KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

KOBİDER: Seçimlerin Kaybedeni Yok,Kazananı Türkiye Olmuştur

KOBİDER: Seçimlerin Kaybedeni Yok,Kazananı Türkiye Olmuştur


Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç; seçmenin aralıksız 3.kez iktidara taşıdığı AK Partinin  nin 12 Haziran genel seçiminde aldığı oy oranı son 50 yılın  siyasi tarihi itibarıyla  büyük bir başarıdır. Çünkü Türkiye tarihinde iktidarda olan bir partinin  Üç kez üst üste hükümet olup oylarını artırarak çıkması bugüne kadar hiç bir partiye ve lidere  nasip olmayan bir başarı grafiğidir. İktidar partisinin yıpranacağı yerde en yakın rakibine iki misli fark atarak seçilmesi kim ne derse desin bize göre siyasi rekordur. Yüzde 50'nin üstünde alınan oy dünya siyaseti açısından çok yüksek bir oy oranıdır. Her iki vatandaştan birinin oyunu almak tabir yerindeyse halkın büyük çoğunluğunun desteğini arkasına almak demektir.


Halkın oyunun yarıdan fazlasını kazanarak seçimlerden büyük çoğunlukla birinci seçilen  AK Parti halka karşı olan vaatlerini yerine getirmeli. Halkın ekonomik ve sosyal sorunlarına çözüm bulmalı. En başta yeni anayasa olmak üzere , eğitimden,sağlığa sağlıktan başörtüsü soruna kadar ne kadar bugüne kadar çözülememiş ne kadar sorun varsa ustalık döneminde bunların büyük çoğunluğu çözülmeli. Vatandaş üç kez büyük çoğunlukla iktidar yaptığı partiden mazeret değil icraat bekler.


Ana muhalefet partisi CHP'nin de oy oranındaki artış beklentilerin çok altında olsa dahi milletvekili sayısında bir artış  olduğu görülmektedir. Aslında CHP'nin muhalefette olup yıpranmamış olmasından ve  lider değişimi yapmasına  rağmen oylarını bihayli artırması bekleniyordu. Beklentilerin aksine oy oranını artıramamasının altında yatan nedenlerin biran önce sorgulanması gerekmektedir.Bunların en başında gelen etkenlere bakıldığında başörtüsü karşıtlığı ve yeni anayasa konusunda gevşek davranılmasının olduğunu düşünüyorum.


MHP'nin ise kaset skandallarının etkisiyle  oylarında kısmende olsa çok az bir oy kaybı olduğu görülmektedir. Bu çok önemli bir şey değildir. Önemli olan MHP'nin anahtar parti olmasıdır. Özellikle kamuoyunu yakından ilgilendiren konularda başörtüsü meselesinde yapılan yasa değişikliğinde yapıldığı gibi siyasi ideoloji bir kenara bırakılmalı halkın tercihlerine göre hareket edilmeli.


Özgenç; bağımsızlarında oy oranını artması demokrasi açısından olumludur. Fikir ve düşüncelerini TBMM çatısı altında ifade edebilmeleri açısından müspet bir gelişmedir.


Özellikle yeni anayasa çalışmalarında mecliste üyeleri bulunan partiler bu konuda uzlaşmak zorundadırlar. Bu seçimin tekrarı yok.Hiç kimse bu konuda ipe un sermeye çalışmasın.Partili partisiz tüm Meclis  üyeleri sivil, katılımcı, özgürlükleri esas alan yeni anayasa çalışmalarına kesintisiz destek vermeli. KOBİDER olarak biz demokrasinin daha sağlam bir zemine oturması açısından bu sürece destek veren tüm siyasi oluşumlara teşekkür ediyoruz.

 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
KOBİDER ile Secretcv.com işbirliği
KOBİDER ile Secretcv.com İnsan Kaynakları Sitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, tüm üyelerimize çok özel bir kampanya sunuyoruz.

Yapılan anlaşmaya göre Secretcv.com’daki tüm ilan üyelik paketlerini size özel fiyatlarla alabilirsiniz.


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
KOSGEB’den onay alan KOBİ’lere kredi imkanı Deniz’de.

ÇAĞLAYAN ŞUBESİ: 

Ender GÜRAL

Şube Müdürü

Çağlayan Mah. Vatan Cad. No:58/A Kağıthane/İSTANBUL
Direkt No: (0212) 233 33 81 Olimpa AVM Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş. 1997 yılında kurulmuştur. İstanbul Altın Borsası'nın 076 nolu üyesi olmuş ve İstanbul Altın Borsası'ndaki işlem hacmi hızla büyümüştür. Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş, İstanbul Altın Borsası 'ndaki işlem hacmini hızla yükseltmiş olup, daima ilk %10 içinde yer almaktadır. Firmamız Türkiye 'deki ilk ve tek ISO 9001 belgeli döviz bürosu olmanın haklı gururunu duymaktadır. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler Hazır web sitesi denilince ilk akla basit bir dizayn ile tasarlanmış, altyapısı güçsüz, arama sonuçlarında görüntülenemeyen düşük fiyatlarda web siteleri gelir. Çizgi web tasarım olarak bu alışılagelmiş düzeni ortadan kaldırıyoruz. Kurumsal firmalar için hazırlamış olduğumuz hazır web sitesi tasarımı tamamen profesyonelce hazırlanmış olup, özel tasarım bir web sitesi ile arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. kobider

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber