KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

Maliye, 1,2 milyon mükellefi çay içmeye çağırıyorEv sahiplerine mektup göndererek tahsilatını katlayan Maliye, aynı yöntemi vergi borçlusuna da uygulayacak. Mektupta 1.2 milyon mükellefe 'Gelin çayımızı için hem de borcunuzu ödeyin' çağrısı yapılacak.Hüseyin Özay'ın haberi

Maliye Bakanlığı, yaklaşık 1.2 milyon mükellefi vergi dairelerine çay içmeye çağıracak. Daha önce kira gelirlerinin beyanını sağlamak için mükelleflere mektup göndererek tahsilatı artıran Maliye, aynı yöntemi 'affın affı' olarak bilinen vergi borçlularına ikinci şans verilmesine ilişkin düzenleme için kullanacak. Hazırlanan mektuplar bu hafta başından itibaren yaklaşık 1.2 milyon mükellefe gönderilecek.

Mektupta, torba yasa ile yapılandırma hakkını kaybeden mükelleflere ikinci şans verildiği hatırlatılarak, 'haktan yararlanmanız menfaatinize' uyarısına yer verildi. Mükelleflerin en kısa sürede vergi dairelerine gelmesi istenen mektupta, verilen haktan yararlanma süresinin 31 Ekim 2012 tarihinde dolacağı vurgulandı. Mektupta ayrıca, haktan yararlanmayan vergi mükelleflerinin yapılandırmalarının tamamen bozulacağı ve vergi borçlarını ödemeyen mükellefler hakkında da icra işlemi başlatılacağı kaydedildi.

Kim yararlanacak?

Mükelleflere getirilen ikinci yapılandırma hakkından, geçtiğimiz yıl yürürlüğe giren 6111 sayılı yasadan yararlanma hakkını kaybeden mükellefler yararlanacak. Düzenleme, vergi borçlarının yanı sıra prim alacaklarını da kapsıyor.

Maliye Bakanlığı bürokratları, mükelleflerin tekrar başvuru yapmasına gerek olmadığını belirterek, yasanın yürürlüğe girmesinin ardından bu kapsamdaki borçların tamamının aktif hale getirildiğini bildirdiler. Ayrıca başlatılan icra işlemlerinin de durdurulduğunu hatırlatan Maliye bürokratları, mektubu alan mükelleflerin vergi idarelerine başvurmalarının yeterli olacağını vurguladılar.

HAZİNE'DE 'LALE' DEVRİ

Ekonomide işlerin iyi gitmesi, ekonomi kurumlarının önceliklerini de değiştirdi. Bu değişiklikten etkilenen kurumların başında ise ekonominin amiral gemisi Hazine Müsteşarlığı geliyor. Hazine personeli, müsteşarlığın çalışmalarını daha geniş kesimlere ulaştırmak için Facebook'ta bir sayfa oluşturdu.

Söz konusu sayfada, Hazine'nin borçlanma, finansman gibi duyuruları paylaşılıyor. Son dönemde ise sayfada Müsteşarlık bahçesindeki çiçekler kamuoyu ile paylaşılmaya başladı. Bu durum, ekonomi bürokrasisinde "Hazine lale devrini yaşıyor" esprilerine konu oldu.

Bir kamu bankası daha İstanbul'a' taşınıyor

Merkezini İstanbul'a taşıyan kamu bankaları kervanına Türk Eximbank da eklendi. Türkiye Vakıflar Bankası'nın ardından Türk Eximbank da, İstanbul Finans Merkezi (İFM) projesinin tamamlanmasını beklemedi. 2011 yılının son aylarında Ümraniye'de bir bina kiralayan Eximbank, 2012 yılı sonuna kadar genel müdürlüğünü İstanbul'a taşıyacak.

Banka yönetimi, Ankara'daki Genel Müdürlük'te görev yapan 346 personelin çok azını İstanbul'a götürecek. İstanbul'da görev yapması için ilk etapta 62 personel alınacak. Ankara'daki genel müdürlük birimi ise bölge müdürlüğüne dönüştürülecek. Ziraat Bankası ve Halk Bankası'nın taşınma işlemleri için ise İstanbul İFM inşaatının tamamlanması bekleniyor.

En küçük Uzan firarda büyüdü

Geçtiğimiz hafta gazetelere de yansıyan, kırmızı bültenle aranan Hakan Uzan'ın, Ürdün Kralı 2. Abdullah ile aynı teknedeki çok samimi görüntüleri gözlerin, firardaki ailenin diğer bireylerine çevrilmesine yol açtı. İstihbarat raporlarına göre, Uzan Ailesi'nin firardaki diğer bireyleri de, aynı ülkede ikamet ediyor.

Hatta babasıyla yurt dışına kaçan en küçük 'Uzan' da 10 yaşını doldurdu. Ünlü spiker Özlem Kızılkaya ile Hakan Uzan çiftinin çocukları Kemal Ata Muhammet Uzan, İmarbank operasyonu sırasında ailesi ile birlikte yurt dışına kaçtı. Yine anne Özlem Uzan da aynı ülkede ikamet ediyor. Uzan Ailesi'nin Cem Uzan dışındaki tüm bireyleri aynı ülkede bulunuyor.

Kaynak: Haber7

 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
KOBİDER ile Secretcv.com işbirliği
KOBİDER ile Secretcv.com İnsan Kaynakları Sitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, tüm üyelerimize çok özel bir kampanya sunuyoruz.

Yapılan anlaşmaya göre Secretcv.com’daki tüm ilan üyelik paketlerini size özel fiyatlarla alabilirsiniz.


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
KOSGEB’den onay alan KOBİ’lere kredi imkanı Deniz’de.

ÇAĞLAYAN ŞUBESİ: 

Ender GÜRAL

Şube Müdürü

Çağlayan Mah. Vatan Cad. No:58/A Kağıthane/İSTANBUL
Direkt No: (0212) 233 33 81 Olimpa AVM Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş. 1997 yılında kurulmuştur. İstanbul Altın Borsası'nın 076 nolu üyesi olmuş ve İstanbul Altın Borsası'ndaki işlem hacmi hızla büyümüştür. Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş, İstanbul Altın Borsası 'ndaki işlem hacmini hızla yükseltmiş olup, daima ilk %10 içinde yer almaktadır. Firmamız Türkiye 'deki ilk ve tek ISO 9001 belgeli döviz bürosu olmanın haklı gururunu duymaktadır. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler Hazır web sitesi denilince ilk akla basit bir dizayn ile tasarlanmış, altyapısı güçsüz, arama sonuçlarında görüntülenemeyen düşük fiyatlarda web siteleri gelir. Çizgi web tasarım olarak bu alışılagelmiş düzeni ortadan kaldırıyoruz. Kurumsal firmalar için hazırlamış olduğumuz hazır web sitesi tasarımı tamamen profesyonelce hazırlanmış olup, özel tasarım bir web sitesi ile arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. kobider

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber