KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

KOBİDER Başkanı Özgenç: Hani meslek lisesi memleket meselesiydi
Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, üniversitelere giriş sınavındaki katsayı uygulamasının kaldırılmasıyla ilgili CHP'nin dava açmasının talihsizlik olduğunu söyledi.

Nurettin Özgenç, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, YÖK'ün üniversiteye giriş sınavında yerleştirme puanlarının hesaplanmasında kullanılan katsayı uygulamasının kaldırılması kararının iptali ve yürütmenin durdurulması için ana muhalefet partisi CHP'nin Danıştay'da ayrı ayrı dava açmasını manidar bulduğunu kaydetti.

Avrupa Birliği ülkelerinde mesleki eğitime önem verilirken Türkiye'de ise karşı olunduğuna vurgu yapan Özgenç, "Mesleki eğitimde katsayı kararına ısrar ederek vasıflı insan gücünün yetişmesine engel oluşturan bu tavırla ne yapılmak isteniyor. Katsayı uygulamasına ilişkin düzenlemenin, eğitimde fırsat eşitliğine aykırı olduğu bahanesiyle meslek liselerine neden düşmanlık ediliyor. Bu konuda Danıştay'da dava açmak kalifiye eleman sıkıntısını artırmaktan başka bir şey değildir." dedi.

İdeolojik düşüncelerden dolayı meslek liselerinin kurban edilmek istendiğini savunan Özgenç, bu zihniyeti anlamakta güçlük çektiklerini ifade etti.

Özgenç, açıklamasına şöyle devam etti: "Bir yandan işsizlikten bahsedeceksiniz diğer taraftan işsizliği yükseltmek için mesleki eğitimde katsayı kararını savunacaksınız bu tam bir aymazlıktır. Memleket meselesi olan meslek liselerinin birer cazibe merkezleri olabilmeleri için değil katsayı uygulamak üzerine puan verilerek bu okulların özendirilmesi gerekir." 


"HANİ MESLEK LİSESİ MEMLEKET MESELESİYDİ?"

Katsayı uygulamasının en büyük mağdurunun meslek liseleri olduğunu dikkat çeken Özgenç, meslek odalarının bu durama sessiz kalmasına da tepki gösterdi.

Oda başkanlarına "Neredesiniz?" diye seslenen Özgenç, "Ayrıca 'meslek lisesi memleket meselesi' diyenler katsayının kaldırılmasına itiraz eden siyasilere neden tepki göstermiyorlar. Hopa olaylarını ve uzun tutukluluk kararlarını gündeme getiren iş dünyası derneklerinin, kalifiye eleman yetişmesine engel olan katsayı uygulamasının iptali ve yürütmenin durdurulması için dava açılması karşısında suskun kalmaları anlaşılır gibi değildir. Odalar, sendikalar, iş dünyası dernekleri ve mesleki eğitim başta olmak üzere tüm örgütlü güçler bu itiraza karşı seslerini yükseltmelidirler." ifadelerini kullandı.

YÖK'ün yeni düzenlemesinin iptalinin ülkede işsizliği daha da artacağını ileri süren Özgenç, "Hem işsizlik mitingine katılıp işsizliğin arttığına vurgu yapacaksınız hem de işsizliğe çözüm olan nitelikli eleman yetiştiren mesleki eğitim veren okullarda okuyanları engellemek için katsayı kararının kaldırılmasına itiraz edecekseniz olmaz böyle şey. Dürüstçe mertçe kafanızın arka planında ne varsa bunu açık yüreklilikle kamuoyuna açıklayınız. İki yüzlü politikalar ile bir yere varılamaz. Siyasi partilerin anayasasal görevi ülke siyasetine değer katmaktır, katsayı garabetini savunmak değil." açıklamasını yaptı.

 


 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
KOBİDER ile Secretcv.com işbirliği
KOBİDER ile Secretcv.com İnsan Kaynakları Sitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, tüm üyelerimize çok özel bir kampanya sunuyoruz.

Yapılan anlaşmaya göre Secretcv.com’daki tüm ilan üyelik paketlerini size özel fiyatlarla alabilirsiniz.


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
KOSGEB’den onay alan KOBİ’lere kredi imkanı Deniz’de.

ÇAĞLAYAN ŞUBESİ: 

Ender GÜRAL

Şube Müdürü

Çağlayan Mah. Vatan Cad. No:58/A Kağıthane/İSTANBUL
Direkt No: (0212) 233 33 81 Olimpa AVM Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş. 1997 yılında kurulmuştur. İstanbul Altın Borsası'nın 076 nolu üyesi olmuş ve İstanbul Altın Borsası'ndaki işlem hacmi hızla büyümüştür. Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş, İstanbul Altın Borsası 'ndaki işlem hacmini hızla yükseltmiş olup, daima ilk %10 içinde yer almaktadır. Firmamız Türkiye 'deki ilk ve tek ISO 9001 belgeli döviz bürosu olmanın haklı gururunu duymaktadır. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler Hazır web sitesi denilince ilk akla basit bir dizayn ile tasarlanmış, altyapısı güçsüz, arama sonuçlarında görüntülenemeyen düşük fiyatlarda web siteleri gelir. Çizgi web tasarım olarak bu alışılagelmiş düzeni ortadan kaldırıyoruz. Kurumsal firmalar için hazırlamış olduğumuz hazır web sitesi tasarımı tamamen profesyonelce hazırlanmış olup, özel tasarım bir web sitesi ile arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. kobider

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber