KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

ÖZGENÇ; KOBİ'lere KGF desteği sağlanması olumlu bir gelişmedir

Küçük ve Orta Büyüklükteki işletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç;Krizin baskısını hisseden hatta bizzat derinden yaşayan KOBİ'ler için Hazine  ile Kredi Garanti Fonu (KGF) arasında 1 milyar TL'lik kaynak aktarımını öngören anlaşmanın imzalanması ile yaklaşık 20 bin KOBİ'nin bu önemli imkandan faydalanabilmesinin yolunun açılması güzel bir gelişmedir. Bu destek projesini alkışlıyor ve destekliyoruz.lakin, kağıt üzerinde kalmayıp biran önce uygulamaya geçmesini bekliyoruz.


Özgenç;zaten Kredi Garanti Fonu'nun asıl gayesinin yaşanan buhran nedeniyle sıkıntıya düşen, girişimci, pazarı ve elemanı olan KOBİ'lere destek sağlamaktır. Dolayısıyla KGF'nin  240 Milyar TL'ye çıkartılan sermayesi doğaldır,olmalıdır.Çünkü kimse kriz çıksın istemez.
Başka bir coğrafyadan esen kasırganın etkilerinin ülkemizde'de yakından hissedilmesi  KOBİ'leri fazlasıyla vede  derinden etkilemiştir.Bununla  birlikte iç siyasette yaşanan gerginliklerden kaynaklanıp vatandaşında kaygılanması sebebiyle alışveriş yapmamasından dolayı  iç tüketimdeki durağanlığında eklenmesiyle birlikte  kimyası bozulan KOBİ'ler, Hükümetin peşi sıra sunduğu imkanlardan birisi olan KGF desteğinin sağlanması onları fevkalade mutlu edeceğini düşünüyoruz.


Nurettin Özgenç;Kamunun kaldıraç olarak 1 milyar TL desteği ile omuz verdiği ve  diğer  katılımcılar ile birlikte 10 milyar TL tutarındaki kredi hacmi sağlamasıyla, aşağı yukarı 20 bine yakın KOBİ'nin finansmana erişmesi sağlanabilecek olmasından dolayı ayrıca  memnuniyet duyduk. KOBİ'lerin ekonominin lokomotifi olduğu, dolayısıyla sorunlarının  çözülmesi halinde, ülke ekonomisine katkılarının  olacağı açıktır.


30 Haziran 2008 tarihinden önceki 2 yıl içinde takibe düşmüş veya vadesi geçmiş borcu bulunmayan KOBİ'ler bu kaynaktan yararlanabilecek olmasının yanında bu tarihten öncekilerininde faydalanabilmesinin önüde açılmalıdır.20 bankanın ortak oluşumu  ile, teminat gösteremediği için kredi kullanamayan Türkiye genelindeki KOBİ,lere sunulan bu imkanın faydaları ancak yürürlüğe girdiğinde daha net görülebilecektir.


Özgenç, KOBİ'lerin toplam kredi hacminin 80 milyar TL olduğu öngörülüyor.Dolayısıyla ilk etapta 10 milyarlık rakamın az olduğu görülebilir ama süreklilik esas olurda kredi çarkı devamlı dönerse  diğer çarklarında dönmesini sağlayacaktır.Yani dönemler halinde diğer işletmelerde desteklendiğinde açıklanan rakamın bu çarkları haliyle çevireceğini düşünüyoruz..


Üçlü olarak meydana gelen reel sektör, finans kesimi ve ve hazinenin sac ayağı oluşturarak zor durumdaki KOBİ'leri ayakta tutabilmek için yapılan bu anlaşmanın faydaları  kağıt üzerinde kalmayıp biran önce uygulamaya geçmelidir.


KOBİDER Başkanı Özgenç,en önemlisi ekonominin sıkıntılı olduğu, iç tüketimdeki durağanlığın önünü açmada KOBİ'lerin finans kaynaklarına ulaşmakta sıkıntı çektiği bir dönemde güçlü bir kredi garanti sisteminin olması ve katkıları önemlidir.


Evet hangi sistemde olursa olsun ilk başta hatalar, noksanlıklar olabilir ama iyi takip edilmesi halinde verim alınabilir. Unutulmamalıki  “Anadolu yaklaşımı”da 70 bin KOBİ'yi ilgilendiriyordu ama 120 civarında  işletme ancak faydalanabildi.

 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
KOBİDER ile Secretcv.com işbirliği
KOBİDER ile Secretcv.com İnsan Kaynakları Sitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, tüm üyelerimize çok özel bir kampanya sunuyoruz.

Yapılan anlaşmaya göre Secretcv.com’daki tüm ilan üyelik paketlerini size özel fiyatlarla alabilirsiniz.


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
KOSGEB’den onay alan KOBİ’lere kredi imkanı Deniz’de.

ÇAĞLAYAN ŞUBESİ: 

Ender GÜRAL

Şube Müdürü

Çağlayan Mah. Vatan Cad. No:58/A Kağıthane/İSTANBUL
Direkt No: (0212) 233 33 81 Olimpa AVM Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş. 1997 yılında kurulmuştur. İstanbul Altın Borsası'nın 076 nolu üyesi olmuş ve İstanbul Altın Borsası'ndaki işlem hacmi hızla büyümüştür. Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş, İstanbul Altın Borsası 'ndaki işlem hacmini hızla yükseltmiş olup, daima ilk %10 içinde yer almaktadır. Firmamız Türkiye 'deki ilk ve tek ISO 9001 belgeli döviz bürosu olmanın haklı gururunu duymaktadır. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler Hazır web sitesi denilince ilk akla basit bir dizayn ile tasarlanmış, altyapısı güçsüz, arama sonuçlarında görüntülenemeyen düşük fiyatlarda web siteleri gelir. Çizgi web tasarım olarak bu alışılagelmiş düzeni ortadan kaldırıyoruz. Kurumsal firmalar için hazırlamış olduğumuz hazır web sitesi tasarımı tamamen profesyonelce hazırlanmış olup, özel tasarım bir web sitesi ile arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. kobider

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber