KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

Kobider Başkanı Özgenç: Yaşananlar Demokrasi Tarihi Açısından Bir MilattırKobider Başkanı Özgenç: Yaşananlar Demokrasi Tarihi Açısından Bir Milattır


Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, Türkiye'de Ergenekon, Balyoz darbe planı ve internet andıcı gibi davalar sürecinde yaşananların demokrasi tarihi açısından bir milat olduğunu söyledi.

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, Türkiye'de Ergenekon, Balyoz darbe planı ve internet andıcı gibi davalar sürecinde yaşananların demokrasi tarihi açısından bir milat olduğunu söyledi. 

Nurettin Özgenç, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'de bir takım derin yapılanmalar olduğunu, bunlardan birisinin de 'derin devlet' olarak anılan Ergenekon yapılanması olduğunu ifade etti. 

Ergenekon, Balyoz darbe planı ve internet andıcı iddiasıyla açılan davalarla Türkiye'nin son 31 yıllık karanlık tarihinin daha net ortaya çıktığını ifade eden Özgenç, "O tarihin açığa çıkmasında hiç kuşkusuz bu ülkenin cesur yargı mensuplarının çok büyük rolü var. Bağımsız ve cesur yargı mensuplarının attıkları cesur adımlar sayesinde bugün gelinen nokta demokrasinin bekası açısından sevindirici bir gelişmedir. Tutuklamalar bazılarına göre adaletin bittiği yer gibi algılansa da adalet mefhumuna inananlar açısından hukukun üstünlüğünü göstermektedir. Dolayısıyla söz bağımsız yargının olmalıdır. Hukukun gereğini yapmanın yolu birincisi hukuka uymak ikincisi de hukuku uygulamaktan geçiyor. Dolayısıyla hepimizin hukuka uyma mecburiyeti var. Her tür dokunulmazlık ve ayrıcalıkların kaldırılması, hukuk devletinin ve kanun önünde eşitliğin vazgeçilmez bir unsurudur." dedi. 

Türkiye'de de Ergenekon ve benzeri yapılanmalara dur diyebilen cesur yargı mensuplarının var olduğu bilinmesi gerektiğini belirten Özgenç, şöyle devam etti: "Ergenekon, Balyoz ve internet andıcı darbe yapılanmaları basite alınacak örgütler olmadıkları görülüyor. Bu yapılanmalar bir anda ortaya çıkmış bir şeyler değil. Tarihin derinliklerinden gelen anti demokratik yapılanmalar olduğu herkesin malumudur. Bu davalar artık kamuoyuna mal olmuştur. Üstü örtülebilecek kadar küçük boyutta değildirler." 

Türkiye'deki karanlık ve kirli yapılanmaların izi sürülmesinde cesur ve bağımsız yargının önemi yadsınamayacağını anlatan Özgenç, ülkenin görevini hakkıyla yapan cesur savcılara ve hakkaniyetle karar verebilen yargıçlara bugünlerde daha çok ihtiyacı olduğunu vurguladı. 

Cuntacıların ve bunların işbirlikçilerinin memleketi kurtarma adı altında bütün darbelerde ihmal etmedikleri konunun rant olduğunu ifade eden Özgenç, "Başta 12 Eylül 1980 darbesi olmakla birlikte 28 Şubat post modern darbe süreci ve sonrasında yaşanmıştır. Bunların olmaması için Ergenekon vari yapılanmaların üzerine sonuna kadar gidilmeli. Aslında, sorun ülke sorunu değil, toplumun bazı kesimlerinde var olan bir zihniyet sorunudur. Sorun demokrasiyi içine hazmedemeyenlerin, millet ile barışık olmayanların sorunudur." ifadelerini kullandı. 

Türkiye'de Ergenekon, Balyoz darbe planı ve İnternet Andıcı gibi davalar sürecinde yaşananların demokrasi tarihi açısından bir milat olduğunu söyledi Özgenç, açıklamasına şöyle tamamladı: "Türkiyeartık sabah erkenden kalkanların çıkarları ve şahsi ihtirasları için darbe yapabildiği veya muhtıra verebildiği ülke olmaktan, siyasi iradenin eğilip bükülmeden dik duruşuyla ve bağımsız yargının var olmasıyla kurtulmuştur. Artık devir şapkasının ülkesinden daha kıymetli olanların devri değildir. Ayrıca halkı sindirmeyle, korkutmayla ve türlü senaryolarla kandırmanın devri hiç değildir. Yetişmiş insan gücümüzle, siyasi oluşumlarımızla ve STK'larla bu tür anti demokratik yapılanmalara hep birlikte karşı durmalıyız."

(Cihan Haber Ajansı)

 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
KOBİDER ile Secretcv.com işbirliği
KOBİDER ile Secretcv.com İnsan Kaynakları Sitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, tüm üyelerimize çok özel bir kampanya sunuyoruz.

Yapılan anlaşmaya göre Secretcv.com’daki tüm ilan üyelik paketlerini size özel fiyatlarla alabilirsiniz.


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
KOSGEB’den onay alan KOBİ’lere kredi imkanı Deniz’de.

ÇAĞLAYAN ŞUBESİ: 

Ender GÜRAL

Şube Müdürü

Çağlayan Mah. Vatan Cad. No:58/A Kağıthane/İSTANBUL
Direkt No: (0212) 233 33 81 Olimpa AVM Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş. 1997 yılında kurulmuştur. İstanbul Altın Borsası'nın 076 nolu üyesi olmuş ve İstanbul Altın Borsası'ndaki işlem hacmi hızla büyümüştür. Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş, İstanbul Altın Borsası 'ndaki işlem hacmini hızla yükseltmiş olup, daima ilk %10 içinde yer almaktadır. Firmamız Türkiye 'deki ilk ve tek ISO 9001 belgeli döviz bürosu olmanın haklı gururunu duymaktadır. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler Hazır web sitesi denilince ilk akla basit bir dizayn ile tasarlanmış, altyapısı güçsüz, arama sonuçlarında görüntülenemeyen düşük fiyatlarda web siteleri gelir. Çizgi web tasarım olarak bu alışılagelmiş düzeni ortadan kaldırıyoruz. Kurumsal firmalar için hazırlamış olduğumuz hazır web sitesi tasarımı tamamen profesyonelce hazırlanmış olup, özel tasarım bir web sitesi ile arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. kobider

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber