KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

ÖZGENÇ; "AHİLİK HAFTASI" Tatil olmalı ve Taksim'de kutlanmalı
 Küçük ve Orta büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç;12-18 Ekim 2009 tarihlerinde gerçekleşecek olan “AHİLİK HAFTASI” resmi tatil olmalıdır ve Taksimde kutlanmalıdır.

   Ekonominin lokomotifi olan esnaf, sanatkâr ve KOBİ'lerin yıl boyunca cumartesi – pazar demeden, dur durak bilmeden, bıkmadan usanmadan yılbaşı tatili! Nedir tanımayan, bayramlarda dahi alıp satan, üreten, hizmet veren, bu vefakâr ve cefakâr kesim için “AHİLİK HAFTASI” tatil olmalıdır ve Taksimde kutlanmalıdır.

Türklerin Anadolu'yu yurt edinmelerinin 938'nci yıl dönümünü, Osmanlı Devletinin kuruluşunun 710'ncu yılını ve Cumhuriyetin kuruluşunun 86'ncı yıldönümünü coşkuyla kutladığımız bu günlerde, Türk tarihinin en önemli ve en eski esnaf kuruluşu olan ahilik teşkilatının resmi makamlarca' da kutlanan “AHİLİK HAFTASI” tatil olmalıdır.

Ahiliğin merkezi Kırşehir olduğu doğrudur. Lakin Ahi Evran sadece bir ilimizle sınırlandırılmamalıdır. Oysa yapılması gerekenin esnafların piri olan AHİ EVRAN'ın bir çok dünya ülkelerince de tanınması için tüm dünyanın tanıdığı metropol olan istanbul'da yapılacak olan şenlik ve tanıtımlar ile ünü uluslararası seviyeye çıkacaktır. Örneğin;  Osmanlı imparatorluğunun kurulduğu yer söğüt kasabasıdır ama cihan'a hükmettiği yer İstanbul'dur.

Ayrıca, ülkemiz sanayisinin ve yüzbinlerce KOBİ'nin bulunduğu yerin marmara bölgesi olması hasebiyle “AHİLİK HAFTASI” kutlamalarının sembolik olarak Kırşehir'de ama etkin olabilmesi açısından,  İstanbul'da yapılması lazım.

Ülke ekonomisinin omurgasını oluşturan ve bu bölgede bulunan yüzbinlerce KOBİ'nin Kırşehir'e gidemeyeceğine göre, Kırşehir'den birkaç temsilci İstanbul'a pek ala gelebilir. Dolayısıyla bu yıl ve sonrasında “AHİLİK HAFTASI” kutlamaların İstanbul'da yapılması ve marmara bölgesinde bulunan büyük çoğunluktaki KOBİ'lerin de bu heyecanı yaşamaları en doğal haklarıdır.

Ayrıca, tatiller her kesime eşit olmalı. 1 Mayıs'ta memura, işciye tatil hakkı tanınırken, Türkiyenin kalkınmasının en önemli dinamiği olan esnaf ve KOBİ'ler bu haktan mahrum bırakılmamalı. 

 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
KOBİDER ile Secretcv.com işbirliği
KOBİDER ile Secretcv.com İnsan Kaynakları Sitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, tüm üyelerimize çok özel bir kampanya sunuyoruz.

Yapılan anlaşmaya göre Secretcv.com’daki tüm ilan üyelik paketlerini size özel fiyatlarla alabilirsiniz.


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
KOSGEB’den onay alan KOBİ’lere kredi imkanı Deniz’de.

ÇAĞLAYAN ŞUBESİ: 

Ender GÜRAL

Şube Müdürü

Çağlayan Mah. Vatan Cad. No:58/A Kağıthane/İSTANBUL
Direkt No: (0212) 233 33 81 Olimpa AVM Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş. 1997 yılında kurulmuştur. İstanbul Altın Borsası'nın 076 nolu üyesi olmuş ve İstanbul Altın Borsası'ndaki işlem hacmi hızla büyümüştür. Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş, İstanbul Altın Borsası 'ndaki işlem hacmini hızla yükseltmiş olup, daima ilk %10 içinde yer almaktadır. Firmamız Türkiye 'deki ilk ve tek ISO 9001 belgeli döviz bürosu olmanın haklı gururunu duymaktadır. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler Hazır web sitesi denilince ilk akla basit bir dizayn ile tasarlanmış, altyapısı güçsüz, arama sonuçlarında görüntülenemeyen düşük fiyatlarda web siteleri gelir. Çizgi web tasarım olarak bu alışılagelmiş düzeni ortadan kaldırıyoruz. Kurumsal firmalar için hazırlamış olduğumuz hazır web sitesi tasarımı tamamen profesyonelce hazırlanmış olup, özel tasarım bir web sitesi ile arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. kobider

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber