KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

KOBİDER: SGK' da Vergi Daireleri Gibi Tatil Günleri Mesai Yapmalı

KOBİDER: SGK' da Vergi Daireleri Gibi Tatil Günleri Mesai Yapmalı


Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin ÖZGENÇ, Torba Yasa ile getirilen borç ödeme kolaylığına başvuran vatandaşın kuyruklarda bekletilmemesi yönünde dernek olarak açıklama yapmıştık. Bu önerimiz  üzerine yetkililerin bu konuya ehemmiyet göstermesi ile bir çok vergi dairesine takviye eleman sevk edilerek kısmen de yığılmalar önlenmiştir.


Türkiye Cumhuriyetin en kapsamlı borç yapılandırması ile vatandaş yıllardan beri birikmiş borç yükünden torba yasanın getirmiş olduğu ödeme kolaylığı ile rahatlayacaktır. 2 Mayıs 2011 Pazartesi günü akşamına kadar yazılı başvuru yapanlar, borçlarını yapılandırdıkları gibi, yüklü faiz ödemekten de kurtulmuş olacaklardır.


Bilindiği gibi 31.12.2010 tarihine kadar işlenen fiillere ilişkin idari para cezalarının 6111 sayılı Kanunun yayımlandığı tarihi izleyen ikinci ayın sonuna kadar tahakkuk ettirilenleri bu Kanun kapsamına girmektedir. Sosyal güvenlik primi peşin veya taksitle ödenmesi konusunda borçlular tercihlerini kendileri yapacaklardır.


Özgenç,Torba Yasa ile getirilen vergi ve prim borçlarının  indiriminden faydalanmak isteyenler ilgili kurumlara akın etmektedir. Bazı kamu dairelerinde ise yeterli personel olmamasından ve aşırı yığılmalardan ötürü vatandaş ile çalışanlar arasında tartışma yaşanmaktadır. Bu konuya daha önce değinip vatandaş borcunu ödemek isterken alacağını tahsil edecek kurumun işi ağırdan almasını anlamış değiliz diye eleştirmiştik.


Şimdi ise borç yapılandırması hususunda yığılmayı önlemek için vergi dairelerinin tatil günleri mesai yapması fevkalade güzel bir uygulamadır. Ancak duyuru noktasında eksikler vardır pek çok kişi bu uygulamadan haberdar değildir. Genel bir duyuru yapılması halinde olumlu sonuçlar alınabilir. Hafta içi yoğunluktan veya yalnızlıktan dolayı işyerinden ayrılamayan Esnaf ve KOBİ'lerin cumartesi ve pazar günleri bu işlerini çözüme kavuşturması her iki taraf içinde iyi olmaktadır. Vatandaş yoğunluğun az olmasından dolayı borcunu rahat bir şekilde yapılandırırken kamu dairelerindeki personelde kendini daha rahat işine verecektir.Dolayısıyla borç yapılandırmasından ötürü hafta sonu mesai uygulamasına geçen yetkililerimize teşekkür ederiz.


Maliye ile birlikte en büyük alacaklı kurum olan Sosyal Güvenlik Kurumuna da yoğun bir şekilde başvurular yapılıyor. SGK il müdürlükleri ve merkezleri önünde sabahın erken saatlerinden itibaren vatandaşlar sıraya giriyor. Ancak borcunu öğrenmek için bile saatlerce kuyrukta bekleyenler ağır işleyen bürokratik işlemler yüzünden haklı olarak tepki gösteriyor. Kurumun Alo 170 yetkililerine konuyu ilettiğimizde tatil günleri mesai yapmadıklarını belirtmişlerdir. Oysa  SGK' da aşırı  taleplere yetişebilmesi için aynen vergi daireleri gibi cumartesi ve pazar günleri mesai yaparak bu sorunu çözüm getirebilir.


Özgenç,devlete olan borçlarda indirim imkanına kavuşan vatandaşlar yapılandırmaya yoğun ilgi gösteriyor. Dolayısıyla vergi daireleri gibi  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) da aynı şekilde tatil günleri mesai yaparak aşırı yığılmaları önlemeli.

 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
KOBİDER ile Secretcv.com işbirliği
KOBİDER ile Secretcv.com İnsan Kaynakları Sitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, tüm üyelerimize çok özel bir kampanya sunuyoruz.

Yapılan anlaşmaya göre Secretcv.com’daki tüm ilan üyelik paketlerini size özel fiyatlarla alabilirsiniz.


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
KOSGEB’den onay alan KOBİ’lere kredi imkanı Deniz’de.

ÇAĞLAYAN ŞUBESİ: 

Ender GÜRAL

Şube Müdürü

Çağlayan Mah. Vatan Cad. No:58/A Kağıthane/İSTANBUL
Direkt No: (0212) 233 33 81 Olimpa AVM Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş. 1997 yılında kurulmuştur. İstanbul Altın Borsası'nın 076 nolu üyesi olmuş ve İstanbul Altın Borsası'ndaki işlem hacmi hızla büyümüştür. Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş, İstanbul Altın Borsası 'ndaki işlem hacmini hızla yükseltmiş olup, daima ilk %10 içinde yer almaktadır. Firmamız Türkiye 'deki ilk ve tek ISO 9001 belgeli döviz bürosu olmanın haklı gururunu duymaktadır. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler Hazır web sitesi denilince ilk akla basit bir dizayn ile tasarlanmış, altyapısı güçsüz, arama sonuçlarında görüntülenemeyen düşük fiyatlarda web siteleri gelir. Çizgi web tasarım olarak bu alışılagelmiş düzeni ortadan kaldırıyoruz. Kurumsal firmalar için hazırlamış olduğumuz hazır web sitesi tasarımı tamamen profesyonelce hazırlanmış olup, özel tasarım bir web sitesi ile arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. kobider

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber