KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

KOBİDER: Esnaf siyasete alet edilmemeliKobider: Esnaf Siyasete Alet Edilmemeli


 

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, Doğu ile Güneydoğu Anadolu'da görülen kepenk kapatma eyleminin bölge ekonomisine büyük darbe vurduğunu dile getirdi. Eylemlerin ülkeye bir yararı olmadığını vurgulayan Özgenç, "Esnaf siyasete alet edilmemeli. " dedi. 

KOBİDER Başkanı Özgenç, iktidarı hedef alan kepenk kapatma eylemleri ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti: 

"Güç durumda olan esnaf kepenklerin indirilmesinden ötürü iyice perişan olmaktadırlar. Dükkânlarını açamayınca aldıkları malların karşılığında verdikleri çek ve senedi ödeyemediklerinden protesto edilmektedir. Bunun yanında pek çok toptancı bölge esnafınadeğil açık hesap mal vermeyi çek ve senetle dahi olsa vermek istemiyor. Biliyor ki alınan çek ve senet ödenemeyecek 'Niye uğraşayım' anlayışında. Böyle olduğu için de bölge ekonomisi git gide daralmaktadır. 

Huzur ve güvenin olmadığı yerde yatırımcının da haklı olarak o bölgeye gitmek istemeyeceğinden bunun yansıması bölge ekonomisine olacaktır. Dolayısıyla ekonomik kalkınma olmayınca insanların müreffeh bir hayatı olmayacaktır. Esnafa kepenk kapattırılması halinde huzurdan, güvenden söz edilemeyecektir. Bölgeye yatırımın gitmesi için her kesimden büyük fedakârlıkların ortaya koyulduğu bir zamanda huzur vegüveni bozarak engellemek o bölgelerin halkına ihanettir. Küçük sermayeleri ile ayakta durmaya çalışanesnafın kepenk kapatmaya mecbur bırakılması anlaşılır bir şey değildir. Doğu ve Güneydoğu bölgeleriekonomik sorunlarla karşı karşıyayken, yapılan nümayişlerden en çok esnaf mağdur olmaktadır. Esnafdükkânının ihtiyacı olan malları senetle, çekle veya açık hesap alarak müşterilerine satış yapıp kendi geçimini temin ettiği gibi yanında elemanlarının da geçimine katkıda bulunmaktadır. " 

Doğu ve Güneydoğu ekonomisinde esnafın önemli bir rolü olduğunu vurgulayan Nurettin Özgenç, şöyle devam etti: 

"Kepenk kapatma eylemleri sebebiyle iş yapamayan firmalar haliyle yanında elamanlarını işten çıkarmaktadır. Böyle sürmesi halinde işsizlik daha da artacaktır. Sokak eylemleri bölge ekonomisinimahvetmektedir. Her kim esnafa, dükkânlara ve çarşı-pazara zarar veriyorsa, hakikatinde o bölge halkına zarar vermektedir. Eylem yapanların kendilerine göre haklı gördükleri şu veya bu nedenlerle 'Mücadele ediyoruz' gibi savunmalarınızı halka anlatamazsınız. Bu yapılan bölge halkını sefalete sürüklemektir. Demokratik bir ülkede vatandaşları korkutarak kendinizden nefret ettirmekten başka bir şey değildir. 

Esnaf kepenk kapattırılması sebebiyle büyük sıkıntı çekmektedir. Ne demek; esnafın ekmek teknesinin kapısına kilit vurulmasını istemek böyle bağnaz fikir olabilirmi? O insanlar aç kalınca kim onların geçimini temin edecek? Bölge halkı kendilerine karşı en büyük düşmanlığı yapanları kepenk kapattıranlar olarak bilmektedir. Huzur ve güven ortamının olmadığı bir yere zaten oralı olmayan birinin gitmek istemeyeceğine göre iş esnafa düşüyor onlar da küçükte olsa yatırımlarını kendi bölgelerine yapıyor. Kepenk kapattırmak çözüm değil. Çözüm yolu demokrasidir. Çare de demokratik yollardan aranmalı. Olaylar bölge ekonomisinebüyük zarar veriyor. Alışverişin olabilmesi için huzur ve kardeşlik yeniden tesis edilmeli. Halkın birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Esnaf siyasete alet edilmemeli, güç kullanarak kepenk kapatma ile bir yere varılamaz. " (Cihan Haber Ajansı)

 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
“Kamuda işler yetişmiyor, mesai kesintisiz olsun”
KOBİDER olarak önerimiz; Kamu kurum ve kuruluşlarının günlük çalışma saatleri öğle tatili kaldırılarak, 10.00-16.00 olarak kesintisiz olsun.”

KOBİDER Başkanı Özgenç: Esnafa destek olumlu ama yetersiz
12.03.2021- Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç; başta ekonomi çevreleri olmak üzere hemen hemen herkesin heyecanla beklediği ekonomi reform düzenlemesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna duyuruldu.

KOBİDER: Kamu bankalarının ödemeleri ertelemesi işletmelere nefes aldıracak
23.03.2020- KOBİDER Genel Başkanı Nurettin Özgenç: - "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi’nin ardından kamu bankalarının destek paketlerini devreye alması esnaf ve KOBİ’ler açısından fevkalade olumlu bir gelişme" - "Doğal gaz, elektrik ve su gibi zorunlu gider faturaları 2-3 ay ertelenmeli veya diğer aylara taksitler halinde ötelenmeli"


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
Hastane Derindere İstanbul’un kalbinin attığı Maslak, Levent, Mecidiyeköy gibi ana arterlere yakın konumu ile hızla gelişmekte olan Kağıthane ilçesinde bölgenin en büyük ve donanımlı özel sağlık kuruluşu olarak 2015 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Hasta odaklı hizmet anlayışı, multidisipliner tedavi yaklaşımı ile yaşamın her döneminde ihtiyaç duyulabilecek her türlü sağlık hizmetini profesyonel kadrosuyla sunan hastanemiz 10.000 m2 kapalı alan üzerine inşa edilmiştir. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler 1970’li yıllardan bu yana faaliyet gösterdiği her alanda kurumsal ve güvenilir hizmet anlayışıyla fark yaratan Derindere Grubu, sağlık sektöründeki yeni yatırımı Hastane Derindere ile tıbbi ve etik ilkelerden ödün vermeyen, hasta haklarına saygılı, uluslararası kalite standartlarında bir hizmet yapısı hedeflemektedir. NADİR, özelde müşterilerinin ve çalışanlarının, genelde ülkemizin ve insanlığın refah ve mutluluğu için;

İnsani ve toplumsal değerleri,
Ekonomik sürdürülebilirliği,
Sürekli gelişme anlayışını,
Yalnız yasal değil, aynı zamanda etik bir zorunluluk olarak çevre korumayı,
Müşteri hoşnutluğunu,
En yeni teknolojilerden yararlanmayı,
Modern işletme kültürünü

esas alarak Türkiye kuyum sektörüne en hızlı ve en çağdaş hizmeti vermeyi, giderek artan kapasitesiyle ulusal düzeydeki liderliğinin yanı sıra uluslararası düzeyde lider işletmelerden biri olmayı kendisine hedef edinmiştir.

NADİR, soy metal geri kazanım ve rafinasyonunda uzmanlaşmış, özgün birikimlere sahip nitelikli yönetici ve teknik personeli, modern çağın gerektirdiği binaları, proses altyapısı ve laboratuvar olanakları ile alanında uluslararası teknolojik düzeye ulaşmış, Türkiye’nin lider soy metal geri kazanım ve rafinasyon tesisi olma özelliğine sahip ve onu koruyarak geleceğe taşımak üzere sürekli gelişme vizyonu ile bütünleşmiş bir anlayışın temsilcisidir.

NADİR‘e varolan özelliklerini kazandıran yapıtaşlarıdır.

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber