KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

KOBİDER: 61. Hükümet Programı beklentilere cevap verecek nitelikte


KOBİDER: 61. Hükümet Programı beklentilere cevap verecek nitelikte


 

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, 61. Hükümet'in programının KOBİDER tarafından olumlu karşılandığını bildirdi.

 

Nurettin Özgenç, yaptığı yazılı açıklamada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 9 Temmuz'da TBMM'ye sunulan 61. Hükümet Programı'nın geneli itibariyle ülkenin kalkınma ve sosyal ihtiyaçlarına uygun politika ve tedbirleri içerdiğini vurguladı.


Özgenç, “Meseleye özellikle KOBİDER'in faaliyet alanını oluşturan küçük ve orta ölçekli işletmeler açısından yaklaşıldığında 61.Hükümet'in programı memnuniyetle karşılanmıştır” dedi. Hükümet Programın, iş hayatında “KOBİ'lerimizin haklarını korumak ve işletmelerimizin rekabet gücünü artırmak” ilkelerini bir arada benimseyerek dengeli bir yaklaşım ortaya koyduğunu ifade eden Özgenç, “Üretim, yatırım ve ihracat artışları gereğini güçlü biçimde vurgulamakta; istihdam artışını, işsizlikle mücadeleyi, kalifiye eleman sorununu ve KOBİ'lerin desteklenmesini öncelikli bir amaç olarak ele almaktadır” değerlendirmesinde bulundu.


Kalifiye eleman için meslek liseleri şart


Günümüzün rekabetçi dünyasında yapılan yatırımlar insanımıza yapılan yatırımdır düşüncesinden hareket ederek programda mesleki eğitim sisteminin işgücü piyasası ile ilişkisinin geliştirilmesi, aktif istihdam politikalarının uygulanması gibi hedefleri olumlu bulduklarını ifade etti.


KOBİDER Başkanı Özgenç, “Güven ve istikrarla enflasyon ve kamu açıkları gibi sorunlar büyük bir gayret ile çözülmeye devam ediliyor. İstikrarlı gidişat ile yapısal reformlar ve kurumsal düzenlemelerle tüm dünyayı etkisi altına alan küresel krizden etkin çıkan bir ülke durumuna gelinmesi fevkalade büyük bir başarıdır. Bununla birlikte şeffaflık, süreklilik, tutarlılık ve öngörülebilirlik uygulamalar sayesinde sürdürülebilir bir ekonomik kalkınma mümkün olacaktır” diye konuştu.


KOSGEB destekleri artırılmalı


Özgenç, “Bu politika ve tedbirlerin benimsenmesi, iş hayatının çağdaş dünyaya ve AB'ye uyumu kadar büyümenin ve istihdamın artırılması bakımından da büyük önem taşıdığından özellikle tebriklerimi sunuyorum. Öte yandan Hükümetimizin KOBİ'lerin en önemli sorunlarından biri olan finansmana ulaşma konusunda da kredileri geliştirecek bir açılımı gündeme almasını ve KOSGEB desteklerinin artırılmasını temenni ediyorum” dedi.


Türkiye'nin AB'ye katılım sürecinin kararlılıkla yürütüldüğü biliniyor. Her ne kadar bazı AB ülkelerinin olumsuz tavırları süreci olumsuz etkilese de hükümet sürece ısrarla devam ediyor. Aktif dış politikalar sayesinde Türkiye'nin AB ilişkilerinde emin adımlarla ilerlediğine işaret eden Özgenç bunu daha ileriye götürmek içinde AB bakanlığının kurulduğuna dikkat çekti.


Güvenliğe ilişkin sıkıntılar


Özgenç, “Toplum destekli polislik uygulamasıyla, polisin vatandaşlarla daha yakın ilişki içinde olmasının polise duyulan güveni artırdığını lakin polis teşkilatının da içinde sayıları çok az olsa dahi görevini kötüye kullanarak vatandaşa eziyet edenlerinde olduğu bilinmeli. Polis-halk yardımlaşması, suç oranlarının düşmesinde büyük katkı sağlamıştır fakat halk-polis ile yardımlaşırken bazen aksi durumlarda olmaktadır. Bazı polisler nüfuzunu kullanarak karakolda düzmece tutanak tutturup vatandaşa suç isnat ederek mağdur etmiştir. Bu tür olumsuz olaylar ile “Halk için emniyet, adalet için hizmet” anlayışını şiar edinen güzide polis teşkilatına üniformasının ağırlığını taşıyamayan kişilerce zarar verilmemesini diliyorum” temennisinde bulundu.


Özgenç, “61.Hükümet Programı'nın bazı noksanları olmakla birlikte genel hatlarıyla olumlu olup beklentileri karşılayacak nitelikte olduğu kanaatindeyim” diyerek sözlerine son verdi.

http://www.kobipostasi.net/2011/07/09/kobider-61-hukumet-programi-beklentilere-cevap-verecek-nitelikte/

 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
KOBİDER ile Secretcv.com işbirliği
KOBİDER ile Secretcv.com İnsan Kaynakları Sitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, tüm üyelerimize çok özel bir kampanya sunuyoruz.

Yapılan anlaşmaya göre Secretcv.com’daki tüm ilan üyelik paketlerini size özel fiyatlarla alabilirsiniz.


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
KOSGEB’den onay alan KOBİ’lere kredi imkanı Deniz’de.

ÇAĞLAYAN ŞUBESİ: 

Ender GÜRAL

Şube Müdürü

Çağlayan Mah. Vatan Cad. No:58/A Kağıthane/İSTANBUL
Direkt No: (0212) 233 33 81 Olimpa AVM Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş. 1997 yılında kurulmuştur. İstanbul Altın Borsası'nın 076 nolu üyesi olmuş ve İstanbul Altın Borsası'ndaki işlem hacmi hızla büyümüştür. Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş, İstanbul Altın Borsası 'ndaki işlem hacmini hızla yükseltmiş olup, daima ilk %10 içinde yer almaktadır. Firmamız Türkiye 'deki ilk ve tek ISO 9001 belgeli döviz bürosu olmanın haklı gururunu duymaktadır. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler Hazır web sitesi denilince ilk akla basit bir dizayn ile tasarlanmış, altyapısı güçsüz, arama sonuçlarında görüntülenemeyen düşük fiyatlarda web siteleri gelir. Çizgi web tasarım olarak bu alışılagelmiş düzeni ortadan kaldırıyoruz. Kurumsal firmalar için hazırlamış olduğumuz hazır web sitesi tasarımı tamamen profesyonelce hazırlanmış olup, özel tasarım bir web sitesi ile arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. kobider

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber