KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

KOBİDER:KOBİ'lerin de Bakanlığı Olmalı


KOBİ'ler Bakanlık İstiyor
KOBİDER Başkanı Nurettin Özgenç, KOBİ'lerin Türkiye ekonomisinde önemli bir yeri olduğunu belirterek, yeni kabinede "KOBİ" ifadesini taşıyan bir bakanlık kurulmasını istediKüçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği Başkanı Nurettin Özgenç, KOBİ'lerin Türkiye ekonomisinde önemli bir yeri olduğunu belirterek, yeni kabinede "KOBİ" ifadesini taşıyan bir bakanlık kurulmasını istedi.

Özgenç, yaptığı açıklamada, son günlerde, 26 olan bakanlık sayısının 21'e düşürülüp 11 devlet bakanlığı yerine icracı bakanlıkların kurulmasının gündemde olduğunu hatırlattı.

Bu kapsamda spora ve gençliğe verilen önemin göstergesi olarak "Gençlik ve Spor Bakanlığı"nın kurulacak olmasını anladıklarını belirten Özgenç, ancak, esnaf, sanatkar ve KOBİ'lerin bakanlığının olmadığı gibi müsteşarlığının da olmamasını anlamakta güçlük çektiklerini belirtti.

Türkiye'deki işletmelerin yüzde 99, 6'sının, istihdamın yüzde 64'ünün, katma değerin ise yüzde 36'sının KOBİ'lere ait olduğunun altını çizen Özgenç, Türkiye'de 3 milyon 400 bin kayıtlı KOBİ'nin bulunduğunu, bu sayıya çalışanları ve aile fertlerini de eklendiğinde rakamın 25 milyon kişiyi aştığını ifade etti.

Özgenç, KOBİ'lerin başta istihdam oluşturmak olmak üzere birçok alanda faydaları olduğunun altını çizerek, şöyle devam etti:

"KOBİ'ler gelir dağılımındaki çarpıklıkları asgariye indirmelerinden, büyük sanayi işletmelerinin vazgeçilmez destekleyicisi ve tamamlayıcısı olarak rol almalarından, politik ve sosyal sistemlerin denge ve istikrar unsurudurlar. Bununla birlikte demokratik toplumun ve liberal ekonominin temel taşları olmalarından dolayı küçük ve orta büyüklükteki işletmeler Türkiye ekonomisinin dinamosu olarak tanımlanıyor.

Böylesine önemli olan bir camianın kendilerini temsil edecek bir bakanlıklarının olmayışı ise büyük bir noksanlık. Ekonominin lokomotifi olan bu kesimin temsili açısından bir çatı altında toplanmaları sağlamak için bakanlıkları olmalı. Biz KOBİ'lerin bu ülkede turizm ve spordan daha az önemli olmadığını hatırlatmak adına hükümetten yeni kabinede 'Turizm ve Tanıtma Bakanlığı', 'Gençlik ve Spor Bakanlığı' gibi KOBİ'lerin de adını taşıyacak bir bakanlığın kurulmasını istiyoruz. "

KOBİ'lerin tek bir bakanlık altında toplanmasının hizmette bütünlük açısından faydalı olacağını savunan Özgenç, "Bankaların kredileri kıstıkları bir dönemde hükümetin KOSGEB kanalıyla verdiği kredi destekleri sayesinde KOBİ'ler Türkiye ekonomisinde giderek daha çok etkin olmaya başladı. Ancak KOBİ'lere yönelik teşvik ve destekler farklı bakanlıklar bünyesinde kurumlar tarafından sağlandığı için hizmetlerde bütünlük olamamakta" dedi.

Özgenç, KOBİ'lerin büyük çoğunluğunun kendilerine destek vermek amacıyla kurulmuş kurumlardan ve imkanlardan yeterince haberdar olmadıklarını da belirterek, bu nedenle desteklerden yeteri kadar yararlanamadıklarını kaydetti.

Özgenç, tüm bu olumsuzluklara kurulabilecek bir KOBİ bakanlığı ile son verilebileceğini sözlerine ekledi.

- Adana(Anadolu Ajansı)


 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
KOBİDER ile Secretcv.com işbirliği
KOBİDER ile Secretcv.com İnsan Kaynakları Sitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, tüm üyelerimize çok özel bir kampanya sunuyoruz.

Yapılan anlaşmaya göre Secretcv.com’daki tüm ilan üyelik paketlerini size özel fiyatlarla alabilirsiniz.


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
KOSGEB’den onay alan KOBİ’lere kredi imkanı Deniz’de.

ÇAĞLAYAN ŞUBESİ: 

Ender GÜRAL

Şube Müdürü

Çağlayan Mah. Vatan Cad. No:58/A Kağıthane/İSTANBUL
Direkt No: (0212) 233 33 81 Olimpa AVM Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş. 1997 yılında kurulmuştur. İstanbul Altın Borsası'nın 076 nolu üyesi olmuş ve İstanbul Altın Borsası'ndaki işlem hacmi hızla büyümüştür. Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş, İstanbul Altın Borsası 'ndaki işlem hacmini hızla yükseltmiş olup, daima ilk %10 içinde yer almaktadır. Firmamız Türkiye 'deki ilk ve tek ISO 9001 belgeli döviz bürosu olmanın haklı gururunu duymaktadır. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler Hazır web sitesi denilince ilk akla basit bir dizayn ile tasarlanmış, altyapısı güçsüz, arama sonuçlarında görüntülenemeyen düşük fiyatlarda web siteleri gelir. Çizgi web tasarım olarak bu alışılagelmiş düzeni ortadan kaldırıyoruz. Kurumsal firmalar için hazırlamış olduğumuz hazır web sitesi tasarımı tamamen profesyonelce hazırlanmış olup, özel tasarım bir web sitesi ile arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. kobider

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber