KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

ÖZGENÇ:Trabzon-Gümüşhane Yaylalar Arası Bağlantı Yolu Engelleniyor
ÖZGENÇ:Trabzon-Gümüşhane Yaylalar Arası Bağlantı Yolu Engelleniyor

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, Trabzon'un Araklı ilçesi Ortakıran Yaylası ile Gümüşhane'ye bağlı Alçakdere Yaylası'na bağlantı yolu yapılmasının kimseye zararı olmadığı gibi vatandaşa ve yayla turizmine faydası olacağını söyledi. 

Özgenç, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında, Ortakıran Yaylası ile Alçakdere Yaylası bağlantı yolunun 2010-2011 yılı programına alınmasına rağmen, rant peşinde koşanların, Hazine arazisini sahiplenmeye çalışanların engel çıkarması yüzünden yolun yapımına başlanamadığını ileri sürdü. 

Etüt projeleri yapılmış, koordinatları çizilmiş ve programa alınmış olan projenin geçeceği yolun Hazine'ye ait mera arazisi olduğunu belirten Özgenç, 

"Kamu yararına olacak bu bağlantı yolunun yapım çalışmaları 'birileri istemiyor' diye durdurulmamalı. Devlet kendi arazisine sahip çıkmalı ve vatandaşın yolu yapılmalı. Mera arazileri, 'dağlar bizimdir' diyenlerin keyfiyetine bırakılmamalı" dedi.

Özgenç, bağlantı yolunun yapılması halinde Bayburt ve Uzungöl bağlantısına ulaşımın sağlanmasıyla çok önemli bir yol olacağını belirterek, "Bu projenin hayata geçebilmesi için bir süre önce KOBİDER olarak Gümüşhane Valiliğine ve İl Özel İdaresine ziyarette bulunduk. Kamu yararına olan bu çalışmamız yetkililerce uygun görüldü, lakin ödenek olmadığı belirtildi. Daha sonra bu konuyu makamında ziyaret ettiğimiz dönemin Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir'e sunmuştuk. Kendisi projenin incelenmesini ve yapılması yönünde talimat vermişti" diye konuştu. 

Bu girişimleri üzerine Trabzon İl Özel idaresi'nin çalışma başlattığını anlatan Özgenç, "Her şey hazır olmasına rağmen, çalışmalar başlatılacakken Akçakdere Yaylası'na mensup bazı kişilerin, yetkili makamlara 'nizalı bir durum var' şeklinde yaptıkları müracaat ile yol çalışmasının engellenmesine sebep olunmuştur. Türkiye, Kıbrıs Rum kesimine elektrik verirken, aynı ülkenin insanları birbirlerine yol vermiyor. Böyle bağnaz bir anlayış olabilir mi-" dedi.

Özgenç, Türkiye'nin doğu-batı, kuzey-güney ayrımı yapmaksızın sınır komşularıyla sıfır sorun politikası ile münasebetlerini her geçen gün daha da geliştirdiğini, Gümüşhane ilinin Trabzon'a komşu olan köylülerin yol yapımına engel olmalarının anlaşılmaz bir durum olduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti: 

"Devlet arazisinin kendilerine ait olduğunu iddia eden ve buradan çıkar elde etmek isteyen kişilerce yapılması planlanan yol projesi engellenmektedir. Arazinin kendi köylerine ait olduğuna dair iddiada bulunan Akçakdere'de bulunan bazı kişilerin valiliğe tehdit içerikli dilekçe vermesi sonucunda yol yapımına başlanamamaktadır. Projesi hazır olan çalışma kimsenin bağından ve bahçesinden geçmediği gibi tamamen hazineye ait arazi üzerinden yapılacaktır." 

Devletin, söz konusu araziyi, kamu yararına olduğu için yol yapımına açması gerektiğini savunan Özgenç, şunları kaydetti: 

"İhtiyaç olan bu yolun yapımı için vatandaşları yasa dışı yollara itmemeli. Hazine arazisi üzerinden rant elde etmeye çalışanlar, Valiliğe 'bu yol bizim rızamız dışında yapılmaktadır' gibi alakasız dilekçeler verip, yolu yaptırmamaya çalışmaktadırlar. Bu yaylalara bağlantı yolu yapılmasının kimseye zararı olmadığı gibi vatandaşa ve yayla turizmine faydası olacaktır. Bu arazi üzerinden rant elde etmek isteyenlere itibar edilmemelidir. Bu yola başvuranların verdikleri dilekçeler projenin gecikmesine neden olmaktadır 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
KOBİDER: Kamu bankalarının ödemeleri ertelemesi işletmelere nefes aldıracak
23.03.2020- KOBİDER Genel Başkanı Nurettin Özgenç: - "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi’nin ardından kamu bankalarının destek paketlerini devreye alması esnaf ve KOBİ’ler açısından fevkalade olumlu bir gelişme" - "Doğal gaz, elektrik ve su gibi zorunlu gider faturaları 2-3 ay ertelenmeli veya diğer aylara taksitler halinde ötelenmeli"


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
Hastane Derindere İstanbul’un kalbinin attığı Maslak, Levent, Mecidiyeköy gibi ana arterlere yakın konumu ile hızla gelişmekte olan Kağıthane ilçesinde bölgenin en büyük ve donanımlı özel sağlık kuruluşu olarak 2015 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Hasta odaklı hizmet anlayışı, multidisipliner tedavi yaklaşımı ile yaşamın her döneminde ihtiyaç duyulabilecek her türlü sağlık hizmetini profesyonel kadrosuyla sunan hastanemiz 10.000 m2 kapalı alan üzerine inşa edilmiştir. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler 1970’li yıllardan bu yana faaliyet gösterdiği her alanda kurumsal ve güvenilir hizmet anlayışıyla fark yaratan Derindere Grubu, sağlık sektöründeki yeni yatırımı Hastane Derindere ile tıbbi ve etik ilkelerden ödün vermeyen, hasta haklarına saygılı, uluslararası kalite standartlarında bir hizmet yapısı hedeflemektedir. NADİR, özelde müşterilerinin ve çalışanlarının, genelde ülkemizin ve insanlığın refah ve mutluluğu için;

İnsani ve toplumsal değerleri,
Ekonomik sürdürülebilirliği,
Sürekli gelişme anlayışını,
Yalnız yasal değil, aynı zamanda etik bir zorunluluk olarak çevre korumayı,
Müşteri hoşnutluğunu,
En yeni teknolojilerden yararlanmayı,
Modern işletme kültürünü

esas alarak Türkiye kuyum sektörüne en hızlı ve en çağdaş hizmeti vermeyi, giderek artan kapasitesiyle ulusal düzeydeki liderliğinin yanı sıra uluslararası düzeyde lider işletmelerden biri olmayı kendisine hedef edinmiştir.

NADİR, soy metal geri kazanım ve rafinasyonunda uzmanlaşmış, özgün birikimlere sahip nitelikli yönetici ve teknik personeli, modern çağın gerektirdiği binaları, proses altyapısı ve laboratuvar olanakları ile alanında uluslararası teknolojik düzeye ulaşmış, Türkiye’nin lider soy metal geri kazanım ve rafinasyon tesisi olma özelliğine sahip ve onu koruyarak geleceğe taşımak üzere sürekli gelişme vizyonu ile bütünleşmiş bir anlayışın temsilcisidir.

NADİR‘e varolan özelliklerini kazandıran yapıtaşlarıdır.

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber