Nurettin Özgenç, 2015’te herkes için olabildiğince daha fazla sevgi, barış ve refah diledi. Başkan Özgenç,“ Dileğim odur ki; birbirimize daha çok sarılacağımız, hoşgörü ve sevginin arttığı, ülkemizin 2023 hedeflerine büyük adımlarla yaklaşabileceğimiz bir sene olsun. Kuşkusuz yeni bir yıl, beklentiler ve hedefler yönünden, bireyler, toplumlar ve ülkeler için farklı anlamlar yüklüdür.

Haberin Devamı

Özgenç: Kobi’ler İşlerini Büyütmek İçin Değil Borçlarını Ödemek İçin Kredi Alıyor - X
Özgenç: Kobi’ler İşlerini Büyütmek İçin Değil Borçlarını Ödemek İçin Kredi Alıyor

KOBİDER Başkanı Nurettin Özgenç, KOBİ'lerin işlerini büyütmek için değil, borçlarını ödemek için kredi aldığını vurgulayarak, “Ülke insanı kaygı ve endişeye sevk edilmemeli” dedi.

Haberin Devamı

KOBİDER: AVM yasası ile ilgili bizim de bir çift söyleyecek sözümüz var - X
KOBİDER: AVM yasası ile ilgili bizim de bir çift söyleyecek sözümüz var

14.12.2014- Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, 16 yıl önce başlayan ve 10 yılı aşkın süredir çıkması dört gözle beklenen, deyim yerindeyse yılan hikayesine dönen alışveriş merkezlerine ilişkin düzenlemeyi de içeren tasarı, nihayet TBMM Sanayi Komisyonu’nda kabul edildi. Esnafın başlıca şikayet konularından en önemlisi olan alışveriş merkezleriyle ilgili düzenleme yapılacağı yıllardan beri söyleniyordu ama ne hikmetse 16 yıldan beri genel kurula sunulamamıştı. Evvela Gümrük Birliği Süreciyle başlayan süreçte Ecevit hükümeti döneminde hazırlanan ’Alışveriş Merkezleri, Büyük Mağazalar ve Hipermarketler Yasa Tasarısı’ 16 yıl sonra nihayet ‘Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun Tasarısı’ adı altında TBMM Sanayi Komisyonu’nda kabul edildi.

Haberin Devamı

Sultan Fatih, Zeytinburnu 16/9 kulelerini görse ne derdi acaba? - X
Sultan Fatih, Zeytinburnu 16/9 kulelerini görse ne derdi acaba?

30 Kasım 2014- Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, İstanbul’un tarihî siluetini bozduğu her haliyle aşikar olan Zeytinburnu sahilindeki 16/9 isimli gökdelenler tarihimize yapılmış en büyük ihanettir. İstanbul’un binlerce yıllık tarihi ve kültürel birikimine karşı, bu kadar acımasız bir girişime göz yumulması,görmezden gelinmesi, rant uğruna korunması tarihin gaspıdır.

Haberin Devamı

KOBİDER BAŞKANI NURETTİN ÖZGENÇ’TEN  29 EKİM MESAJI - X
KOBİDER BAŞKANI NURETTİN ÖZGENÇ’TEN 29 EKİM MESAJI

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin ÖZGENÇ, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 91. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Özgenç mesajında şu ifadelere yer verdi:

Haberin Devamı

ÖZGENÇ; KORU YAYGARALARININ AMACI YEŞİLİ KORUMAK DEĞİL, CAMİ HAZIMSIZLIĞIDIR - X
ÖZGENÇ; KORU YAYGARALARININ AMACI YEŞİLİ KORUMAK DEĞİL, CAMİ HAZIMSIZLIĞIDIR

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, Üsküdar’da Validebağ Korusu’nun bitişiğindeki yapımına başlanan caminin inşaatına bir takım çevrelerin tepki göstermesiyle ilgili yapılan yaygaraların amacı yeşili korumak değil, cami hazımsızlığıdır.

Haberin Devamı

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46

GENEL KURUL İLANI
KÜÇÜK VE ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ (KOBİDER) YÖNETİM KURULUNDAN DUYURU


Derneğimizin Olağan Genel Kurul toplantısı 26.03.2018 saat 14.00 de (Yurt Sokak No 41/1 Çağlayan’daki Dernek Merkezi’nde aşağıda yazılı gündeme göre yapılacaktır.
Belirtilen gün çoğunluk sağlanamadığı takdirde, ikinci toplantı 09.04.2018 günü aynı gündemle, aynı yer ve saatte nisapsız olarak yapılacaktır.
Sayın üyelerin toplantıya katılmaları saygı ile rica olunur.
YÖNETİM KURULU ADINA
Başkan Nurettin Özgenç

GÜNDEM

1 – Açılış ve yoklama,
2 – Kongre Başkanlık Divanı seçimi,
3 – Saygı duruşu,
4 – Yönetim Kurulu faaliyet raporu ile Denetim Kurulu faaliyet raporunun okunması ve müzakeresi,
5 – Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu’nun ayrı ayrı ibrası,
6 – Tahmini bütçenin görüşülerek onaylanması,
7 – Yeni Yönetim Kurulu ile Denetim Kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi,
8 – Dilekler ve temenniler,
Sitemize İlan Vermek İçin Bizi Arayabilirsiniz.


 

Güncel Haberler
“Kamuda işler yetişmiyor, mesai kesintisiz olsun”
KOBİDER olarak önerimiz; Kamu kurum ve kuruluşlarının günlük çalışma saatleri öğle tatili kaldırılarak, 10.00-16.00 olarak kesintisiz olsun.”

KOBİDER Başkanı Özgenç: Esnafa destek olumlu ama yetersiz
12.03.2021- Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç; başta ekonomi çevreleri olmak üzere hemen hemen herkesin heyecanla beklediği ekonomi reform düzenlemesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna duyuruldu.

KOBİDER: Kamu bankalarının ödemeleri ertelemesi işletmelere nefes aldıracak
23.03.2020- KOBİDER Genel Başkanı Nurettin Özgenç: - "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi’nin ardından kamu bankalarının destek paketlerini devreye alması esnaf ve KOBİ’ler açısından fevkalade olumlu bir gelişme" - "Doğal gaz, elektrik ve su gibi zorunlu gider faturaları 2-3 ay ertelenmeli veya diğer aylara taksitler halinde ötelenmeli"


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
Hastane Derindere İstanbul’un kalbinin attığı Maslak, Levent, Mecidiyeköy gibi ana arterlere yakın konumu ile hızla gelişmekte olan Kağıthane ilçesinde bölgenin en büyük ve donanımlı özel sağlık kuruluşu olarak 2015 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Hasta odaklı hizmet anlayışı, multidisipliner tedavi yaklaşımı ile yaşamın her döneminde ihtiyaç duyulabilecek her türlü sağlık hizmetini profesyonel kadrosuyla sunan hastanemiz 10.000 m2 kapalı alan üzerine inşa edilmiştir. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler 1970’li yıllardan bu yana faaliyet gösterdiği her alanda kurumsal ve güvenilir hizmet anlayışıyla fark yaratan Derindere Grubu, sağlık sektöründeki yeni yatırımı Hastane Derindere ile tıbbi ve etik ilkelerden ödün vermeyen, hasta haklarına saygılı, uluslararası kalite standartlarında bir hizmet yapısı hedeflemektedir. NADİR, özelde müşterilerinin ve çalışanlarının, genelde ülkemizin ve insanlığın refah ve mutluluğu için;

İnsani ve toplumsal değerleri,
Ekonomik sürdürülebilirliği,
Sürekli gelişme anlayışını,
Yalnız yasal değil, aynı zamanda etik bir zorunluluk olarak çevre korumayı,
Müşteri hoşnutluğunu,
En yeni teknolojilerden yararlanmayı,
Modern işletme kültürünü

esas alarak Türkiye kuyum sektörüne en hızlı ve en çağdaş hizmeti vermeyi, giderek artan kapasitesiyle ulusal düzeydeki liderliğinin yanı sıra uluslararası düzeyde lider işletmelerden biri olmayı kendisine hedef edinmiştir.

NADİR, soy metal geri kazanım ve rafinasyonunda uzmanlaşmış, özgün birikimlere sahip nitelikli yönetici ve teknik personeli, modern çağın gerektirdiği binaları, proses altyapısı ve laboratuvar olanakları ile alanında uluslararası teknolojik düzeye ulaşmış, Türkiye’nin lider soy metal geri kazanım ve rafinasyon tesisi olma özelliğine sahip ve onu koruyarak geleceğe taşımak üzere sürekli gelişme vizyonu ile bütünleşmiş bir anlayışın temsilcisidir.

NADİR‘e varolan özelliklerini kazandıran yapıtaşlarıdır.

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com