KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

KOBİDER:KOBİ'lerin de Bakanlığı Olmalı


KOBİ'ler Bakanlık İstiyor
KOBİDER Başkanı Nurettin Özgenç, KOBİ'lerin Türkiye ekonomisinde önemli bir yeri olduğunu belirterek, yeni kabinede "KOBİ" ifadesini taşıyan bir bakanlık kurulmasını istediKüçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği Başkanı Nurettin Özgenç, KOBİ'lerin Türkiye ekonomisinde önemli bir yeri olduğunu belirterek, yeni kabinede "KOBİ" ifadesini taşıyan bir bakanlık kurulmasını istedi.

Özgenç, yaptığı açıklamada, son günlerde, 26 olan bakanlık sayısının 21'e düşürülüp 11 devlet bakanlığı yerine icracı bakanlıkların kurulmasının gündemde olduğunu hatırlattı.

Bu kapsamda spora ve gençliğe verilen önemin göstergesi olarak "Gençlik ve Spor Bakanlığı"nın kurulacak olmasını anladıklarını belirten Özgenç, ancak, esnaf, sanatkar ve KOBİ'lerin bakanlığının olmadığı gibi müsteşarlığının da olmamasını anlamakta güçlük çektiklerini belirtti.

Türkiye'deki işletmelerin yüzde 99, 6'sının, istihdamın yüzde 64'ünün, katma değerin ise yüzde 36'sının KOBİ'lere ait olduğunun altını çizen Özgenç, Türkiye'de 3 milyon 400 bin kayıtlı KOBİ'nin bulunduğunu, bu sayıya çalışanları ve aile fertlerini de eklendiğinde rakamın 25 milyon kişiyi aştığını ifade etti.

Özgenç, KOBİ'lerin başta istihdam oluşturmak olmak üzere birçok alanda faydaları olduğunun altını çizerek, şöyle devam etti:

"KOBİ'ler gelir dağılımındaki çarpıklıkları asgariye indirmelerinden, büyük sanayi işletmelerinin vazgeçilmez destekleyicisi ve tamamlayıcısı olarak rol almalarından, politik ve sosyal sistemlerin denge ve istikrar unsurudurlar. Bununla birlikte demokratik toplumun ve liberal ekonominin temel taşları olmalarından dolayı küçük ve orta büyüklükteki işletmeler Türkiye ekonomisinin dinamosu olarak tanımlanıyor.

Böylesine önemli olan bir camianın kendilerini temsil edecek bir bakanlıklarının olmayışı ise büyük bir noksanlık. Ekonominin lokomotifi olan bu kesimin temsili açısından bir çatı altında toplanmaları sağlamak için bakanlıkları olmalı. Biz KOBİ'lerin bu ülkede turizm ve spordan daha az önemli olmadığını hatırlatmak adına hükümetten yeni kabinede 'Turizm ve Tanıtma Bakanlığı', 'Gençlik ve Spor Bakanlığı' gibi KOBİ'lerin de adını taşıyacak bir bakanlığın kurulmasını istiyoruz. "

KOBİ'lerin tek bir bakanlık altında toplanmasının hizmette bütünlük açısından faydalı olacağını savunan Özgenç, "Bankaların kredileri kıstıkları bir dönemde hükümetin KOSGEB kanalıyla verdiği kredi destekleri sayesinde KOBİ'ler Türkiye ekonomisinde giderek daha çok etkin olmaya başladı. Ancak KOBİ'lere yönelik teşvik ve destekler farklı bakanlıklar bünyesinde kurumlar tarafından sağlandığı için hizmetlerde bütünlük olamamakta" dedi.

Özgenç, KOBİ'lerin büyük çoğunluğunun kendilerine destek vermek amacıyla kurulmuş kurumlardan ve imkanlardan yeterince haberdar olmadıklarını da belirterek, bu nedenle desteklerden yeteri kadar yararlanamadıklarını kaydetti.

Özgenç, tüm bu olumsuzluklara kurulabilecek bir KOBİ bakanlığı ile son verilebileceğini sözlerine ekledi.

- Adana(Anadolu Ajansı)


 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
“Kamuda işler yetişmiyor, mesai kesintisiz olsun”
KOBİDER olarak önerimiz; Kamu kurum ve kuruluşlarının günlük çalışma saatleri öğle tatili kaldırılarak, 10.00-16.00 olarak kesintisiz olsun.”

KOBİDER Başkanı Özgenç: Esnafa destek olumlu ama yetersiz
12.03.2021- Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç; başta ekonomi çevreleri olmak üzere hemen hemen herkesin heyecanla beklediği ekonomi reform düzenlemesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna duyuruldu.

KOBİDER: Kamu bankalarının ödemeleri ertelemesi işletmelere nefes aldıracak
23.03.2020- KOBİDER Genel Başkanı Nurettin Özgenç: - "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi’nin ardından kamu bankalarının destek paketlerini devreye alması esnaf ve KOBİ’ler açısından fevkalade olumlu bir gelişme" - "Doğal gaz, elektrik ve su gibi zorunlu gider faturaları 2-3 ay ertelenmeli veya diğer aylara taksitler halinde ötelenmeli"


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
Hastane Derindere İstanbul’un kalbinin attığı Maslak, Levent, Mecidiyeköy gibi ana arterlere yakın konumu ile hızla gelişmekte olan Kağıthane ilçesinde bölgenin en büyük ve donanımlı özel sağlık kuruluşu olarak 2015 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Hasta odaklı hizmet anlayışı, multidisipliner tedavi yaklaşımı ile yaşamın her döneminde ihtiyaç duyulabilecek her türlü sağlık hizmetini profesyonel kadrosuyla sunan hastanemiz 10.000 m2 kapalı alan üzerine inşa edilmiştir. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler 1970’li yıllardan bu yana faaliyet gösterdiği her alanda kurumsal ve güvenilir hizmet anlayışıyla fark yaratan Derindere Grubu, sağlık sektöründeki yeni yatırımı Hastane Derindere ile tıbbi ve etik ilkelerden ödün vermeyen, hasta haklarına saygılı, uluslararası kalite standartlarında bir hizmet yapısı hedeflemektedir. NADİR, özelde müşterilerinin ve çalışanlarının, genelde ülkemizin ve insanlığın refah ve mutluluğu için;

İnsani ve toplumsal değerleri,
Ekonomik sürdürülebilirliği,
Sürekli gelişme anlayışını,
Yalnız yasal değil, aynı zamanda etik bir zorunluluk olarak çevre korumayı,
Müşteri hoşnutluğunu,
En yeni teknolojilerden yararlanmayı,
Modern işletme kültürünü

esas alarak Türkiye kuyum sektörüne en hızlı ve en çağdaş hizmeti vermeyi, giderek artan kapasitesiyle ulusal düzeydeki liderliğinin yanı sıra uluslararası düzeyde lider işletmelerden biri olmayı kendisine hedef edinmiştir.

NADİR, soy metal geri kazanım ve rafinasyonunda uzmanlaşmış, özgün birikimlere sahip nitelikli yönetici ve teknik personeli, modern çağın gerektirdiği binaları, proses altyapısı ve laboratuvar olanakları ile alanında uluslararası teknolojik düzeye ulaşmış, Türkiye’nin lider soy metal geri kazanım ve rafinasyon tesisi olma özelliğine sahip ve onu koruyarak geleceğe taşımak üzere sürekli gelişme vizyonu ile bütünleşmiş bir anlayışın temsilcisidir.

NADİR‘e varolan özelliklerini kazandıran yapıtaşlarıdır.

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber