KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

KOBİDER Başkanı Özgenç: Engelleme olmazsa, Türkiye 2023 yılı ihracat hedefini yakalar

KOBİDER Başkanı Özgenç: Engelleme olmazsa, Türkiye 2023 yılı ihracat hedefini yakalar


Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, Türkiye'nin içte ve dışta engellemeler yapılmadığı takdirde 2023 yılı ihracat hedefini yakalayacağına inancının tam olduğunu belirtti.


Nurettin Özgenç, yaptığı yazılı açıklamada, küresel mali krize ve iç sıkıntılara rağmen Türkiye'nin 2010 yılı itibariyle 113 milyar dolar ihracat gerçekleştirmesinin krizden fazla etkilenmediğini gösterdiğini kaydetti.


Cumhuriyetin 100. kuruluş yıldönümü olan 2023 yılında hedeflenen ihracat rakamının 500 milyar dolar seviyesine çıkarılması düşüncesinin kendilerini de heyecanlandırdığını ifade eden Özgenç, "Çünkü Türkiye açısından mana itibarıyla ciddi bir rakam 500 milyar dolar ihracat yapmak. Dünya mal ticaretinde yüzde 1.5'luk bir pay olmayı kendine şiar edinen Türkiye, 2023 yılında içte ve dışta engellemeler yapılmadığında bu hedefine ulaşabilecek olduğuna inancımız tamdır." dedi.


Türkiye artık önünü görebilmesi ve ileriki yıllar için hedef belirleyebiliyor olmasının ülke açısından güzel bir gelişme olduğunu vurgulayan Özgenç, şöyle devam etti: "Türkiye milli strateji ile ana hedefi olan Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılında 500 milyarlık ihracata ulaşmak hep olmalıdır. Türkiye'nin 83'lü yıllar da piyasa ekonomisini tercih etmesiyle birlikte KOBİ'lerinde vizyonu genişlemiştir. Ufku açılan Türk reel sektörünün sergilediği bu güzel tablonun devamının geleceğinden kimsenin şüphesi olmamalı. Üretimde ve tüketimde artışı sağlayarak en önemlisi ihracatı artırmak için küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin, gelişen ülkelerde olduğu gibi desteklerin bu kesime daha fazla aktarıldığında ancak bu şekilde ihracat 500 milyar dolar düzeyine çıkabilir."


KOBİDER Başkanı Özgenç, Avrupa'da yaşanan mali kriz sonrası Türkiye'nin son yıllarda ticaret rotasını Afrika'ya çevirmesinin de çok isabetli olduğunu kaydetti. Eksen kayması tartışmalarına da değinen Özgenç, bir eksen kaymasından söz ediliyorsa bunun da ticaretin eksen kayması olduğunu belirtti.


Özgenç, "Türkiye'nin ekseni ekonomik yönden Batı'dan Afrika'ya kaymalı. Amaç ticaret yaparak ülke kalkınmasını sağlamaksa gerisi teferruattır." dedi. 

 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
KOBİDER ile Secretcv.com işbirliği
KOBİDER ile Secretcv.com İnsan Kaynakları Sitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, tüm üyelerimize çok özel bir kampanya sunuyoruz.

Yapılan anlaşmaya göre Secretcv.com’daki tüm ilan üyelik paketlerini size özel fiyatlarla alabilirsiniz.


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
KOSGEB’den onay alan KOBİ’lere kredi imkanı Deniz’de.

ÇAĞLAYAN ŞUBESİ: 

Ender GÜRAL

Şube Müdürü

Çağlayan Mah. Vatan Cad. No:58/A Kağıthane/İSTANBUL
Direkt No: (0212) 233 33 81 Olimpa AVM Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş. 1997 yılında kurulmuştur. İstanbul Altın Borsası'nın 076 nolu üyesi olmuş ve İstanbul Altın Borsası'ndaki işlem hacmi hızla büyümüştür. Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş, İstanbul Altın Borsası 'ndaki işlem hacmini hızla yükseltmiş olup, daima ilk %10 içinde yer almaktadır. Firmamız Türkiye 'deki ilk ve tek ISO 9001 belgeli döviz bürosu olmanın haklı gururunu duymaktadır. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler Hazır web sitesi denilince ilk akla basit bir dizayn ile tasarlanmış, altyapısı güçsüz, arama sonuçlarında görüntülenemeyen düşük fiyatlarda web siteleri gelir. Çizgi web tasarım olarak bu alışılagelmiş düzeni ortadan kaldırıyoruz. Kurumsal firmalar için hazırlamış olduğumuz hazır web sitesi tasarımı tamamen profesyonelce hazırlanmış olup, özel tasarım bir web sitesi ile arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. kobider

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber