KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

KOBİDER: Anayasa sıfır olmalı, eski şasi üzerine yeni kasa monte edilmemeli
KOBİDER: Anayasa sıfır olmalı, eski şasi üzerine yeni kasa monte edilmemeli

Türkiye sorunlarını çözmek için yeni bir anayasaya ve yüksek standartta bir demokrasiye acilen ihtiyacı olduğunu belirten Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, “Türkiye son kullanma tarihi geçmiş ve biraz daha bekletildiği takdirde bozulmaya yüz tutacak bir anayasa ile yoluna devam etmemeli” dedi. Her kesimden, her bölgeden ve her düşünceden vatandaş için adeta zaruri bir ihtiyaç haline gelen yeni anayasa bir an önce yapılması gerektiğini belirten Nurettin Özgenç, 1,5 yılda Devrim otomobilini yapan Türkiye'nin çok kısa zamanda anayasa hazırlayabileceğini ifade etti.

Yeni Anayasa ile ilgili bizim de bir çift söyleyecek sözümüz var

KOBİDER Başkanı Özgenç şunları söyledi:

“KOBİDER olarak bizler de anayasa çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Toplumun ekseriyetinden gelen yoğun talepler üzerine siyasi partilerin seçimlere giderken halka yeni anayasa sözü vermesi ile TBMM gündeminin ana maddelerinden biri haline gelen yeni anayasanın tartışmaları yapıldıktan sonra ön hazırlıkları bitirilerek üzerinde uzlaşılmalı. Türkiye'nin artık tamamıyla gerçek demokrasiye ulaşabilmesi için ve temel hak ve özgürlüklerden faydalanabilmesi için anayasa değişikliğine acilen ihtiyacı vardır.

Eski şasi üzerine yeni kasa monte edilmemeli

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ekseri çoğunluğu tadil edilmiş anayasa değil tamamen sıfır bir anayasanın yapılmasını arzu etmektedir. Eski şasi üzerine yeni kasa monte edilmiş bir anayasanın sıfır olduğunu söylemek ne derece doğru olabilir.

Türkiye'nin olmazsa olmazı olan yeni bir anayasa yapma konusunda telaffuz edilen 1.5 – 2 yıl gibi bir zamanın çok uzun olduğuna ve ülkenin bunu daha kısa bir sürede yapılabilecek tecrübede olduğuna inanıyoruz. Buna örnek olarak Türkiye'nin ilk yerli otomobili olan Devrim otomobilinin araştırma, geliştirme, tasarım ve hatta imalat için gerekli makinelerin imali safhaları da dahil olmak üzere dönemin kısıtlı imkânlarıyla Adapazarı vagon fabrikasında 4.5 ayda yerli otomobilini yapmış bir Türkiye kısa bir zaman sürecinde yeni anayasasını yapabilir. Her biri kendi dalında uzman, her biri üniversitelerinde eğitimlerini tamamlamış, “iyi” değil “çok iyi” derecelerde diplomalara sahip akil insanlarımızın mevcudiyetinin bilindiği gerçeğinden yola çıkarsak Türkiye değil bir kaç yılda ayda bir yeni anayasa yapabilir. Yeter ki üzerinde uzlaşı sağlanabilsin.”

Makyajlı değil sıfır bir anayasa yapılmalı

Sivil ve demokratik bir anayasa yapılması konusunda KOBİ'lerin de söyleyeceği sözü olmalı düşüncesiyle görüş ve fikirlerimizi kamuoyuyla paylaştıklarını belirten KOBİDER Başkanı Nurettin Özgenç, “KOBİDER olarak bizler tadil edilmiş bir anayasa değişikliği değil tamamen yeni bir anayasanın yapılmasını istiyoruz. Bundan dolayı  “şu maddeler değişmemeli” şeklindeki önerileri manidar buluyoruz. Daha önceden TBMM üyelerinin anayasının ilk üç maddesine ‘değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif dahi edilemez' diye kanun çıkarmış ise de günümüzde de şayet değiştirilmesine karar alacak olan yine TBMM'dir. Yeni anayasa konusunda istekli görünüp de anayasanın ilk üç maddesini mevzu edip ısrarla dokundurtmayız demek yeni sivil anayasanın oluşmasına engel olmaktan başka bir şey değildir. Ana maddeleri değişmeyecek olan bir anayasa ise eski şasi üzerine yeni kasa monte etmeye benzer” diye konuştu.

Anayasalar ilahi kural olarak algılanmamalı

Özgenç konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Mevcut anayasada belirtilen maddeler ilahi bir karar olmadığına göre günün şart ve koşullarına göre değiştirilebilmeli. Şayet yapılacak olan düzenlemeler mevcut olandan daha ilerici olacaksa niye olmasın. Günümüzde o maddelerin değiştirilmesine gerek duyulmayabilir fakat dokunulabilir. Örneğin; Anayasanın 3. maddesinde ülkenin başkenti Ankara'dır diye ibare yer almaktadır. O zamanın koşullarında böyle yazılmış diye ilelebet aynı kalacağı anlamına gelmez. Türkiye'nin İstanbul'dan yönetilmesinin daha uygun görülmesi halinde neden olmasın. Pek çok dünya devletlerinin başkent konusunda değişikliğe gittikleri açıktır. 1924 Anayasası'nın 2. maddesi Türkiye Devleti'nin dininin İslâm, resmi dilinin Türkçe ve devlet merkezinin Ankara olduğu belirtilmiştir. Fakat daha sonra dinin İslam olduğu maddesi değiştirilmiştir. Demek oluyor ki anayasada yazılı olan ve insanların üzerinde konuşması dahi gereksiz bulunan “değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif dahi edilemez” ibaresinin dininin İslam olduğu maddesi kaldırıldıktan sonra bir manası, bir önemi ve kesinliği kalmamıştır. Anayasa'ya göre yasama organı TBMM'dir ve egemenliği millet adına kullanacak olan tek yetkili organdır. Dolayısıyla irade üstünlüğü vardır ve bunun üstünde bir kuvvet olmadığına göre günümüze hitap etmeyen maddelerin değiştirilmesi için milletin temsilcisi olan günümüzdeki TBMM üyelerinin kararına saygı duyulmalı.” 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
KOBİDER ile Secretcv.com işbirliği
KOBİDER ile Secretcv.com İnsan Kaynakları Sitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, tüm üyelerimize çok özel bir kampanya sunuyoruz.

Yapılan anlaşmaya göre Secretcv.com’daki tüm ilan üyelik paketlerini size özel fiyatlarla alabilirsiniz.


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
KOSGEB’den onay alan KOBİ’lere kredi imkanı Deniz’de.

ÇAĞLAYAN ŞUBESİ: 

Ender GÜRAL

Şube Müdürü

Çağlayan Mah. Vatan Cad. No:58/A Kağıthane/İSTANBUL
Direkt No: (0212) 233 33 81 Olimpa AVM Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş. 1997 yılında kurulmuştur. İstanbul Altın Borsası'nın 076 nolu üyesi olmuş ve İstanbul Altın Borsası'ndaki işlem hacmi hızla büyümüştür. Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş, İstanbul Altın Borsası 'ndaki işlem hacmini hızla yükseltmiş olup, daima ilk %10 içinde yer almaktadır. Firmamız Türkiye 'deki ilk ve tek ISO 9001 belgeli döviz bürosu olmanın haklı gururunu duymaktadır. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler Hazır web sitesi denilince ilk akla basit bir dizayn ile tasarlanmış, altyapısı güçsüz, arama sonuçlarında görüntülenemeyen düşük fiyatlarda web siteleri gelir. Çizgi web tasarım olarak bu alışılagelmiş düzeni ortadan kaldırıyoruz. Kurumsal firmalar için hazırlamış olduğumuz hazır web sitesi tasarımı tamamen profesyonelce hazırlanmış olup, özel tasarım bir web sitesi ile arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. kobider

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber