KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

Özgenç: KOBİ'ler 2011 yılına umutla girdi

 

Fahri Sarrafoğlu - Dünya Bülteni / Haber Merkezi

KOBİDER Başkanı Nurettin Özgenç, Dünya Bülteni'ne yaptığı açıklamada KOBİ'lerin 2011 yılına umutla girdiklerini belirterek bürokrasinin ve teşvik sisteminin daha da kolaylaşması ile KOBİ'lerde büyüme yaşanabileceğini söyledi. Özgenç, dünyada yaşanan mali krizden kısmende olsa etkilerinden Türkiye'deki KOBİ'lerin de etkilendiğini belirterek işlerinde de durgunluk meydana geldiğini belirtti. Bunu aşmak için KOSGEB destekleri KOBİ'lerin kullanımına sunulduğunu hatırlatan Özgenç, bunun olumlu yansımalarının görülmeye başlandığını kaydetti. Özgenç, açıklamasında şunları söyledi: “2001 yılına ise büyük ümitlerle girmişlerdir. Lakin seçim süreci erkene alındığından dolayı beklenilen piyasa hareketinin bu altı aylık dönemde olmayacağı kanaatindeyim. Seçim sonucunda seçilen partilerin kuracağı hükümet ile tekrar istikrarlı gidişat devam ettiği sürece işlerin açılacağını ve bunun ihracata yansıyacağını ümit ediyorum.”


TORBA YASASI YARGIYA TAŞINMAMALIYDI


2010 yılı çok kötü geçti denilemeyeceğini vurgulayan Özgenç, ekonomi olarak iyi durumda olmamız münasebetiyle mali krizden çok fazla etkilenmeden 2010 yılını atlattık, dedi. Ülkenin gündeminin birinci maddesi ekonomi olmalı diyen Özgenç, bazı olumlu kararlar dahi siyasi düşünce yüzünden yüksek yargıya taşınmamasını isteyerek şu örneği verdi: “Örnek olarak esnaf, KOBİ'lerin borçlarını daha doğrusu tüm borçlu vatandaşların kamuya olan borçlarının yapılandırılması için çıkarılan "Torba Yasa"nın yüksek yargıya taşınmasını anlamış değiliz. Bu tür davranışlar ülkenin gidişatını engellemektedir.”


KOBİ'LER TEŞVİKLERDEN YARARLANAMIYOR


Reel sektöre yönelik bir sürü teşvikler ve destekler olduğunu sözlerine ekleyen KOBİDER Başkanı Özgenç,  bunların birçoğundan KOBİ'ler faydalanamadığından yakındı. Bunun sebepleri arasında KOBİ'ler bunlardan bilgi sahibi olamadığı n gerektiği faydalanamıyor, diyen Özgenç, konu ile ilgili olarak şöyle konuştu: “KOBİ'lerin eğitim eksikliğinin yanında bilgi eksikliği var. Bürokrasi de bu konuda "satıcı, pazarlamacı" mantığıyla hareket etmelidir. Nasıl ki bir mağazadan alışveriş yapılırken ilgi alaka ve güler yüz beklenirse hizmet almak için kamu dairesine giden vatandaşta ilgi,alaka ve yakınlık görmek ister. KOBİ'ler kamu dairesine mağazaya gider gibi gidebilmeli. Bürokratik engellerden arındırılmış bir bürokrasi KOBİ'lerin hizmetine sunulmalıdır.”


BÜYÜK OLSUN HEPİMİZİN OLSUN ANLAYIŞI HAKİM OLMALI


KOBİ'lerde birleşmeler konusunda pek çoğu isteksiz olduğuna dikkat çeken Özgenç, insanımızda eskiden beri küçük olsun benim olsun anlayışı hakim olduğunu ifade etti. Özgenç, büyük olsun hepimizin olsun anlayışını benimsediklerini kaydederek birleşmeler konusunda KOBİDER'in görüşlerini şu şekilde açıkladı: “Birleşmeler konusunda KOBİDER olarak çalışmamız var. Bunu her platformda dile getiriyoruz ve diyoruz ki KOBİ'lere birleşin demeyle birleşmeler olmaz. Devlet bu hususta birleşen 5 işletmeye yüzde yetmiş beş destek veriyor. Lakin bu yeterli olmuyor. Bu konuda örnek modeller olmalı bunların büyüme hızını  gören aynı sektör mensupları da benzer ortaklıkları gerçekleştirebilirler. Bizde hep komşunun yaptığı işe bakılır. Şayet o işte başarı sağlamışsa diğeri de aynı işe yönelir. Dolayısıyla Devlet sembolik olarak bir kaç sektörden firmaları bir araya getirebilecek ortaklıklar kurmalı bu konuda olumsuzluk doğması halinde vergi, SGK gibi tahsilat konusunda almama garantisi vermeli.”


KOBİ'LER BALIK TUTMAYI ÖĞRENMELİ


KOBİ'lere balık da verilmeli balık tutmayı da öğretilmeli açıklamasını yapan Özgenç, bu konuda kamu ve derneklerce çok esaslı çalışmalar yapıldığını hatırlattı. Yaşanan son krizden etkilenen Avrupa birliği ülkelerine olan ihracatımız düştü fakat farklı kıtalar da bulunan ülkelere açılmamız bunun bariz örneği olduğuna değinen Özgenç, KOBİ'lerin ihracatı öğrenmesi için devlet desteği isteyerek sözlerini şöyle tamamladı: “Devlet periyodik olarak yurt dışına hiç gitmemiş KOBİ'leri dış fuarlara götürmeli. İşletme sahipleri ürettikleri ürünleri gittikleri yerlerde tanıtabilirler ve oralarda gördükleri teknolojik yenilikleri ve farklı ürünlerin numunelerini alarak işletmelerinde aynılarını üretebilirler. Kaç KOBİ yurt dışına götürülmüşse bunların yüzde 10 dahi önerdiğimiz şekilde olumlu bir sonuç almışsa bu dahi iyi bir gelişme olacaktır.”


 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
“Kamuda işler yetişmiyor, mesai kesintisiz olsun”
KOBİDER olarak önerimiz; Kamu kurum ve kuruluşlarının günlük çalışma saatleri öğle tatili kaldırılarak, 10.00-16.00 olarak kesintisiz olsun.”

KOBİDER Başkanı Özgenç: Esnafa destek olumlu ama yetersiz
12.03.2021- Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç; başta ekonomi çevreleri olmak üzere hemen hemen herkesin heyecanla beklediği ekonomi reform düzenlemesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna duyuruldu.

KOBİDER: Kamu bankalarının ödemeleri ertelemesi işletmelere nefes aldıracak
23.03.2020- KOBİDER Genel Başkanı Nurettin Özgenç: - "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi’nin ardından kamu bankalarının destek paketlerini devreye alması esnaf ve KOBİ’ler açısından fevkalade olumlu bir gelişme" - "Doğal gaz, elektrik ve su gibi zorunlu gider faturaları 2-3 ay ertelenmeli veya diğer aylara taksitler halinde ötelenmeli"


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
Hastane Derindere İstanbul’un kalbinin attığı Maslak, Levent, Mecidiyeköy gibi ana arterlere yakın konumu ile hızla gelişmekte olan Kağıthane ilçesinde bölgenin en büyük ve donanımlı özel sağlık kuruluşu olarak 2015 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Hasta odaklı hizmet anlayışı, multidisipliner tedavi yaklaşımı ile yaşamın her döneminde ihtiyaç duyulabilecek her türlü sağlık hizmetini profesyonel kadrosuyla sunan hastanemiz 10.000 m2 kapalı alan üzerine inşa edilmiştir. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler 1970’li yıllardan bu yana faaliyet gösterdiği her alanda kurumsal ve güvenilir hizmet anlayışıyla fark yaratan Derindere Grubu, sağlık sektöründeki yeni yatırımı Hastane Derindere ile tıbbi ve etik ilkelerden ödün vermeyen, hasta haklarına saygılı, uluslararası kalite standartlarında bir hizmet yapısı hedeflemektedir. NADİR, özelde müşterilerinin ve çalışanlarının, genelde ülkemizin ve insanlığın refah ve mutluluğu için;

İnsani ve toplumsal değerleri,
Ekonomik sürdürülebilirliği,
Sürekli gelişme anlayışını,
Yalnız yasal değil, aynı zamanda etik bir zorunluluk olarak çevre korumayı,
Müşteri hoşnutluğunu,
En yeni teknolojilerden yararlanmayı,
Modern işletme kültürünü

esas alarak Türkiye kuyum sektörüne en hızlı ve en çağdaş hizmeti vermeyi, giderek artan kapasitesiyle ulusal düzeydeki liderliğinin yanı sıra uluslararası düzeyde lider işletmelerden biri olmayı kendisine hedef edinmiştir.

NADİR, soy metal geri kazanım ve rafinasyonunda uzmanlaşmış, özgün birikimlere sahip nitelikli yönetici ve teknik personeli, modern çağın gerektirdiği binaları, proses altyapısı ve laboratuvar olanakları ile alanında uluslararası teknolojik düzeye ulaşmış, Türkiye’nin lider soy metal geri kazanım ve rafinasyon tesisi olma özelliğine sahip ve onu koruyarak geleceğe taşımak üzere sürekli gelişme vizyonu ile bütünleşmiş bir anlayışın temsilcisidir.

NADİR‘e varolan özelliklerini kazandıran yapıtaşlarıdır.

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber