KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

KOBİDER: Esnaf siyasete alet edilmemeliKobider: Esnaf Siyasete Alet Edilmemeli


 

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, Doğu ile Güneydoğu Anadolu'da görülen kepenk kapatma eyleminin bölge ekonomisine büyük darbe vurduğunu dile getirdi. Eylemlerin ülkeye bir yararı olmadığını vurgulayan Özgenç, "Esnaf siyasete alet edilmemeli. " dedi. 

KOBİDER Başkanı Özgenç, iktidarı hedef alan kepenk kapatma eylemleri ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti: 

"Güç durumda olan esnaf kepenklerin indirilmesinden ötürü iyice perişan olmaktadırlar. Dükkânlarını açamayınca aldıkları malların karşılığında verdikleri çek ve senedi ödeyemediklerinden protesto edilmektedir. Bunun yanında pek çok toptancı bölge esnafınadeğil açık hesap mal vermeyi çek ve senetle dahi olsa vermek istemiyor. Biliyor ki alınan çek ve senet ödenemeyecek 'Niye uğraşayım' anlayışında. Böyle olduğu için de bölge ekonomisi git gide daralmaktadır. 

Huzur ve güvenin olmadığı yerde yatırımcının da haklı olarak o bölgeye gitmek istemeyeceğinden bunun yansıması bölge ekonomisine olacaktır. Dolayısıyla ekonomik kalkınma olmayınca insanların müreffeh bir hayatı olmayacaktır. Esnafa kepenk kapattırılması halinde huzurdan, güvenden söz edilemeyecektir. Bölgeye yatırımın gitmesi için her kesimden büyük fedakârlıkların ortaya koyulduğu bir zamanda huzur vegüveni bozarak engellemek o bölgelerin halkına ihanettir. Küçük sermayeleri ile ayakta durmaya çalışanesnafın kepenk kapatmaya mecbur bırakılması anlaşılır bir şey değildir. Doğu ve Güneydoğu bölgeleriekonomik sorunlarla karşı karşıyayken, yapılan nümayişlerden en çok esnaf mağdur olmaktadır. Esnafdükkânının ihtiyacı olan malları senetle, çekle veya açık hesap alarak müşterilerine satış yapıp kendi geçimini temin ettiği gibi yanında elemanlarının da geçimine katkıda bulunmaktadır. " 

Doğu ve Güneydoğu ekonomisinde esnafın önemli bir rolü olduğunu vurgulayan Nurettin Özgenç, şöyle devam etti: 

"Kepenk kapatma eylemleri sebebiyle iş yapamayan firmalar haliyle yanında elamanlarını işten çıkarmaktadır. Böyle sürmesi halinde işsizlik daha da artacaktır. Sokak eylemleri bölge ekonomisinimahvetmektedir. Her kim esnafa, dükkânlara ve çarşı-pazara zarar veriyorsa, hakikatinde o bölge halkına zarar vermektedir. Eylem yapanların kendilerine göre haklı gördükleri şu veya bu nedenlerle 'Mücadele ediyoruz' gibi savunmalarınızı halka anlatamazsınız. Bu yapılan bölge halkını sefalete sürüklemektir. Demokratik bir ülkede vatandaşları korkutarak kendinizden nefret ettirmekten başka bir şey değildir. 

Esnaf kepenk kapattırılması sebebiyle büyük sıkıntı çekmektedir. Ne demek; esnafın ekmek teknesinin kapısına kilit vurulmasını istemek böyle bağnaz fikir olabilirmi? O insanlar aç kalınca kim onların geçimini temin edecek? Bölge halkı kendilerine karşı en büyük düşmanlığı yapanları kepenk kapattıranlar olarak bilmektedir. Huzur ve güven ortamının olmadığı bir yere zaten oralı olmayan birinin gitmek istemeyeceğine göre iş esnafa düşüyor onlar da küçükte olsa yatırımlarını kendi bölgelerine yapıyor. Kepenk kapattırmak çözüm değil. Çözüm yolu demokrasidir. Çare de demokratik yollardan aranmalı. Olaylar bölge ekonomisinebüyük zarar veriyor. Alışverişin olabilmesi için huzur ve kardeşlik yeniden tesis edilmeli. Halkın birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Esnaf siyasete alet edilmemeli, güç kullanarak kepenk kapatma ile bir yere varılamaz. " (Cihan Haber Ajansı)

 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
KOBİDER ile Secretcv.com işbirliği
KOBİDER ile Secretcv.com İnsan Kaynakları Sitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, tüm üyelerimize çok özel bir kampanya sunuyoruz.

Yapılan anlaşmaya göre Secretcv.com’daki tüm ilan üyelik paketlerini size özel fiyatlarla alabilirsiniz.


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
KOSGEB’den onay alan KOBİ’lere kredi imkanı Deniz’de.

ÇAĞLAYAN ŞUBESİ: 

Ender GÜRAL

Şube Müdürü

Çağlayan Mah. Vatan Cad. No:58/A Kağıthane/İSTANBUL
Direkt No: (0212) 233 33 81 Olimpa AVM Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş. 1997 yılında kurulmuştur. İstanbul Altın Borsası'nın 076 nolu üyesi olmuş ve İstanbul Altın Borsası'ndaki işlem hacmi hızla büyümüştür. Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş, İstanbul Altın Borsası 'ndaki işlem hacmini hızla yükseltmiş olup, daima ilk %10 içinde yer almaktadır. Firmamız Türkiye 'deki ilk ve tek ISO 9001 belgeli döviz bürosu olmanın haklı gururunu duymaktadır. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler Hazır web sitesi denilince ilk akla basit bir dizayn ile tasarlanmış, altyapısı güçsüz, arama sonuçlarında görüntülenemeyen düşük fiyatlarda web siteleri gelir. Çizgi web tasarım olarak bu alışılagelmiş düzeni ortadan kaldırıyoruz. Kurumsal firmalar için hazırlamış olduğumuz hazır web sitesi tasarımı tamamen profesyonelce hazırlanmış olup, özel tasarım bir web sitesi ile arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. kobider

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber