KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

KOBİDER: Yumurta Eylemleri Masum Gösteri Değil

KOBİDER: Yumurta Eylemleri Masum Gösteri Değil "Organize İşler"


Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER)Başkanı Nurettin Özgenç; Derneğimizin de davetli olup katılım gerçekleştirdiğimiz TÜSİAD Yüksek İstişare Toplantısında dernek başkanı Ümit Boyner’ in kamuoyunda birkaç günden beri siyasilerimize karşı gerçekleşen öğrencilerin protesto amacı ile Anayasa Komisyonu başkanı Prof.Dr Burhan Kuzu’ ya yönelik yumurta eylemi için sarf ettiği, "Gençliğin muhalefet demek olduğunun unutulmaması gerektiğini ve bizim tartışan, konuşan, sorgulayan gençlere ihtiyacımız var. İş dünyasına, kanaat önderlerine, siyasetçilere, yöneticilere düşenin de anlayış, empati ve diyalog kurma çabası olduğuna tüm kalbimle inanıyorum. Susturma, azarlama, biber gazı, dayak, etiketleme ve yasaklama değil" şeklindeki ifadesini taraflı ve talihsiz bir açıklama olduğunu düşünüyor ve iş dünyası olarak üzüntüyle karşılıyoruz.


Çünkü bu açıklamayı yaptığı toplantıda öğrenci veya başka kişiler tarafından şahsını veya kuruluşunu protestoyu etmek amacıyla aynı şekilde kendisine onlarca yumurta atılsaydı dedikleri gibi anlayış gösterip yapılan saldırıya karşı bu denli hoşgörülü davranabilir miydi? Hak aramak adıyla protesto kılıfı altında provokasyon amaçlı yumurta atan kişiler için fakülte dekanının dahi "bunların bazıları öğrencimiz değil" ifadesine karşın hala daha birilerinin eylemcileri sahiplenmesini anlamak mümkün değildir.


Evet, hepimizin, ama hepimizin bir kez düşünmesi gerekmektedir. Üniversite girişlerinde başörtüsü bekçiliği yapanların konferans verilen salonlara girişlerinde üst arama yapmamasını acaba bu işin planlı mı olduğunu düşündürmektedir? Üstlerini aramadan salona aldıkları kişilerin ceplerinde yumurta değil de onun yerine taş veya patlayıcı madde olsaydı ne diyeceklerdi.


Özgenç; Masum bir gösteri olarak sunulan bu olayların arkasında bir kısım örgütler bulunmaktadır ki eylemcilerin öğrenci oldukları da şüphelidir bunların yaptığı ise apaçık provokatörlüktür. 


Mademki gençlik “muhalefet demektir ve bizim tartışan, konuşan, sorgulayan gençlere ihtiyacımız vardır” o zaman üniversitelerde başörtüsü zulmüne karşı dayak yiyen başından örtüsü zorla çıkarılan tek amacı inancı doğrultusunda okumak olan öğrencilere neden aynı yaklaşım gösterilmemiştir.


“Yasaklar getirmek çözüm müdür? Gençleri yeterince dinliyor muyuz? Onlara özgür düşünmeyi, özgür ifade etmeyi öğreten, bağımsız üniversiteler verebiliyor muyuz?” Diyen anlayış aynı ifadeleri kıyafet özgürlüğü kapsamında başörtülü olarak okumak isteyen kızlarımız için neden diyemiyor. Bu kızlar bizim kızlarımız değil midir? Ayrıca ekonomi sivil toplum kuruluşları yaptıkları açıklamaları siyasi düşünce ve misyonları gereği değil uzlaşmacı ve arabulucu yönünde olmalıdır.


Nurettin Özgenç; İş dünyası olarak bizlerin bu tür taraflı açıklamaları tasvip etmemiz asla mümkün değildir. İğneyi siyasetçilere batırırken, çuvaldızı da kendimize batırmalıyız. Ancak bu şekilde objektif olduğumuz anlaşılabilir. Yoksa birileri için “hoşgörülü olunmalı”  çok demek kolay.


Özgenç; Polisin öğrencilere karşı müdahalesi orantısız güç kullanması tartışılır ama olayları çıkaran kişilerinde siyasilere yönelik maksatlı eylemlerinde çokta masum olmadığı ve siyasi iradeyi hazmedemediği kanaatindeyiz. 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
KOBİDER: Kamu bankalarının ödemeleri ertelemesi işletmelere nefes aldıracak
23.03.2020- KOBİDER Genel Başkanı Nurettin Özgenç: - "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi’nin ardından kamu bankalarının destek paketlerini devreye alması esnaf ve KOBİ’ler açısından fevkalade olumlu bir gelişme" - "Doğal gaz, elektrik ve su gibi zorunlu gider faturaları 2-3 ay ertelenmeli veya diğer aylara taksitler halinde ötelenmeli"


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
Hastane Derindere İstanbul’un kalbinin attığı Maslak, Levent, Mecidiyeköy gibi ana arterlere yakın konumu ile hızla gelişmekte olan Kağıthane ilçesinde bölgenin en büyük ve donanımlı özel sağlık kuruluşu olarak 2015 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Hasta odaklı hizmet anlayışı, multidisipliner tedavi yaklaşımı ile yaşamın her döneminde ihtiyaç duyulabilecek her türlü sağlık hizmetini profesyonel kadrosuyla sunan hastanemiz 10.000 m2 kapalı alan üzerine inşa edilmiştir. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler 1970’li yıllardan bu yana faaliyet gösterdiği her alanda kurumsal ve güvenilir hizmet anlayışıyla fark yaratan Derindere Grubu, sağlık sektöründeki yeni yatırımı Hastane Derindere ile tıbbi ve etik ilkelerden ödün vermeyen, hasta haklarına saygılı, uluslararası kalite standartlarında bir hizmet yapısı hedeflemektedir. NADİR, özelde müşterilerinin ve çalışanlarının, genelde ülkemizin ve insanlığın refah ve mutluluğu için;

İnsani ve toplumsal değerleri,
Ekonomik sürdürülebilirliği,
Sürekli gelişme anlayışını,
Yalnız yasal değil, aynı zamanda etik bir zorunluluk olarak çevre korumayı,
Müşteri hoşnutluğunu,
En yeni teknolojilerden yararlanmayı,
Modern işletme kültürünü

esas alarak Türkiye kuyum sektörüne en hızlı ve en çağdaş hizmeti vermeyi, giderek artan kapasitesiyle ulusal düzeydeki liderliğinin yanı sıra uluslararası düzeyde lider işletmelerden biri olmayı kendisine hedef edinmiştir.

NADİR, soy metal geri kazanım ve rafinasyonunda uzmanlaşmış, özgün birikimlere sahip nitelikli yönetici ve teknik personeli, modern çağın gerektirdiği binaları, proses altyapısı ve laboratuvar olanakları ile alanında uluslararası teknolojik düzeye ulaşmış, Türkiye’nin lider soy metal geri kazanım ve rafinasyon tesisi olma özelliğine sahip ve onu koruyarak geleceğe taşımak üzere sürekli gelişme vizyonu ile bütünleşmiş bir anlayışın temsilcisidir.

NADİR‘e varolan özelliklerini kazandıran yapıtaşlarıdır.

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber