KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

ÖZGENÇ: AB, idam ve Ayasofya için referandum önerisinde bulunuyoruz

AVRUPA’YA KATILMAK İÇİN VERİLEN ZORLU MÜCADELE KARŞILIK BULMUYOR


Türkiye, sancılı da olsa AB üyelik sürecini devam ettiriyor. Ancak Avrupa Birliği sürecinde yapılanlardan ve yapılmakta olanlardan anlaşılacağı üzere Türkiye’nin AB’ye tam üyeliğinin gerçekleşmesi Nasrettin Hoca’nın “yaz gelecek, yonca bitecek” misaline benziyor.


İNGİLTERE HALKA GİTTİ, HALKINA SORDU. BİZ DE HALKIMIZA SORALIM


Şimdiden 100 yıl sonrası bile şüpheli olan bir birliğe girmek için beklememiz ne kadar itibarlı? Zira; Avrupa Birliğinin kurucu ülkelerinden olan İngiltere dahi, ‘Avrupa Birliğinden çıkalım mı? Kalalım mı?’ sorusuna cevap bulmak üzere referanduma gitti ve Birleşik Krallık’ın Avrupa Birliği’nden ayrılması ya da ayrılmaması için yapılan kritik referandumda halk yüzde 51,9 ile, “AB’ye Hayır” dedi. Aynı şekilde Türkiye’de de ‘Avrupa Birliğiyle müzakerelere devam mı? Tamam mı?’ sorusuna cevap bulmak için referanduma gitmeli!


ARTIK AYASOFYA'YI GERÇEK MÜSLÜMAN KİMLİĞİNE KAVUŞTURMA ZAMANI GELMİŞTİR


Geçmişte müzeye dönüştürülen Ayasofya Camii İstanbul’un en anlamlı ibadet yerlerinden biridir. Fethin sembolü olan Ayasofya camiye dönüştürülerek vakfiyesine uygun olarak ibadete açılmalı. İstanbul'u fetheden cennetmekân Fatih Sultan Mehmet Han'ın kabrinde huzura erdirmek ve yüzüne bakar hale gelebilmek için vakfiyesini kurduğu, ilelebet açık olacak dediği Ayasofya tekrar camiye dönüştürülmeli.

 

AYASOFYA VAKIF MALIDIR, HAKKI İADE EDİLMELİ!


Nitekim Ayasofya 1934 yılında kanun hükmünde kararname ile müzeye çevrilmiştir ve aynı şekilde günümüzde de hükümet kararnamesi ile tekrar cami olarak açılabilir.


İSPANYA’DAKİ KURTUBA NE İSE İSTANBUL AYASOFYA’DA ODUR!


Kurtuba Camii İspanya'nın Cordoba şehrinde sonradan kiliseye çevrilmiş olan camidir. Endülüs Emevilerinin egemenliğinde kalan, İspanyollar tarafından "Mezquita" olarak adlandırılan Kurtuba Camisi Katolik İspanyollar'ın şehri yeniden ele geçirmesinden sonra kiliseye çevrilmiş ve günümüzde hala katedral olarak kullanılmaktadır. 


İDAM HUSUSU


Nitekim son zamanlarda sıkça karşılaştığımız ve kamuoyunda kabul gören yaygın isimlendirmeyle “Torba Yasa” denilen yasama etkinliği ile siyasal ve hukuksal konular çözüme kavuşturuluyor. Hazırlanabilecek yeni bir ‘Torba Yasa’ ile'Avrupa Birliği müzakerelerine devam mı tamam mı’, ‘idam tekrar gelsin mi gelmesin mi’ ve ‘Ayasofya tekrar cami olsun mu yoksa müze mi kalsın’ maddeleriyle yasa teklifi hazırlanarak TBMM Genel Kurulunda tartışılmalı.


TORBA REFERANDUM YAPILMALI


Uzun yıllardır tartışılagelen, özellikle son yıllarda gündemden düşmeyen, siyasi çekişmelerin vazgeçilmez parçası olan Avrupa Birliği ve idam konusu netliğe kavuşturulmalı. Ayrıca milletimizin gönlünde derin bir yara olan Ayasofya’nın tekrar camiye tebdil edilmesi hususunda halkın oyuna başvurulmalı.


Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurrettin Özgenç hükümetten KOBİ’ler adına beklentileri olduğunu belirtti. Hükümetin "KOBİ’ler nasıl büyür’, "Büyük şirketlerle nasıl ortaklıklar kurar" meselesini gündemine almalarını istediklerini aktaran Özgenç,"İstanbul’un çehresini değiştiren "Kentsel Dönüşüm" gibi çok dağınık bir yapıya sahip olan KOBİ’ler içinde biz KOBİDER olarak önerdiğimiz ve her platformda dile getirdiğimiz "Kobisel Dönüşüm" yapılmalı. Esnaflığın bir standardı olmalı her isteyen istediği yere dükkân açamamalı. Türkiye’de birçok şeyin standardı varken dükkân yapmanın ve açmanın da bir kuralı kaidesi olmalı" dedi. Bunun yanı sıra Özgenç, hükümetten "Torba Referandum" yapılmasını istediklerini dile getirdi.

"KOBİ kredilerine de istikrar sağlanmalı"

KOBİ kredilerine de istikrar sağlanması gerektiğini aktaran Özgenç, "Şöyle ki 2009 ve 2010 yıllarında kredi mekanizmalarının hareketlenmesi için KOBİ’lere yönelik kredi faiz desteği uygulaması yapılmıştı ama daha sonra nedense devamı gelmedi. KOBİ kredileri farklı isimler altında olmamalı. Hükümetten KOBİ kredilerine yönelik bir dilek ve önerimiz var. Ekonomiyi ayakta tutan KOBİ’ler olduğuna göre desteklemelerde istikrarlı olmalı, kesintiye uğramamalı. KOBİ’ler periyodik şekilde desteklenmeli. Çünkü Türkiye’nin gelişip büyümesi için siyasi ve ekonomik istikrarın gerekli olduğu gibi KOBİ’lerin büyümesi için kredi desteklerinin istikrarlı bir şekilde sunulması lazım" diye konuştu.

"AB, idam ve Ayasofya için halka sorulsun"

Ayrıca gündeme ilişkin olarak açıklamalarda yapan Özgenç, hükümete "Torba Referandum" önerisinde bulundu. Konuya ilişkin Özgenç, "Avrupa Birliği (AB) ile ilgili gelinen durum da nihai karar verilmesi, terörden dolayı idamın geri getirilmesi ve Ayasofya’nın camiye dönüştürülerek vakfiye uygun hale getirilmesi için torba referandum yapılmasını öneriyoruz" dedi. Türkiye’nin, sancılı da olsa AB üyelik sürecini devam ettirdiğini dile getiren Özgenç, "Ancak Avrupa Birliği sürecinde yapılanlardan ve yapılmakta olanlardan anlaşılacağı üzere Türkiye’nin AB’ye tam üyeliğinin gerçekleşmesi Nasrettin Hoca’nın "yaz gelecek, yonca bitecek" misaline benziyor. Nitekim Avrupa Birliği tarafından şimdi gerek olan tam üyeliğin uzak bir gelecekte sağlanacakmış gibi gösteriliyor. Ama her defasında da Türkiye için olumsuz olabilecek dayatma maddeler öne sürülüyor. Bize göre bunun arkasında yatan esas düşüncenin din konusu olduğudur" ifadelerini kullandı.

"Türkiye, AB ile müzakerelere devam mı? Tamam mı? şeklinde referanduma gitmeli"

Müslüman bir ülke olan Türkiye’yi aralarına neden almak istemediklerinin gayet açık olduğunu belirten Özgenç, "60’lı yıllarda başlayan AB serüvenimiz onca yıldır hala umutsuzca devam ediyor. Türkiye ise AB’ye girmek için ısrarla gayret sarf ediyor ama nafile. Bunca yıldır kapısında nice yaptırımlarla bekletildiğimiz bir topluluğa girmek için gösterilen gayretler boşa çıkmaktadır. Şimdiden 100 yıl sonrası bile şüpheli olan bir birliğe girmek için beklememiz ne kadar itibarlı? Zira; Avrupa Birliğinin kurucu ülkelerinden olan İngiltere dahi, "Avrupa Birliğinden çıkalım mı? Kalalım mı?" sorusuna cevap bulmak üzere referanduma gitti ve Birleşik Krallık’ın Avrupa Birliği’nden ayrılması ya da ayrılmaması için yapılan kritik referandumda halk yüzde 51,9 ile, "AB’ye Hayır" dedi. Aynı şekilde Türkiye’de de "Avrupa Birliğiyle müzakerelere devam mı? Tamam mı?" sorusuna cevap bulmak için referanduma gitmeli" diye konuştu.

"AKPM’nin kararı Türkiye’ye çifte standart uygulamaktır"

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’nin (AKPM)Türkiye aleyhine aldığı karara da tepki gösteren Özgenç, "İngiltere, Fransa ve Almanya gibi Türkiye’nin AB’ye girmesine karşı olan ülkeler, Türkiye’ye neden açıkça "Türkiye, AB’ye üye olamaz" diyememektedir? Kaldı ki; imtiyazlı ortaklığın da temelde AB içinde "istenmeyen adam" ilan edilen Türkiye’nin AB’ye "ne şart altında olursa olsun" tam üye olarak alınmaması" anlamına geldiğini yine kendi insanları söylemektedir. Keza Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM)’nin Türkiye’nin denetim sürecine alınmasına yönelik karar tasarısını kabul etmesi, ülkemize karşı yapılan çifte standart uygulamanın ve bahane üretmenin en son uygulaması olduğu açık. Son zamanlar da gün geçmiyor ki; Türkiye’nin AB üyeliği ile ilgili olumsuz açıklama yapılmamış olsun. Avrupa Birliği’nde müzakerelerden sorumlu komisyon üyesi Johannes Hahn, yarım asırlık AB’ye üyelik başvurumuzu "rüya" olarak tanımlayarak "Türkiye için AB rüyasının sona erdiğini" söylemesi esas niyetlerini belli etmişlerdir" ifadelerini kullandı.

"Ayasofya camiye dönüştürülerek ibadete açılmalı"

Geçmişte müzeye dönüştürülen Ayasofya Caminin İstanbul’un en anlamlı ibadet yerlerinden biri olduğunu aktaran Özgenç, "Fethin sembolü olan Ayasofya camiye dönüştürülerek vakfiyesine uygun olarak ibadete açılmalı. İstanbul’u fetheden cennet mekân Fatih Sultan Mehmet Han’ın kabrinde huzura erdirmek ve yüzüne bakar hale gelebilmek için vakfiyesini kurduğu, ilelebet açık olacak dediği Ayasofya tekrar camiye dönüştürülmeli. Ne yazık ki; Ayasofya cami, bugüne kadar aslında hiç olmadığı şekliyle maalesef müze haline getirilmiştir. Zira camiler Allah’a ibadet edilen yerlerdir, hiçbir kanun ve kanun koyucular onu asıl maksadından farklı bir şeklide kullanılmasına müsaade edemez. Ayasofya Müzesi, cami olarak ibadete açılmalıdır. Zira tarihi yapı kâr amaçlı kullanılamaz" şeklinde konuştu.

"İdam konusu netliğe kavuşturulmalı"

İdamın da referandumla halka sorulması gerektiğini dile getiren Özgenç, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, anayasa değişikliğiyle ilgili 16 Nisan’daki referandumdan "evet" çıkması durumunda, idam cezasının Meclis’in gündemine getirileceğini şayet muhalefetin desteklememesi durumunda da bununla ilgili bir halk oylaması yapılacağını açıklamıştı. Nitekim son zamanlarda sıkça karşılaştığımız ve kamuoyunda kabul gören yaygın isimlendirmeyle "Torba Yasa" denilen yasama etkinliği ile siyasal ve hukuksal konular çözüme kavuşturuluyor. Hazırlanabilecek yeni bir "Torba Yasa" ile "Avrupa Birliği müzakerelerine devam mı tamam mı’, "idam tekrar gelsin mi gelmesin mi" ve "Ayasofya tekrar cami olsun mu yoksa müze mi kalsın" maddeleriyle yasa teklifi hazırlanarak TBMM Genel Kurulunda tartışılmalı. İdam konusu netliğe kavuşturulmalı" dedi.

 


 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
“Kamuda işler yetişmiyor, mesai kesintisiz olsun”
KOBİDER olarak önerimiz; Kamu kurum ve kuruluşlarının günlük çalışma saatleri öğle tatili kaldırılarak, 10.00-16.00 olarak kesintisiz olsun.”

KOBİDER Başkanı Özgenç: Esnafa destek olumlu ama yetersiz
12.03.2021- Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç; başta ekonomi çevreleri olmak üzere hemen hemen herkesin heyecanla beklediği ekonomi reform düzenlemesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna duyuruldu.

KOBİDER: Kamu bankalarının ödemeleri ertelemesi işletmelere nefes aldıracak
23.03.2020- KOBİDER Genel Başkanı Nurettin Özgenç: - "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi’nin ardından kamu bankalarının destek paketlerini devreye alması esnaf ve KOBİ’ler açısından fevkalade olumlu bir gelişme" - "Doğal gaz, elektrik ve su gibi zorunlu gider faturaları 2-3 ay ertelenmeli veya diğer aylara taksitler halinde ötelenmeli"


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
Hastane Derindere İstanbul’un kalbinin attığı Maslak, Levent, Mecidiyeköy gibi ana arterlere yakın konumu ile hızla gelişmekte olan Kağıthane ilçesinde bölgenin en büyük ve donanımlı özel sağlık kuruluşu olarak 2015 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Hasta odaklı hizmet anlayışı, multidisipliner tedavi yaklaşımı ile yaşamın her döneminde ihtiyaç duyulabilecek her türlü sağlık hizmetini profesyonel kadrosuyla sunan hastanemiz 10.000 m2 kapalı alan üzerine inşa edilmiştir. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler 1970’li yıllardan bu yana faaliyet gösterdiği her alanda kurumsal ve güvenilir hizmet anlayışıyla fark yaratan Derindere Grubu, sağlık sektöründeki yeni yatırımı Hastane Derindere ile tıbbi ve etik ilkelerden ödün vermeyen, hasta haklarına saygılı, uluslararası kalite standartlarında bir hizmet yapısı hedeflemektedir. NADİR, özelde müşterilerinin ve çalışanlarının, genelde ülkemizin ve insanlığın refah ve mutluluğu için;

İnsani ve toplumsal değerleri,
Ekonomik sürdürülebilirliği,
Sürekli gelişme anlayışını,
Yalnız yasal değil, aynı zamanda etik bir zorunluluk olarak çevre korumayı,
Müşteri hoşnutluğunu,
En yeni teknolojilerden yararlanmayı,
Modern işletme kültürünü

esas alarak Türkiye kuyum sektörüne en hızlı ve en çağdaş hizmeti vermeyi, giderek artan kapasitesiyle ulusal düzeydeki liderliğinin yanı sıra uluslararası düzeyde lider işletmelerden biri olmayı kendisine hedef edinmiştir.

NADİR, soy metal geri kazanım ve rafinasyonunda uzmanlaşmış, özgün birikimlere sahip nitelikli yönetici ve teknik personeli, modern çağın gerektirdiği binaları, proses altyapısı ve laboratuvar olanakları ile alanında uluslararası teknolojik düzeye ulaşmış, Türkiye’nin lider soy metal geri kazanım ve rafinasyon tesisi olma özelliğine sahip ve onu koruyarak geleceğe taşımak üzere sürekli gelişme vizyonu ile bütünleşmiş bir anlayışın temsilcisidir.

NADİR‘e varolan özelliklerini kazandıran yapıtaşlarıdır.

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber