KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

KOBİDER:Tutuklu Kişiler Milletvekili Mazbatasını Alırken,Esnaf Silah Ruhsatı Alamıyor.

ÖZGENÇ:Tutuklu Kişiler Milletvekili Mazbatası Alırken,Esnaf Vesika Alamıyor.


Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, darbe suçuyla yargılananların milletvekili olabilmelerinin önü açılırken, silah ruhsatı almaya öncelikli meslek sahiplerinin silah vesikası alamaması haksızlıktır çifte standarttır Anayasa 10.madde de belirtilen Kanun önünde Eşitlik ilkesine  aykırıdır.


Özgenç, yazılı ve görsel basına yansıyan haberlere  göre, silahlı terör örgütüne üye olma, devletin güvenliğine ilişkin belgeleri tahrip etme, amacı dışında kullanma, hile ile alma, çalma; Türkiye Cumhuriyeti hükümetine karşı silahlı isyana tahrik etme; Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme; devletin güvenliğine ilişkin gizli belgeleri temin etme, açıklanması yasaklanan gizli belgeleri temin etmek suçundan tutuklu yargılananların milletvekili adayı olarak gösterilip mazbatalarını alabilmelerine bir engel yokken, Teröre bulaşmamış,devlet malına zarar vermemiş,ülkeye maddi kaynak sağlamış kişilerin sadece sıradan davalardan dolayı mahkumiyet ve para cezası almış işletme sahiplerinin silah vesikası alamaması haksızlıktır,çifte standarttır,eşitlik ilkesine aykırıdır.


Başkan Özgenç açıklamasında, basına yansıyan haberlere göre 12 Haziran seçimlerinde haklarında açılmış davalardan tutuklu bulunan kişilerin farklı partilerden aday gösterilen Ergenekon ve Balyoz davası sanıklarının kesin hükümle mahkum olmadıkları için YSK tarafından seçimlere katılmasına onay verilerek milletvekili seçilebiliyorlar. Tutuklu bulunan şahısları aday gösteren partiler ve oluşumlar da tutukluların serbest bırakılması için sanıkların ceza almadıklarını öne sürüp mecliste yemin krizi çıkarmakta oldukları görülmektedir. Bu gayretkeş çalışmalar halkın gözü önünde cereyan etmektedir.


Tutuklu bulunanlara milletvekili mazbatası verilirken,işletme sahiplerine silah vesikası verilmemesini anlamakta güçlük çekiyoruz.


Özgenç, devletini seven ve vergisini veren kuyumcu ve döviz işiyle uğraşan esnaf hakkında sırf kapatma saatine uymadığı gerekçesiyle haklarında tutanak tutulup emirlere aykırılık suçundan yargılanıp bu nedenle para cezasına çarptırılmaktadırlar. Ya da haklarında açılmış tazminat ve basit suçlardan dolayı yargı süreci devam ettiğinden silah vesikası alamamaktadırlar. Yasalara göre silah almaya hak kazanmış işi uğruna canını ve malını korumak zorunda olan bu meslek sahiplerinin başına herhangi bir olay geldiğinde bunun sorumluğunu kim üstlenecektir?


Silah ruhsatı almaya öncelikli meslek sahiplerinin vesika almak için emniyete müdürlüğüne başvuru yaptığında UYAP kayıtlarında yargılandığına dair bilgilerin olduğu görüldüğünde kişi hakkında hangi sıfatla yargılandığına dair mahkemeye yazı yazılıyor gelen cevapta yargılamanın devam ettiği ve herhangi bir cezanın verilmemiş olduğu yazmasına rağmen yine vesika verilmiyor.


Zira;daha yargılama devam etmektedir Ceza alınmamıştır böyle olmasına rağmen silah ruhsatı vesikası verilmezken aynı durumda olan milletvekiline mazbata verilmesi haksızlıktır.


Özgenç, Anayasa`nın 10. Maddesi ne göre Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir.Hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz. Devlet organları ve idare makamları bütün işlemlerinde kanun önünde eşitlik ilkesine uygun olarak hareket etmek zorundadırlar hükmü açık olmasına rağmen yapılan bu hukuksuzluğa son verilmelidir.

 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
KOBİDER ile Secretcv.com işbirliği
KOBİDER ile Secretcv.com İnsan Kaynakları Sitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, tüm üyelerimize çok özel bir kampanya sunuyoruz.

Yapılan anlaşmaya göre Secretcv.com’daki tüm ilan üyelik paketlerini size özel fiyatlarla alabilirsiniz.


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
KOSGEB’den onay alan KOBİ’lere kredi imkanı Deniz’de.

ÇAĞLAYAN ŞUBESİ: 

Ender GÜRAL

Şube Müdürü

Çağlayan Mah. Vatan Cad. No:58/A Kağıthane/İSTANBUL
Direkt No: (0212) 233 33 81 Olimpa AVM Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş. 1997 yılında kurulmuştur. İstanbul Altın Borsası'nın 076 nolu üyesi olmuş ve İstanbul Altın Borsası'ndaki işlem hacmi hızla büyümüştür. Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş, İstanbul Altın Borsası 'ndaki işlem hacmini hızla yükseltmiş olup, daima ilk %10 içinde yer almaktadır. Firmamız Türkiye 'deki ilk ve tek ISO 9001 belgeli döviz bürosu olmanın haklı gururunu duymaktadır. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler Hazır web sitesi denilince ilk akla basit bir dizayn ile tasarlanmış, altyapısı güçsüz, arama sonuçlarında görüntülenemeyen düşük fiyatlarda web siteleri gelir. Çizgi web tasarım olarak bu alışılagelmiş düzeni ortadan kaldırıyoruz. Kurumsal firmalar için hazırlamış olduğumuz hazır web sitesi tasarımı tamamen profesyonelce hazırlanmış olup, özel tasarım bir web sitesi ile arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. kobider

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber