KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

KOBİDER; Bankalar krizden nemalanıyor

KOBİDER; Bankalar krizden nemalanıyorKüçük ve Orta büyüklükteki İşletmeler Derneği Başkanı Nurettin ÖZGENÇ; Bankalar; KOBİ'ler ve tüketicilerden aşırı kar elde etmektedirler.Örneğin; “sektör temsilcisinin  yılın ilk 8 ayındaki net dönem karı geçen yılın aynı dönemine göre %36,3 artışla 14,3 milyar liraya yükseldiği ve “Henüz kriz koşullarının yeterince oluşmadığı için 2008 yılı aynı döneminde sektör 10,5 milyar net kar elde ettiği” yönündeki açıklamalarıdır.Ayrıca  “Bankacılık fena bir yıl geçirmedi” demek'te milletle alay etmektir.


 

Nurettin Özgenç;Türkiyede bankaların bu krizden etkilenmeden çıkmaları gayet normal! Çünkü ülkemizdeki bankalar aşırı kar zihniyetiyle yönetiliyorlar. Bankalar; KOBİ'ler ve tüketicilerden aşırı kar elde etmektedirler. Dolayısıyla, ekonomideki küçülmeye rağmen bankacılık sektörünün bu kadar büyük oranda kar yapmaları bunun göstergesidir.Küreselkriz ekonomisi güçlü ülkeleri dahi sıkıntıya sokarken, Türk bankacılık sektörü yetkilileri  tarafından yapılan açıklamada “Bankacılık sektörünün yılın ilk 8 ayındaki net dönem karı geçen yılın aynı dönemine göre %36,3 artışla 14,3 milyar liraya yükseldiği ifade edilmektedir”. Ayrıca “Henüz kriz koşullarının yeterince oluşmadığı 2008 yılı aynı döneminde sektör 10,5 milyar net kar elde ettiği” yönündeki açıklamaları şunu gösteriyor;demek oluyor ki, Bankalar Kriz'den nemalanıyor. Birde bunun  yanı sıra “Bankacılık fena bir yıl geçirmedi” demek milletle alay etmek anlamına geliyor.


Bankacılık üst düzey yetkilisinin reel sektöre atfen  “kayıtdışını önlesinler de artık Hazine nin iki yakası biraraya gelsin” sözleri tamamen popülist ifadelerdir.


Özgenç;Türkiye Cumhuriyeti Hazinesi bankalardan borç almak zorunda değil ihtiyaç varsa dışarıdan alabilir ama KOBİ'lerin böyle bir imkanı olmadığından dolayı alamaz.Haliyle KOBİ'lerimiz ülkemizde faaliyette bulunan bankalar ve finans kuruluşlarından ihtiyaçlarını temin edeceklerdir.

Aslında, Bankacılar popülist açıklamalar yapıyorlar. Reel sektör için “Kayıtdışını önlesinler Kayıtdışılığın artık sadece Hazine nin ve vergisini düzenli ödeyen bordro mahkûmlarının değil, özel sektördeki iş sahipleri ödemeledir” gibi söylemler ise suçluluk psikolojisindendir. Hiçbir reel sektör temsilcisi kayıtdışılığın üzerine gidilmesinde “oy vermeyiz falan diye de kampanyalar düzenlememiştir”bütün bunlar safsatadır.


Evet, Bankaların devlet tahvillerine yatırım yapmak suretiyle para kazanmaları çok rahat ve en kolay bir para kazanma usulüdür. Oysa ellerini taşın altına koymaları gerekirdi. Reel sektörü kalkındırmak bankaların öncelikli işleridir. Ama bankalar işin kolay ve garantili olanını  seçiyorlar. Yani devlet tahvillerine yöneliyorlar. Bunuda kamuoyuna haklı göstermek için duygusal söylemlere başvuruyorlar.


Hazine nin borçlanma ihtiyacının ortadan kaldırılması için illede bankaların hazine fonlarınamı yatırım yapmaları gerekir. Bilinmesi gerekirki; Reel sektör olmazsa bankalar olmaz ve  bankalar ile  reel sektörle etle tırnak gibidir biri olmazsa diğeri'de olmaz. Ayrıca bankalar ile işletmeler, KOBİ'ler terazinin iki kefesi gibi denk olması lazım iken her ne hikmetse bankaların olduğu kefe hep ağır geliyor. KOBİ'ler dip yapmaya devam ediyor. 


Özgenç;Bankaların var olma nedeni olan, reel sektörü desteklemeye davet ediyorum.Bu davetimizi ısrarlı bir şekilde sürdüreceğiz taaki,  KOBİ'lere esneklik ve kolaylık sağlanana kadar! 


 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
“Kamuda işler yetişmiyor, mesai kesintisiz olsun”
KOBİDER olarak önerimiz; Kamu kurum ve kuruluşlarının günlük çalışma saatleri öğle tatili kaldırılarak, 10.00-16.00 olarak kesintisiz olsun.”

KOBİDER Başkanı Özgenç: Esnafa destek olumlu ama yetersiz
12.03.2021- Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç; başta ekonomi çevreleri olmak üzere hemen hemen herkesin heyecanla beklediği ekonomi reform düzenlemesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna duyuruldu.

KOBİDER: Kamu bankalarının ödemeleri ertelemesi işletmelere nefes aldıracak
23.03.2020- KOBİDER Genel Başkanı Nurettin Özgenç: - "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi’nin ardından kamu bankalarının destek paketlerini devreye alması esnaf ve KOBİ’ler açısından fevkalade olumlu bir gelişme" - "Doğal gaz, elektrik ve su gibi zorunlu gider faturaları 2-3 ay ertelenmeli veya diğer aylara taksitler halinde ötelenmeli"


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
Hastane Derindere İstanbul’un kalbinin attığı Maslak, Levent, Mecidiyeköy gibi ana arterlere yakın konumu ile hızla gelişmekte olan Kağıthane ilçesinde bölgenin en büyük ve donanımlı özel sağlık kuruluşu olarak 2015 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Hasta odaklı hizmet anlayışı, multidisipliner tedavi yaklaşımı ile yaşamın her döneminde ihtiyaç duyulabilecek her türlü sağlık hizmetini profesyonel kadrosuyla sunan hastanemiz 10.000 m2 kapalı alan üzerine inşa edilmiştir. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler 1970’li yıllardan bu yana faaliyet gösterdiği her alanda kurumsal ve güvenilir hizmet anlayışıyla fark yaratan Derindere Grubu, sağlık sektöründeki yeni yatırımı Hastane Derindere ile tıbbi ve etik ilkelerden ödün vermeyen, hasta haklarına saygılı, uluslararası kalite standartlarında bir hizmet yapısı hedeflemektedir. NADİR, özelde müşterilerinin ve çalışanlarının, genelde ülkemizin ve insanlığın refah ve mutluluğu için;

İnsani ve toplumsal değerleri,
Ekonomik sürdürülebilirliği,
Sürekli gelişme anlayışını,
Yalnız yasal değil, aynı zamanda etik bir zorunluluk olarak çevre korumayı,
Müşteri hoşnutluğunu,
En yeni teknolojilerden yararlanmayı,
Modern işletme kültürünü

esas alarak Türkiye kuyum sektörüne en hızlı ve en çağdaş hizmeti vermeyi, giderek artan kapasitesiyle ulusal düzeydeki liderliğinin yanı sıra uluslararası düzeyde lider işletmelerden biri olmayı kendisine hedef edinmiştir.

NADİR, soy metal geri kazanım ve rafinasyonunda uzmanlaşmış, özgün birikimlere sahip nitelikli yönetici ve teknik personeli, modern çağın gerektirdiği binaları, proses altyapısı ve laboratuvar olanakları ile alanında uluslararası teknolojik düzeye ulaşmış, Türkiye’nin lider soy metal geri kazanım ve rafinasyon tesisi olma özelliğine sahip ve onu koruyarak geleceğe taşımak üzere sürekli gelişme vizyonu ile bütünleşmiş bir anlayışın temsilcisidir.

NADİR‘e varolan özelliklerini kazandıran yapıtaşlarıdır.

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber