KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

KOBİDER : Ekonomik İstikrarın Olmazsa Olmazı Politik İstikrardır

 


KOBİDER: 12 Haziran Seçimleri, Yeni Anayasa için Köprü Olacaktır


KOBİDER : Ekonomik İstikrarın Olmazsa Olmazı Politik İstikrardır


KOBİDER : İstikrar ve Güven Sayesinde Yeni Anayasa Yapılabilir


 

 

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, esnaf, sanatkar ve KOBİ'lerin daha doğrusu tüm iş dünyasının  en doğal ,arzusu ekonomik istikrarlı gidişatın sürmesini temenni etmektir. Ekonomik istikrar siyasi istikrarın sürmesi ile büyür. Siyasi istikrarın en temel unsurlarından bir tanesi, tek başına gelmiş olan güçlü bir hükümettir. Son günlerde ülkemizde yapılacak olan seçimlerde türlü oyun ve entrikaların yaşandığı görülmektedir. Basına yansıyan haberlere göre iş dünyasından ve benzeri kesimlerden bazı partilere alenen veya el altından desteklerin yapıldığı bilinmektedir.  Bunların haricinde yabancıların da seçmene yayın yoluyla parti önerileri yapmaları başta İngiliz medyası olmak üzere yabancı basın kuruluşlarının ülkemizdeki seçimlerde taraf olması manidardır.

12 Haziran genel seçiminde ülkenin geleceği oylanacaktır. Ayrıca bu seçim yalnızca bir genel seçim olarak görülemez, dolayısıyla 12 Haziran'da oylanacak olan halkın iradesi,ülkenin geleceğidir. Ülkenin geleceğine sahip çıkmak hepimizin görevlerinin başında gelmeli. Bu nedenle, sandığa sahip çıkmanın halkın iradesine sahip çıkmak anlamına geldiği düşüncesi ile hareket etmeliyiz. 12 Haziran seçimlerinde her görüşten ve düşünceye sahip kişilerin  parlamento da olmadığı bir ülkede meclis eksik olacaktır. Dolayısıyla seçimlerde katılımının çok yüksek olması gereklidir. 12 Haziran seçimlerinde ülkenin geleceği için her vatandaşın  duyarlı davranıp sandığa giderek oyunu kullanmalıdır.


12 Haziran'daki seçimin, ülkenin içinde bulunduğu durum ve gelişmeler dikkate alındığında, bundan önceki seçimlerden çok daha önemli ve anlamlı bir hale geldiğini biliyoruz. Bu seçim Türkiye'nin kader seçimlerinden birisidir. Son yapılacak olan seçimi kader noktasına taşıyan ana unsurun sivil bir anayasa yapılmasıdır. Mevcut anayasanın askeri bir anayasa olduğu ve günümüze hitap etmediği düşünüldüğünde milleti esas alan yeni bir anayasa yapılabilmelidir. Adeta  yamalı bohçaya dönen eski anayasa biran önce değiştirilmelidir. Bununda gerçekleştirilebilmesi ise halkın seçimlere verdiği öneme bağlıdır.


Türkiye'de  güven ve istikrar ortamının sürmesi önemlidir


Nurettin Özgenç, Türkiye,koalisyonlardan, darbelerden,muhtıralardan ve bunların sonucunda  oluşan ekonomik krizlerden, devalüasyonlardan çok çekti. Bu nedenlerden dolayı güçlü hükümetlerin iş başına gelmeleri bu olumsuzluklara engeldir. Ayrıca  istikrarın olmadığı yerde haliyle güvende olmayacağından yatırımlarda uzun soluklu olmaz. Bu ve buna benzer endişelerimizin tekrar yaşanmaması için tek çare tek  parti iktidarıdır. Bununla birlikte Türkiye'nin sorunlarını bilen ehil kadrolar iş başında olmalıdır. 12 Haziran genel seçimlerinin geçmişte olduğu gibi aydınlık yarınlara taşıyacak kadroların iş başında olmalarında yarar vardır. Türkiye'nin düzeni  özgürlüklere göre yeniden şekillendirilmek zorunda. Buda ancak yeni bir Anayasa ile yapılabilir. 12 Haziranda sandıkta oluşacak güçler dengesi Türkiye'nin kısa, orta ve uzun vadede hangi noktaya taşınacağına karar verecektir.


 


Özgenç, 12 Haziran Türkiye'nin müesses nizamı üzerinde esaslı değişikliklere yol açmasının yanında bu ülkenin siyasal nizamını da belirleyecek özellikler taşıyor.Bu ülkenin siyasal düzeni askeri müdahaleler ile  alt üst oluyor. Geçmiş yıllarda neredeyse rutin olarak 10 yılda bir askeri yapı ülkenin siyasal düzenine doğrudan darbe yada muhtıralarla müdahale ettiğinden demokrasi tam anlamıyla yerleşememiştir. Yarı- demokrasi ile gelişmiş ülkelerin düzeyine çıkmamız mümkün olamamaktadır. Türkiye artık halkın seçtiği parlamentoda siyasal partilerin karar verdiği dokunulmaz bir irade tarafından yönetilmelidir.12 Haziran seçimlerinde halk bu siyasal tabloyu da ortaya çıkarmak için oy kullanacaktır. Bu ülkenin siyasal iradesi sandıkta halk tarafından şekillendirilmelidir. Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir sözü  duvara asılı yazı olarak değil yönetimde olmalıdır.


Seçimleri hangi partinin kazanmasından ziyade bizim en önemli temennimiz ekonomik istikrarın devamıdır. Elbette ekonomik istikrarla siyasi istikrar beraber  gidiyorlar. Siyasi istikrarın en temel unsurlarından bir tanesi, tek başına gelmiş olan güçlü bir hükümetin olmasıdır.


Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği Başkanı Özgenç, Demokrasilerin vazgeçilmez unsurları olan siyasi partilerimizden AK Parti,CHP,  MHP, Saadet Partisi ve HAS Parti programlarında yerli üretime ve buna dayalı olarak da ihracata ve de istihdama çok geniş yer ayırmış oldukları görülüyor bu sevindirici bir durumdur. bu durum, iş dünyası temsilcilerini haliyle mutlu ediyor.


 


Ayrıca futbol takımı tutar gibi siyasi parti tutulmamalı. Gönül verdiğiniz takım şampiyonda olsa,küme kalma mücadelesi verse dahi tutulmalıdır. Lakin siyasi parti tutmak aynı şey değildir. On beş yıl önce iktidar olmuş partilerin yerinde şimdi yeller esebiliyor. Bu demek oluyor ki vatandaş  hizmet noktasında hangi partiden  hizmet görmüşse onu desteklemeli. Seçimden sonra iş başına gelecek olan yeni hükümette, biran evvel, yeni anayasa çalışmalarına başlamalı ve istihdamı artıracak,sosyal adaleti sağlayacak, içtüketimi artıracak projelere öncelik vermelidir.


Ekonomik istikrarın olmazsa olmazı politik istikrar ve güveni uzun yıllar sonra yakalayan Türkiye, yıllardır çözemediği ekonomik sorunları iyileştirme için büyük bir fırsat yakaladığı için tercihini ona göre yapacağı kanaatindeyim.


KOBİDER Başkanı Nurettin Özgenç, Türkiye geçmişte ne çektiyse siyasi istikrarsızlıktan çekti. 12 Haziran 2011 genel seçiminde hizmet noktasında ideolojik saplantılardan arınıp ülkenin geleceği için tercih yapılmalı.


 

 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
“Kamuda işler yetişmiyor, mesai kesintisiz olsun”
KOBİDER olarak önerimiz; Kamu kurum ve kuruluşlarının günlük çalışma saatleri öğle tatili kaldırılarak, 10.00-16.00 olarak kesintisiz olsun.”

KOBİDER Başkanı Özgenç: Esnafa destek olumlu ama yetersiz
12.03.2021- Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç; başta ekonomi çevreleri olmak üzere hemen hemen herkesin heyecanla beklediği ekonomi reform düzenlemesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna duyuruldu.

KOBİDER: Kamu bankalarının ödemeleri ertelemesi işletmelere nefes aldıracak
23.03.2020- KOBİDER Genel Başkanı Nurettin Özgenç: - "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi’nin ardından kamu bankalarının destek paketlerini devreye alması esnaf ve KOBİ’ler açısından fevkalade olumlu bir gelişme" - "Doğal gaz, elektrik ve su gibi zorunlu gider faturaları 2-3 ay ertelenmeli veya diğer aylara taksitler halinde ötelenmeli"


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
Hastane Derindere İstanbul’un kalbinin attığı Maslak, Levent, Mecidiyeköy gibi ana arterlere yakın konumu ile hızla gelişmekte olan Kağıthane ilçesinde bölgenin en büyük ve donanımlı özel sağlık kuruluşu olarak 2015 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Hasta odaklı hizmet anlayışı, multidisipliner tedavi yaklaşımı ile yaşamın her döneminde ihtiyaç duyulabilecek her türlü sağlık hizmetini profesyonel kadrosuyla sunan hastanemiz 10.000 m2 kapalı alan üzerine inşa edilmiştir. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler 1970’li yıllardan bu yana faaliyet gösterdiği her alanda kurumsal ve güvenilir hizmet anlayışıyla fark yaratan Derindere Grubu, sağlık sektöründeki yeni yatırımı Hastane Derindere ile tıbbi ve etik ilkelerden ödün vermeyen, hasta haklarına saygılı, uluslararası kalite standartlarında bir hizmet yapısı hedeflemektedir. NADİR, özelde müşterilerinin ve çalışanlarının, genelde ülkemizin ve insanlığın refah ve mutluluğu için;

İnsani ve toplumsal değerleri,
Ekonomik sürdürülebilirliği,
Sürekli gelişme anlayışını,
Yalnız yasal değil, aynı zamanda etik bir zorunluluk olarak çevre korumayı,
Müşteri hoşnutluğunu,
En yeni teknolojilerden yararlanmayı,
Modern işletme kültürünü

esas alarak Türkiye kuyum sektörüne en hızlı ve en çağdaş hizmeti vermeyi, giderek artan kapasitesiyle ulusal düzeydeki liderliğinin yanı sıra uluslararası düzeyde lider işletmelerden biri olmayı kendisine hedef edinmiştir.

NADİR, soy metal geri kazanım ve rafinasyonunda uzmanlaşmış, özgün birikimlere sahip nitelikli yönetici ve teknik personeli, modern çağın gerektirdiği binaları, proses altyapısı ve laboratuvar olanakları ile alanında uluslararası teknolojik düzeye ulaşmış, Türkiye’nin lider soy metal geri kazanım ve rafinasyon tesisi olma özelliğine sahip ve onu koruyarak geleceğe taşımak üzere sürekli gelişme vizyonu ile bütünleşmiş bir anlayışın temsilcisidir.

NADİR‘e varolan özelliklerini kazandıran yapıtaşlarıdır.

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber