KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

BDDK Önünde Açıklamaya Katılmayan Esnafa Tepki

KOBİDER Başkanı Özgenç, BDDK önünde kredi kartı taksit sınırlaması kararına tepki için düzenlenen açıklamaya katılmayan esnafa tepki gösterdi

İSTANBUL - Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) kredi kartı taksit sınırlaması kararına ilişkin ’işlerimiz bozulur’ diyerek tepki gösteren kuyumculuk ve GSM sektörü esnafının kendileri için düzenlenen basın açıklamasına katılmamasına ilişkin, "Ben de şimdi BDDK’ya diyorum ki; kuyum ve telekomünikasyon esnafı aldığınız sıfır taksit kararından fevkalade memnun kalmışlar hatta pos cihazlarımızı da iptal etsinler diyorlar" ifadelerini kullandı.

KOBİDER, BDDK’nın kredi kartına taksit düzenlemesiyle ilgili düzenledikleri basın açıklamasına kuyumculuk ve GSM sektöründen esnafın gelmemesi üzerine yazılı bir açıklama yaptı.   

Özgenç, açıklamada, Dernek olarak, BDDK’nın kredi kartlarıyla ilgili aldığı karara tepki göstermek ve kamuoyunun dikkatini çekmek için toplanma kararı aldıklarını anımsatarak, "Sektörlerin sesini duyurabilmek için duyurusunu yaptığımız basın açıklamamızı fırtınalı havada dondurucu soğuğa rağmen bizden istenilen görevi yerine getirmek için 31 Ocak 2014 Cuma 13.30’da günü BDDK önünde gerçekleştirdik. Fakat kuyum ve GSM sektörü  mensupları kendi meslekleriyle ilgili sorunlar karşısında duyarsız davranarak daha doğrusu vurdumduymazlık örneği göstererek onlar için düzenlenen toplantıya gelmediler. İşin enteresan tarafı ise talebin esnaftan gelmesine rağmen kimsenin katılmamasına doğrusu şaşırdık" ifadelerini kullandı.

Özgenç, hatta İstanbul’da kuyumculuk sektörünün temsilciliğini yapan kuruluşa ve bin 800’ü aşkın kuyum esnafına SMS ile duyurulmasına rağmen kendilerini ve perakendeci müşterilerini yakından ilgilendiren bir konuda katılım sağlamayıp sessiz kalmalarının hem şaşırtıcı hem de düşündürücü bir duruş olduğunu vurguladı.

"Timur ile Nasreddin Hoca hikayesi gibi..."

BDDK’nın kredi kartına taksit düzenlemesi ile zor duruma düştüklerini ifade eden kuyum ve GSM sektör mensuplarının halinin Timur ile Nasreddin Hoca hikayesine benzediğine dikkati çeken Özgenç, sözlerine şöyle devam etti:

"Timur  Han, Akşehir’e gelirken yanında bir erkek fil getirmiş. Fil bu, bağ bahçe tanımıyor, önüne gelen yeri talan ediyormuş. Bununla kalmayıp, Akşehirliler fili beslemek için ambarda, kilerde ne varsa tüketmişler. Bakmışlar böyle olmayacak. Nasreddin Hoca’ya ’Aman hocam, Hünkar seni dinler; bir konuş da şu fil belasını başımızdan alsın’. O zaman demiş hoca; ’Toparlanın, o aksak mendebura derdimizi birlikte anlatalım’. Hoca önde, Akşehirliler arkada, huzura çıkmak için yola düşmüşler. Otağın kapısına gelindiğinde Hoca arkasına bakmış ki in cin top oynuyor. Hiç kimse yok. Ben size yapacağımı biliyorum, diyerek huzura çıkmış. Timur Han sormuş, ’Hayırdır, Hoca, yine ne istiyorsun?’. Hoca da; ’Hünkarım, Akşehirli sizin fili çok sevdi; ancak yalnızlığına üzülüp duruyor, ferman buyursanız da yanına bir de dişi fil getirseler’ demiş. Timur Han memnun kalarak; ’Çok yaşa hoca, bunu nasıl düşünemedim. Var git müjdeyi hemen ver’. Hoca, otağın kapısından çıkınca sağa sola saklanan Akşehirliler etrafını sarmışlar: ’Müjde bekleriz Hoca, fil ne zaman gidiyor?’. Hoca müjdeyi vermiş: ’Alın size müjde, dişisi de yarın geliyor!’"

Özgenç, açıklamada, "İşte hikayeden anlaşılacağı gibi BDDK’nın kredi kartı taksit sınırlamasına aldığı karar için ’yanarız biteriz’ diyerek KOBİDER’e başvuran ve bazı ortamlarda mesela kısa bir süre önce yapılan Oda Genel Kurulunda ’iflas ederiz’, ’işlerimiz bozulur’ diye serzenişte bulunan kuyum ile aynı şekilde yakınmalar gösteren GSM sektörü esnaflarının kendi sorunlarına böylesine duyarsız kalarak onlar için düzenlenen basın açıklamasına katılmamasından dolayı, ben de şimdi BDDK’ya diyorum ki; kuyum ve telekomünikasyon esnafı aldığınız sıfır taksit kararından fevkalade memnun kalmışlar hatta pos cihazlarımızı da iptal etsinler diyorlar" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Kaynağı

 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
KOBİDER ile Secretcv.com işbirliği
KOBİDER ile Secretcv.com İnsan Kaynakları Sitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, tüm üyelerimize çok özel bir kampanya sunuyoruz.

Yapılan anlaşmaya göre Secretcv.com’daki tüm ilan üyelik paketlerini size özel fiyatlarla alabilirsiniz.


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
KOSGEB’den onay alan KOBİ’lere kredi imkanı Deniz’de.

ÇAĞLAYAN ŞUBESİ: 

Ender GÜRAL

Şube Müdürü

Çağlayan Mah. Vatan Cad. No:58/A Kağıthane/İSTANBUL
Direkt No: (0212) 233 33 81 Olimpa AVM Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş. 1997 yılında kurulmuştur. İstanbul Altın Borsası'nın 076 nolu üyesi olmuş ve İstanbul Altın Borsası'ndaki işlem hacmi hızla büyümüştür. Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş, İstanbul Altın Borsası 'ndaki işlem hacmini hızla yükseltmiş olup, daima ilk %10 içinde yer almaktadır. Firmamız Türkiye 'deki ilk ve tek ISO 9001 belgeli döviz bürosu olmanın haklı gururunu duymaktadır. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler Hazır web sitesi denilince ilk akla basit bir dizayn ile tasarlanmış, altyapısı güçsüz, arama sonuçlarında görüntülenemeyen düşük fiyatlarda web siteleri gelir. Çizgi web tasarım olarak bu alışılagelmiş düzeni ortadan kaldırıyoruz. Kurumsal firmalar için hazırlamış olduğumuz hazır web sitesi tasarımı tamamen profesyonelce hazırlanmış olup, özel tasarım bir web sitesi ile arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. kobider

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber