KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

9 günlük bayram tatili turizmciyi sevindirirken, esnafı üzdü

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, son yıllarda uygulanan uzun bayram tatilleri, kamu ve özel sektör arasında haksızlığa neden olduğunu ve çalışan ile işveren arasında da tatsızlığa sebebiyet verdiğini dile getirdi.  Küçük esnafın bayram alışverişi yapamıyor olmasının altını çizen Özgenç, 9 günlük bayram tatillerini fırsat bilen vatandaşların, Ramazan Bayramında da görüldüğü gibi sahil kentlerine ve memleketlerine akın ettiğini söyledi.

“Halkın bir kısmının 9 günlük tatili fırsat bilerek şehir dışına gitmesi, İstanbul trafiğinde gözle görülür derecede rahatlama yaşatsa da esnaf yapması gereken ‘arife’ alışverişini yapamamaktadır! Bayram alışverişinin en çok yaşandığı Mahmutpaşa ve çevresinde bile parmakla sayılabilecek kadar müşterinin kalması, durumun bariz bir göstergesidir. Her zaman cıvıl cıvıl olan Eminönü Meydanı’nda ise güvercinler kalmış! Onlar bile yem atacak insan bulamıyor! Vapur iskeleleri ve caddeler bomboş…” dedi.

İstanbul’da yolların ve köprülerin tamamen boşaldığını söyleyen Özgenç, Günde 2 milyondan fazla insanın seyahat için kullandığı metrobüs ve metro duraklarının da adeta sessizliğe gömüldüğünü belirtti.

TURİZMCİLER İŞ YAPSIN DİYE KÜÇÜK ESNAFI BATIRMANIN GEREĞİ YOK!

“Turizmciler iş yapsın diye küçük esnafı batırmanın alemi yok!” diyerek esnafın yanında olan Kobider başkanı, “Bayram dolayısıyla iş yapamayan esnaf, 9 günlük tatilleri çıkaranlara çok kızgın! Esnaf bu gereksiz uzun süreli tatile sevinemiyor. Çünkü, bu tatiller esnafın zarar etmesine sebep  oluyor. Nitekim, küçük esnaf ve sanatkârlar Ramazan ayında gerçekleştiremediği satışlar nedeniyle ümidini bayrama bağlamıştı. 9 günlük tatille çoğu vatandaş tatil yörelerine ve memleketlerine gidince, bu bayramda da esnaf umduğunu bulamadı. Günümüzde bayramlar artık ibadet çerçevesinde değil, adeta seyahat günleri ve tatil olarak algılanmaya başlandı. Bayramlardaki alışverişin geçmiş yıllara göre az olmasının nedeni uzun tatillerdir. Bu durum haliyle alışveriş kültürünü değiştirdi.” İfadelerini kullandı.

23 NİSAN ÇOCUK BAYRAMI’NI BİLE UZATACAKLAR!

Özgenç, vatandaşların uzun bayram tatiline teşvik edildiğini, insanların bulundukları şehirlerin dışında  tatil yaptıklarını ve bununda bayramın ruhuna aykırı olduğunu dile getirdi.

Uzun tatillerden dolayı bayram modundan çıkamayan çalışanların kendilerini işe veremediklerine de değinen Kobider başkanı, “Elbette her insanın belli aralıklarla tatil yaparak dinlenmeye ihtiyacı vardır. Ancak tatillerin uzun süreli olması, kişinin bu rahatlık durumuna alışması, yeniden eski temposuna geçmesini bir o kadar güçleştiriyor. Bayram tatili sona ermesine rağmen bazı işyerlerinin kapalı olması, tatil anlayışının alışkanlık haline getirildiğinin bariz bir göstergesidir. Esnafın düzensiz çalışması, piyasaların verim oranını olumsuz yönde etkilemektedir.” diyerek piyasaların bu durumdan ne kadar etkilendiğini bir kez daha vurguladı.

TÜRKİYE YILIN ÜÇTE BİRİNİ TATİL İLE GEÇİRİYOR

“Hemen hemen her yıl hafta sonları, milli ve dini bayramlar da dâhil olmak üzere 112 gün civarında tatil yapıldığını ve bu sayının git gide arttığını dile getiren Nurettin Özgenç, “Bir yıl 365 gün olduğuna göre bunun üçte biri tatille geçmektedir. Türkiye’nin gelişmekte olan bir ülke olduğunu göz önünde bulundurarak, kalkınması için daha çok çalışmamızın gerektiğini düşünüyoruz. Ayrıca belirtmek isterim ki, hiçbir gelişmiş ülkede dahi böyle bir uygulamaya yer verilmemektedir.”  diyerek, uzun tatil yapılmasının uygun olmadığını savundu.

Özgenç, Sözlerini şu şekilde noktaladı; “Ekonomik yönden gelişen ülkeler seviyesine ulaşmamız için çalışmaya daha çok zaman ayırmamız gerekli. Ülkemizde tatilin uzun olması en çok turizmcileri sevindirir. Türkiye’de bu kadar fazla resmî tatil günlerinin olmasını doğru bulmuyorum. Bu kadar fazla tatil, iş performansını bozduğu gibi insanları da rehavete sürüklüyorKamu kurumları 9 günlük tatilden dolayı mesai yapmazken; özel sektörler, bankalar ve bazı şirketler bayram tatili içerisinde mesai yapmaktadır. Bu durum haliyle kamu ile özel sektör çalışanları arasında haksızlığa neden olduğu gibi işçi ve işveren arasında da hoşnutsuzluğa neden olmaktadır.”
 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
KOBİDER ile Secretcv.com işbirliği
KOBİDER ile Secretcv.com İnsan Kaynakları Sitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, tüm üyelerimize çok özel bir kampanya sunuyoruz.

Yapılan anlaşmaya göre Secretcv.com’daki tüm ilan üyelik paketlerini size özel fiyatlarla alabilirsiniz.


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
KOSGEB’den onay alan KOBİ’lere kredi imkanı Deniz’de.

ÇAĞLAYAN ŞUBESİ: 

Ender GÜRAL

Şube Müdürü

Çağlayan Mah. Vatan Cad. No:58/A Kağıthane/İSTANBUL
Direkt No: (0212) 233 33 81 Olimpa AVM Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş. 1997 yılında kurulmuştur. İstanbul Altın Borsası'nın 076 nolu üyesi olmuş ve İstanbul Altın Borsası'ndaki işlem hacmi hızla büyümüştür. Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş, İstanbul Altın Borsası 'ndaki işlem hacmini hızla yükseltmiş olup, daima ilk %10 içinde yer almaktadır. Firmamız Türkiye 'deki ilk ve tek ISO 9001 belgeli döviz bürosu olmanın haklı gururunu duymaktadır. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler Hazır web sitesi denilince ilk akla basit bir dizayn ile tasarlanmış, altyapısı güçsüz, arama sonuçlarında görüntülenemeyen düşük fiyatlarda web siteleri gelir. Çizgi web tasarım olarak bu alışılagelmiş düzeni ortadan kaldırıyoruz. Kurumsal firmalar için hazırlamış olduğumuz hazır web sitesi tasarımı tamamen profesyonelce hazırlanmış olup, özel tasarım bir web sitesi ile arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. kobider

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber