KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 
KOBİDER/ÖZGENÇ: Danıştay BBDK’nın taksit garabetine son vermeli - X
KOBİDER/ÖZGENÇ: Danıştay BBDK’nın taksit garabetine son vermeli

03.08.2018- KOBİDER Başkanı Özgenç’ten BDDK’ya tepki: Bu kaçıncı uygulama? BBDK’nın sık sık uygulama değişikliğine tepki gösteren Özgenç, “Bu kaçıncı uygulama, neredeyse her yıl farklı taslaklar hazırlanarak uygulama değişikliğine gidiliyor. BDDK’nın uygulamaları yap-boz şeklinde olmaya başladı. Kuyumda taksit dönemi başlatıldı daha sonra kaldırıldı, gelen tepkiler üzerine 4 taksit olarak uygulamaya başlatıldı şimdi de kaldırılmak isteniyor.

Haberin Devamı

BDDK’nın bazı sektörlerde kredi kartına taksit sınırlaması eşitliğe aykırs - X
BDDK’nın bazı sektörlerde kredi kartına taksit sınırlaması eşitliğe aykırs

02-08.2018 - KOBİDER Başkanı Nurettin Özgenç: BDDK’nın gıda ve akaryakıt hariç diğer sektörlerde taksit sıfırlaması negatif ayrımcılıktır!

Haberin Devamı

KOBİDER Başkanı Özgenç: Türkiye’nin yeni bir maceraya girme lüksü yoktur! Erdoğan ile yola devam edilmeli - X
KOBİDER Başkanı Özgenç: Türkiye’nin yeni bir maceraya girme lüksü yoktur! Erdoğan ile yola devam edilmeli

22.06.2018- 24 Haziran’a sayılı günler kala KOBİDER Genel Başkanı Nurettin Özgenç seçimle alakalı değerlendirmelerde bulundu. Gündem başlıklarını değerlendiren Özgenç yaptığı açıklamada 24 Haziran seçimlerinde macera aranmasına gerek olmadığını ve halkın yola Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile devam edeceği gerçeğinin tüm partilerce kabul edilmesinin gerektiğini söyledi.

Haberin Devamı

KOBİDER Başkanı Özgenç: Güven ve istikrar için ’Cumhur İttifakı’nı destekliyoruz - X
KOBİDER Başkanı Özgenç: Güven ve istikrar için ’Cumhur İttifakı’nı destekliyoruz

09.06.2018- KOBİDER Genel Başkanı Özgenç:"Güven ve istikrar için 'Cumhur İttifakı'nı destekliyoruz. Temennimiz bu seçimler ülkemiz, milletimiz için en güzel şekilde güvenin ve istikrarın, güçlü iktidarın, sürekli istikrarın tesis edileceği seçimler olur"

Haberin Devamı

KOBİDER/ÖZGENÇ: Nefes Kredisi KOBİ’lere doping etkisi yapacaktır - X
KOBİDER/ÖZGENÇ: Nefes Kredisi KOBİ’lere doping etkisi yapacaktır

02-04-2018-Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç; Başbakan Binali Yıldırım’ın bugün İzmir'de KOBİ'lere kredi desteği programında "KOBİ'ler için verdiğimiz "Nefes Kredisi"nin hacmini 7,5 milyar liraya çıkarıyoruz." Ve “Türkiye'de kredi dönüşündeki sıkıntı yüzde 2,9; burada binde bir. Yani hiç batak yok. Sağlam para çünkü KOBİ'ler sağlam. KOBİ'ler sözüne sadık işletmelerdir.” Açıklamasını KOBİ'lere müjde olarak kabul ediyor ve memnuniyetle karşılıyoruz.

Haberin Devamı

KOSGEB 5. KOBİ ve girişimcilik ödülleri sahiplerini buldu - X
KOSGEB 5. KOBİ ve girişimcilik ödülleri sahiplerini buldu

01.03.2018- KOBİDER Başkanı Nurettin Özgenç’in de davetli olarak katıldığı, KOSGEB tarafından geleneksel olarak düzenlenen KOBİ ve Girişimcilik Ödül Töreninin 5. sinde, 9 kategoride finale kalan işletmeler arasından birinci seçilenler, ödüllerini Başbakan Sayın Binali Yıldırım’ın elinden aldılar.

Haberin Devamı

KOBİDER: Esnaf ve KOBİ’ler e-haciz ile mağduriyete uğruyor! - X
KOBİDER: Esnaf ve KOBİ’ler e-haciz ile mağduriyete uğruyor!

10-02-2018- Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç yaptığı açıklamada; “bilindiği üzere ’01 Ocak 2016 tarihinden itibaren ‘Vergide Elektronik Tebligat Dönemi’ne geçilmişti. Biz dernek olarak; bu uygulamayı çağın bir gereği olarak görmüştük ve desteklemiştik. Ancak bu uygulama faydasının yanında ticari mağduriyetlere de sebep olmaktadır. Maliye takibe düşen mükelleflerine e tebligat yapmasının yanında SMS ve telefon ile bilgilendirme yapmadığından dolayı haberi olamayan esnaf ve KOBİ’ler hacizli duruma düşüp, ticari itibar kaybına uğruyorlar.

Haberin Devamı

Trabzon demiryolu projesinde ’tık’ yok! - X
Trabzon demiryolu projesinde ’tık’ yok!

02.11.2017- Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, Trabzon-Erzincan demiryolu projesinin hayata geçirilmesi için somut adımlar atılmalı. Doğu Karadeniz bölgesi için büyük önem arz eden bu projenin hala daha güzergah aşamasında kalması haliyle bölge halkını kaygılandırmaktadır.Kaldı ki; Erzincan -Trabzon Demiryolu Projesi hayaldi ama hayalde kalmamalı.

Haberin Devamı

Başbakan Yıldırım’ın ‘esnafa ne yapsak azdır’ sözü, en az kredi kadar esnaf ve KOBİ’lere moral oldu - X
Başbakan Yıldırım’ın ‘esnafa ne yapsak azdır’ sözü, en az kredi kadar esnaf ve KOBİ’lere moral oldu

18.10.2017 KOBİDER Genel Başkanı Nurettin Özgenç, esnaf kredileri için Başbakan Binali Yıldırım'a seslenerek, Krediyi Halkbank verdiğine göre aracıya ne gerek var” “Para karşılığı kefil olan ayrıca kefil istememeli” dedi.

Haberin Devamı

KOBİDER/ÖZGENÇ: Vatandaşın kara gün için sakladığı 3-5 tane altını ’yastık altı serveti’ olarak görülmemeli - X
KOBİDER/ÖZGENÇ: Vatandaşın kara gün için sakladığı 3-5 tane altını ’yastık altı serveti’ olarak görülmemeli

3 Ekim 2017- Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, Yastık altında bulunduğu iddia edilen 100 milyar dolarlık altını ekonomiye kazandırmak için ilk adım atıldı. Ancak bu uygulama tutmayacaktır ve bu çalışmadan arzu edilen düzeyde verim alınamayacaktır. Çünkü ‘yastık altı’ diye üç bilezik, iki yüzük bir çift küpenin hesabı yapılıyor.

Haberin Devamı

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46

GENEL KURUL İLANI
KÜÇÜK VE ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ (KOBİDER) YÖNETİM KURULUNDAN DUYURU


Derneğimizin Olağan Genel Kurul toplantısı 26.03.2018 saat 14.00 de (Yurt Sokak No 41/1 Çağlayan’daki Dernek Merkezi’nde aşağıda yazılı gündeme göre yapılacaktır.
Belirtilen gün çoğunluk sağlanamadığı takdirde, ikinci toplantı 09.04.2018 günü aynı gündemle, aynı yer ve saatte nisapsız olarak yapılacaktır.
Sayın üyelerin toplantıya katılmaları saygı ile rica olunur.
YÖNETİM KURULU ADINA
Başkan Nurettin Özgenç

GÜNDEM

1 – Açılış ve yoklama,
2 – Kongre Başkanlık Divanı seçimi,
3 – Saygı duruşu,
4 – Yönetim Kurulu faaliyet raporu ile Denetim Kurulu faaliyet raporunun okunması ve müzakeresi,
5 – Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu’nun ayrı ayrı ibrası,
6 – Tahmini bütçenin görüşülerek onaylanması,
7 – Yeni Yönetim Kurulu ile Denetim Kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi,
8 – Dilekler ve temenniler,
Sitemize İlan Vermek İçin Bizi Arayabilirsiniz.


 

Güncel Haberler
“Kamuda işler yetişmiyor, mesai kesintisiz olsun”
KOBİDER olarak önerimiz; Kamu kurum ve kuruluşlarının günlük çalışma saatleri öğle tatili kaldırılarak, 10.00-16.00 olarak kesintisiz olsun.”

KOBİDER Başkanı Özgenç: Esnafa destek olumlu ama yetersiz
12.03.2021- Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç; başta ekonomi çevreleri olmak üzere hemen hemen herkesin heyecanla beklediği ekonomi reform düzenlemesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna duyuruldu.

KOBİDER: Kamu bankalarının ödemeleri ertelemesi işletmelere nefes aldıracak
23.03.2020- KOBİDER Genel Başkanı Nurettin Özgenç: - "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi’nin ardından kamu bankalarının destek paketlerini devreye alması esnaf ve KOBİ’ler açısından fevkalade olumlu bir gelişme" - "Doğal gaz, elektrik ve su gibi zorunlu gider faturaları 2-3 ay ertelenmeli veya diğer aylara taksitler halinde ötelenmeli"


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
Hastane Derindere İstanbul’un kalbinin attığı Maslak, Levent, Mecidiyeköy gibi ana arterlere yakın konumu ile hızla gelişmekte olan Kağıthane ilçesinde bölgenin en büyük ve donanımlı özel sağlık kuruluşu olarak 2015 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Hasta odaklı hizmet anlayışı, multidisipliner tedavi yaklaşımı ile yaşamın her döneminde ihtiyaç duyulabilecek her türlü sağlık hizmetini profesyonel kadrosuyla sunan hastanemiz 10.000 m2 kapalı alan üzerine inşa edilmiştir. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler 1970’li yıllardan bu yana faaliyet gösterdiği her alanda kurumsal ve güvenilir hizmet anlayışıyla fark yaratan Derindere Grubu, sağlık sektöründeki yeni yatırımı Hastane Derindere ile tıbbi ve etik ilkelerden ödün vermeyen, hasta haklarına saygılı, uluslararası kalite standartlarında bir hizmet yapısı hedeflemektedir. NADİR, özelde müşterilerinin ve çalışanlarının, genelde ülkemizin ve insanlığın refah ve mutluluğu için;

İnsani ve toplumsal değerleri,
Ekonomik sürdürülebilirliği,
Sürekli gelişme anlayışını,
Yalnız yasal değil, aynı zamanda etik bir zorunluluk olarak çevre korumayı,
Müşteri hoşnutluğunu,
En yeni teknolojilerden yararlanmayı,
Modern işletme kültürünü

esas alarak Türkiye kuyum sektörüne en hızlı ve en çağdaş hizmeti vermeyi, giderek artan kapasitesiyle ulusal düzeydeki liderliğinin yanı sıra uluslararası düzeyde lider işletmelerden biri olmayı kendisine hedef edinmiştir.

NADİR, soy metal geri kazanım ve rafinasyonunda uzmanlaşmış, özgün birikimlere sahip nitelikli yönetici ve teknik personeli, modern çağın gerektirdiği binaları, proses altyapısı ve laboratuvar olanakları ile alanında uluslararası teknolojik düzeye ulaşmış, Türkiye’nin lider soy metal geri kazanım ve rafinasyon tesisi olma özelliğine sahip ve onu koruyarak geleceğe taşımak üzere sürekli gelişme vizyonu ile bütünleşmiş bir anlayışın temsilcisidir.

NADİR‘e varolan özelliklerini kazandıran yapıtaşlarıdır.

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com