KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

Ekonominin bel kemiği dik ve sağlam olmalı

Ülkemizin kalkınması, istihdamın artırılması ve düzenli ekonomik büyümenin sağlanması için KOBİ’lerin büyümesi gerektiğine inanıyoruz.Bu nedenle, büyük yatırımlar kadar hatta daha fazla bir şekilde KOBİ’lerin desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. 

Çarşı-pazardaki durgunluktan ötürü beklenilen alışverişi yapamayan esnaf ağır külfetten dolayı belini doğrultamıyor. Ekonominin omurgası olan

KOBİ’lerin ağır yükten ötürü belleri eğik olmamalı!

Türkiye’de Küçük ve Orta Ölçekli İşletme tanımına giren kayıtlı 3,4 milyon KOBİ olduğu biliniyor. Bunların çoğu mikro ve küçük işletmelerden oluşuyor. Her ne kadar bankacılık sistemi içerisinde KOBİ’lerin kredilerden aldığı payın oranı geçmiş yıllara göre artış gösterse de hala daha hak etiği düzeye çıkamamıştır.

Ekonomilerin başarısı, birkaç tane büyük firmanın varlığı ile ölçülmemeli. Özellikle de rekabetçi ekonomilerde diğerlerini, birbirinden ayıran esas unsurun KOBİ’ler olduğu gerçeğinden ötürü KOBİ’lerin daha fazla güç kazanması sağlanmalı. Ekonominin kalbi KOBİ’lerde attığına, ekonominin omurgasını KOBİ’ler teşkil ettiğine göre destekler bu doğrultuda artırılmalı.

Ekonominin bel kemiği ağır yükten kamburlaşmamalı!

Doğrudan veya dolaylı yatırımlar kapsamında, büyük sermaye, kar gördüğü ülkeye ya da sektöre büyük yatırımlarla girebiliyor, ancak bu tür yatırımlar büyük bir fabrika yatırımı şeklinde olduğu için ülke çapından ziyade sadece belirli bir bölgeye veya piyasaya fayda sağlıyor. Bunun yanı sıra karlılıktaki azalma ya da politik bir takım kaygılarla aynı sermaye girdiği hızda da o ülkeden çıkabiliyor. Fakat ülkemiz KOBİ’leri öyle değil, kazansa da kaybetse de bulunduğu ülkede faaliyetlerine aksamalar olsa da devam ediyorlar.

İşte bu sebeple büyük yatırımlar kadar hatta daha da fazla bir biçimde KOBİ’lerin her şekilde desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. KOBİ ölçeğinde hiçbir firma ekonomik daralma ya da politik istikrarsızlık yüzünden kapatıp gitmez, gidemez. Zaten tüm dünyada gelişmiş ekonomiler başta olmak üzere, herkesin krizden çıkışın anahtarı olarak KOBİ’leri görmesinin nedeni de budur. KOBİ’lerin ve özellikle küçük esnafın desteklenmesi bugün tüm dünyanın en büyük sorunu olan büyüme ve istihdama en kesin çözüm olduğu bilinen bir durumdur.

Bankaların KOBİ’lere ilgisi artarak sürmeli

Türkiye’de bankaların KOBİ’lere gösterdiği ilginin 2013’de daha da artırmalarını bekliyoruz. KOBİ’lerin en önemli ihtiyaçları başında finansmana hızlı ve kolay ulaşabilmek geliyor. Dolayısıyla KOBİ Bankacılığı yapıyoruz diyen bankalar stratejilerini, en başta esnaf ve mikro işletmelerin bu beklentisini karşılamak üzere kurmalı. Esnaf,sanatkar ve KOBİ’lerin krediye ve tüm bankacılık hizmetlerine çok hızlı, formalitesiz ve her kanaldan ulaşmalarına imkân verecek bir altyapı sağlamalı.

Türkiye ekonomisinin geleceği KOBİ’lerdir. KOBİ’ler ne kadar sağlıklı ve ne kadar iyi yönetilirlerse, Türkiye ekonomisinin geleceği de o kadar güven altında demektir. KOBİ’lere neden yatırım yapılması gerektiğini; Kalkınmış ülkelere baktığımızda; ekonomik büyümelerini mevcut şirketlerini büyüterek, yeni şirketler ve markalar yaratarak, AR-GE faaliyetlerine ağırlık vererek, teknolojilerini yükselterek, üretim ve ihracatlarını artırarak gerçekleştirdiklerini ve sürdürdüklerini görüyoruz.

Zira; rakip KOBİ’lerin bulundukları ülkelerin, küçük ve orta büyüklükteki işletmelere yönelik ciddi destekler verdiklerini biliyoruz. Ülkemizde de durum çok farklı değil, bir çok devlet desteği bulunmakta. Ancak desteklerin kapsamı ve bütçesi çok büyüdü fakat bir çok firma bu desteklerden habersiz ya da yeterince bilgisi yok. KOBİ’ler yaptıkları işi çok iyi bilmek ve yapmakla beraber, finansal ve yönetsel anlamda bilimsellikten, kurumsallıktan uzaktalar. Hatta çoğu zaman bu kulvarlarda oldukça amatör ve eksik olduklarını söyleyebiliriz. Bu meyanda 2011- 2012 yıllarında verileceği söylenen Cansuyu olarak tabir edilen KOSGEB çıkışlı faiz destekli kredilerin yeni yılda verilmesini bekliyoruz.

Büyümenin ve istihdamın kesin çözümü olan KOBİ’lerin de büyük firmalar gibi desteklenmesi gerekir

Ülkemiz son yıllarda başarılı bir ekonomik performans yakalamış durumda. Türkiye ekonomisi büyüyor ve bu büyüme yeni potansiyel fırsatlarla devam edeceğine inanıyoruz. Dalayışıyla bunun sürekli ve sağlıklı olması için KOBİ’lere her geçen gün daha fazla yatırım yapılması gerekiyor. Ekonomi politikalarının makro ekonomiye ve özellikle yabancı sermayeye olumlu olarak yansıdığını ancak aynı büyümenin reel sektörün gerçek temsilcileri olan KOBİ’lere aynı şekilde yansıdığını söylemek zor. Oysa tavandaki olumlu gelişme tabana da yansımalı.

Türkiye’nin 2023 hedefi olarak belirlediği dünyanın en iyi 10 ekonomisi arasına girme hedeflerine KOBİ’ler sayesinde girebileceğini düşünüyoruz. Türkiye 2023 yılında dünyanın en iyi 10 ekonomisinden biri olacaksa, yıllık 500 milyar dolar ihracat yapacaksa bunu nitelikli KOBİ’ler sayesinde başaracak olduğuna inanıyoruz. 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
KOBİDER ile Secretcv.com işbirliği
KOBİDER ile Secretcv.com İnsan Kaynakları Sitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, tüm üyelerimize çok özel bir kampanya sunuyoruz.

Yapılan anlaşmaya göre Secretcv.com’daki tüm ilan üyelik paketlerini size özel fiyatlarla alabilirsiniz.


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
KOSGEB’den onay alan KOBİ’lere kredi imkanı Deniz’de.

ÇAĞLAYAN ŞUBESİ: 

Ender GÜRAL

Şube Müdürü

Çağlayan Mah. Vatan Cad. No:58/A Kağıthane/İSTANBUL
Direkt No: (0212) 233 33 81 Olimpa AVM Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş. 1997 yılında kurulmuştur. İstanbul Altın Borsası'nın 076 nolu üyesi olmuş ve İstanbul Altın Borsası'ndaki işlem hacmi hızla büyümüştür. Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş, İstanbul Altın Borsası 'ndaki işlem hacmini hızla yükseltmiş olup, daima ilk %10 içinde yer almaktadır. Firmamız Türkiye 'deki ilk ve tek ISO 9001 belgeli döviz bürosu olmanın haklı gururunu duymaktadır. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler Hazır web sitesi denilince ilk akla basit bir dizayn ile tasarlanmış, altyapısı güçsüz, arama sonuçlarında görüntülenemeyen düşük fiyatlarda web siteleri gelir. Çizgi web tasarım olarak bu alışılagelmiş düzeni ortadan kaldırıyoruz. Kurumsal firmalar için hazırlamış olduğumuz hazır web sitesi tasarımı tamamen profesyonelce hazırlanmış olup, özel tasarım bir web sitesi ile arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. kobider

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber