KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

KOBİDER: Türkçe Olimpiyatları Türkiye'nin Gururudur

KOBİDER: Türkçe Olimpiyatları Milli Gururdur


KOBİDER: Türkçe Olimpiyatları Türkiye'nin Gururudur


 


Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, ülkemizin önde gelen kanaat önderlerinden Fethullah Gülen Hocaefendi'nin sevenlerinin oluşturduğu hizmet birlikteliği ile dünyada 130'u aşkın ülkede bin civarında Türk bayrağının dalgalandırıldığı okullarda eğitim veriliyor. Türkçe öğretilerek İstiklal Marşı'nın okutulmasıyla Türkiye tanıtılıyor ve her yıl Türkçe Olimpiyatları düzenleniyor. Sevgi dili olarak tanımlanan Türkçe beş kıtada her yıl filizler vermeye devam ediyor.


On yıl kadar önce dünya ülkelerinin halkları arasında Türkçenin dil olarak tanınmadığını hatta o yıllarda ülkemize ithal gelen bazı elektronik mal ve ürünlerin kullanma kılavuzlarında Çince ve Arapça gibi farklı ülkelerin adları yazılmasına rağmen bizim Türkçenin adı dahi geçmiyordu. Şimdi ise pek çok dünya ülkesinde Türkçe konuşuluyor şarkılar ve türküler söyleniyor. Türk medeniyeti, tarihi ve kültürel alanından sosyal hayatına kadar birçok konuda çok önemli bir mesafe almıştır.


Özgenç, bu özverili çalışmalar karşısında halkımız bu harekete teveccüh göstermektedir. Gülen hareketiyle anılan hizmet âşıklarının yaptığı üstün çalışmalar ile 130'u aşkın bir ülkede bu denli bir başarıya ulaşmak her zaman ve herkese nasip olmayabilir. İyilik hareketi tarafından dünyanın pek çok ülkesinde gerçekleştirilen  hizmetlerin karşılığı akçeli işler olmayıp hakça işlerdir ve bu çalışmalar takdire şayan bir çalışmalardır. Ülkemizin tanınırlığında, sosyal ve kültürel anlamda yapılan hizmetler eleştirilecek yerde tasvip edilmelidir.


Bu tür çalışmaları gerçekleştirenlerin önünde saygı ile eğilmek yerine eleştirilmesi iyi niyetli bir yaklaşım olmayacaktır . Bize düşen hizmet tutkunlarının cesaret ve başarılarının önünde saygı ve hayranlıkla eğilmektir. Dolayısıyla ülkemizin ve milletimizin daha iyi tanınması noktasında yapılan çalışmaları her kim yaparsa yapsın biz çok önemsiyoruz ve fevkalade olumlu buluyoruz. Böylece Türkiye'nin milli gururu olan Türkçe Olimpiyatlarını destekliyoruz.


Özgenç, Uluslararası Türkçe Olimpiyatları, Türk kültürünün her alanda tanıtılmasında gayretkeş çalışmaların somut örneğidir. Bu ve buna benzer faydalı çalışmaların önü açılmalı hatta teşvik edilmeli kimin yaptığına değil ne yaptığına bakılmalı. Hizmet yapan kişi ve kişilerin dünya görüşüne bakılmaksızın desteklenmesi ülke menfaatine olacaktır.


Anadan, yardan, evladından ve vatanından ayrılıp bu davayı kendine vazife bilmiş hizmet gönüllüleri eline bavulunu alıp haritadaki yerini, dilini, adetlerini bile bilmedikleri ülkelere hizmete gittiler. Oralarda Türkiye'yi, Türkçeyi, insanlarımızı, kültürümüzü ve inancımızı tanıtma noktasında yaptıkları özverili çalışmalarla dünyanın yüz otuz ülkesinden teni, dili, dini, kültürü, giyim kuşamı farklı yüzlerce çocuk; Türkçe şiirler, şarkılar, türküler okuyacak duruma getirilmiştir.


Özgenç, bundan 20-25 yıl önce böyle bir şey söylense kimse inanmazdı artık günümüzde bunların yaşandığı inkâr edilemeyecek bir gerçektir. Bu gönüllü insanlara teşvik ve takdir anlamında hizmetlerinin nişanesi olarak  devlet hizmet beratı verilmelidir. 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
KOBİDER ile Secretcv.com işbirliği
KOBİDER ile Secretcv.com İnsan Kaynakları Sitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, tüm üyelerimize çok özel bir kampanya sunuyoruz.

Yapılan anlaşmaya göre Secretcv.com’daki tüm ilan üyelik paketlerini size özel fiyatlarla alabilirsiniz.


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
KOSGEB’den onay alan KOBİ’lere kredi imkanı Deniz’de.

ÇAĞLAYAN ŞUBESİ: 

Ender GÜRAL

Şube Müdürü

Çağlayan Mah. Vatan Cad. No:58/A Kağıthane/İSTANBUL
Direkt No: (0212) 233 33 81 Olimpa AVM Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş. 1997 yılında kurulmuştur. İstanbul Altın Borsası'nın 076 nolu üyesi olmuş ve İstanbul Altın Borsası'ndaki işlem hacmi hızla büyümüştür. Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş, İstanbul Altın Borsası 'ndaki işlem hacmini hızla yükseltmiş olup, daima ilk %10 içinde yer almaktadır. Firmamız Türkiye 'deki ilk ve tek ISO 9001 belgeli döviz bürosu olmanın haklı gururunu duymaktadır. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler Hazır web sitesi denilince ilk akla basit bir dizayn ile tasarlanmış, altyapısı güçsüz, arama sonuçlarında görüntülenemeyen düşük fiyatlarda web siteleri gelir. Çizgi web tasarım olarak bu alışılagelmiş düzeni ortadan kaldırıyoruz. Kurumsal firmalar için hazırlamış olduğumuz hazır web sitesi tasarımı tamamen profesyonelce hazırlanmış olup, özel tasarım bir web sitesi ile arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. kobider

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber