KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

KOBİDER Başkanı Özgenç: Borç yapılandırması güzel oldu ama ayrım yapılmamalıydı!


KOBİDER: Vergi ve prim borcu düzenlemesi, borçlu olan tüm vatandaşları rahatlatacak

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, Vergi ve SGK prim borçlarının yapılandırılması ile istihdam teşvikine ilişkin düzenlemeleri de içeren Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesi esnaf ile KOBİ’ler açısından fevkalade güzel bir karar olmuştur. Bu karar borçlu olan tüm vatandaşları rahatlatacaktır.

Biz KOBİDER olarak; geçtiğimiz yıl bu elzem konuya değinerek, “Ülke ekonomisinin içinde bulunduğu diğer etkilerle birlikte bankalara olan borcunu ödeyemeyen vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi ve isimlerinin kara listeden çıkarılması adına hükümete sicil affı ve borç yapılandırması” önerisinde bulunmuştuk. Hükümetimiz bu çağrımıza sessiz kalmadı. Vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin düzenlemenin Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmesinden memnuniyet duyarken, taksit haksızlığı karşısında hayal kırıklığına uğradık.”

Spor kulüplerine ayrımcılık yapıldı!

Nurettin Özgenç, kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasında KOBİ'lere 18 taksit yapılırken, Spor kulüplerinin vergi ve prim borçları 36 taksit yapılmasının haksızlık olduğunu söyledi.

Başkan Özgenç: “Kanunla SGK’ya olan borçlarda spor kulüpleri için 72 aylık ödeme planı öngörüldü. Bu kararla spor kulüpleri SGK borçlarını 36 eşit taksitte ödeyebilecekken, diğer borçluların 18 taksitle sınırlandırılması hakkaniyete aykırıdır.”

Esnaf, sanatkâr ve KOBİ'lerin üçte ikisinin borç sorunu ile boğuştuğunu ifade eden Özgenç, "Dolayısıyla KOBİ'lerin de içinde bulunduğu gibi birçok kesimi kapsayan borç yapılandırması fevkalade güzel bir çalışma olup, taksit eşitsizliği ortadan kaldırıldığında dertlere deva olacağını düşünmekteyiz. Ancak ne hikmetse borçları taksitlendirme konusunda ayrımcılık yapılarak, spor kulüpleri KOBİ'lerden daha önemli bir hale getirilmiştir. Bizim itirazımız bunadır.

KOBİDER olarak biz de defaatle hükümetten borçların yapılandırması yönünde bir çalışma yapmasını istemiştik. KOBİ'lere büyük önem gösteren hükümetimiz, bu çağrıya sessiz kalmayarak yasa tasarısı hazırlamıştır ve yürürlüğe girmiştir. Ancak Esnaf ve sanatkarlar ile KOBİ'lerin, kamuya olan vergi ve prim borçları spor kulüplerine yapıldığı gibi 36 taksit şeklinde olmalıydı." ifadelerini kullandı.

Diğer mükellefler için 18 taksit olan ödeme süresinin, spor kulüplerinde 36 taksit olduğuna dikkat çeken Özgenç, açıklamasına şöyle devam etti: "Üretim, istihdam ve ihracat peşinde koşan KOBİ'lerin borçlarına 18 ay taksit yapılırken, 'biz daha büyüğüz, en büyüğüz' anlayışıyla hareket ederek, gerektiği gibi sporcu yetiştirmeyip etiket yaparak milyonlarca dolar ve euro ödenip mukavele yapılarak, yurt dışından teknik direktör ve futbolcu getirilip daha sonra da beğenmeyerek sözleşmesini feshederek torba dolusu tazminat ödeyen ama ne hikmetse devlete olan borçlarını ödemeyen spor kulüplerine 36 ay taksit yapılmasını anlamış değiliz."

Yasaya bakıldığında, testiyi kıranın suyu taşıyandan daha önemli olduğunun görüldüğünü ifade eden Özgenç, suyu getiren ile testiyi kıranın ayırt edilmesi gerektiğinin altını çizdi.
 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
KOBİDER: Kamu bankalarının ödemeleri ertelemesi işletmelere nefes aldıracak
23.03.2020- KOBİDER Genel Başkanı Nurettin Özgenç: - "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi’nin ardından kamu bankalarının destek paketlerini devreye alması esnaf ve KOBİ’ler açısından fevkalade olumlu bir gelişme" - "Doğal gaz, elektrik ve su gibi zorunlu gider faturaları 2-3 ay ertelenmeli veya diğer aylara taksitler halinde ötelenmeli"


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
Hastane Derindere İstanbul’un kalbinin attığı Maslak, Levent, Mecidiyeköy gibi ana arterlere yakın konumu ile hızla gelişmekte olan Kağıthane ilçesinde bölgenin en büyük ve donanımlı özel sağlık kuruluşu olarak 2015 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Hasta odaklı hizmet anlayışı, multidisipliner tedavi yaklaşımı ile yaşamın her döneminde ihtiyaç duyulabilecek her türlü sağlık hizmetini profesyonel kadrosuyla sunan hastanemiz 10.000 m2 kapalı alan üzerine inşa edilmiştir. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler 1970’li yıllardan bu yana faaliyet gösterdiği her alanda kurumsal ve güvenilir hizmet anlayışıyla fark yaratan Derindere Grubu, sağlık sektöründeki yeni yatırımı Hastane Derindere ile tıbbi ve etik ilkelerden ödün vermeyen, hasta haklarına saygılı, uluslararası kalite standartlarında bir hizmet yapısı hedeflemektedir. NADİR, özelde müşterilerinin ve çalışanlarının, genelde ülkemizin ve insanlığın refah ve mutluluğu için;

İnsani ve toplumsal değerleri,
Ekonomik sürdürülebilirliği,
Sürekli gelişme anlayışını,
Yalnız yasal değil, aynı zamanda etik bir zorunluluk olarak çevre korumayı,
Müşteri hoşnutluğunu,
En yeni teknolojilerden yararlanmayı,
Modern işletme kültürünü

esas alarak Türkiye kuyum sektörüne en hızlı ve en çağdaş hizmeti vermeyi, giderek artan kapasitesiyle ulusal düzeydeki liderliğinin yanı sıra uluslararası düzeyde lider işletmelerden biri olmayı kendisine hedef edinmiştir.

NADİR, soy metal geri kazanım ve rafinasyonunda uzmanlaşmış, özgün birikimlere sahip nitelikli yönetici ve teknik personeli, modern çağın gerektirdiği binaları, proses altyapısı ve laboratuvar olanakları ile alanında uluslararası teknolojik düzeye ulaşmış, Türkiye’nin lider soy metal geri kazanım ve rafinasyon tesisi olma özelliğine sahip ve onu koruyarak geleceğe taşımak üzere sürekli gelişme vizyonu ile bütünleşmiş bir anlayışın temsilcisidir.

NADİR‘e varolan özelliklerini kazandıran yapıtaşlarıdır.

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber