KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

Özgenç: Hafta sonu yasağı marketleri ihya ederken, esnafları mağdur ediyor!

KOBİDER Başkanı Özgenç: Hafta sonu yasağında haksız rekabete son verilmeli!


Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, "tüm dünyayı etkisi altına alan salgın nedeniyle birçok ülke bu süreçte önlem almaktadır. Türkiye de bunlardan biridir. Koronavirüsten dolayı ülkemizde alınan önlemlerden birisi de hafta sonu sokağa çıkma yasağıdır. Ancak hafta sonu sokağa çıkma yasağı marketleri ihya ederken aynı ürünleri satan esnafları mağdur etmektedir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında geçen hafta toplanan kabine toplantısında alınan sokağa çıkma yasağı uyarınca üretim, tedarik, lojistik, sağlık, tarım, market, bakkal, kasap, manav gibi işletmeler yasak kapsamının dışında tutuldu. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile de hafta sonu alkol satışı da yasaklandı. Tekel bayilerin kapalı olmasının haksız rekabete neden olacağı gerekçesiyle bu süreçte marketlerde alkol satışı yapılamayacak olması ile tekel bayileri korunmuştur.

Biz KOBİDER olarak diyoruz ki; hafta sonları kısıtlamanın olduğu saatler içerisinde, sağlık, lojistik ve üretim sektörleri dışında marketler dahil tüm iş kolları kapatılmalıdır. İstisnalar hariç, yasaksa herkese yasak olmalıdır. İlla da gıda satışı yapılması gerekiyorsa mahalle esnafları olan bakkal manav ve kasaplar açık olabilir.

MARKETLERİN AÇIK OLMASI HAKSIZ REKABETTİR!

Sokağa çıkma yasağında marketler de kapatılmalı, kapatılamıyorsa gıda harici ürün satılmamalı. Hafta sonu kısıtlaması boyunca   marketlerde temel ihtiyaç maddesi, yani gıda dışında başka bir ürün satılmaması gerekir. Nasıl ki; yasak süresinde marketlerde alkol satışı haksız rekabete sebebiyet verdiğinden dolayı yasaklandığı gibi gıda dışında başka bir üründe satılmamalı. Çünkü haksız rekabet, sadece alkol satışı yapılmasıyla olmuyor.

Zira, marketlerde gıda haricinde, tekstil ürünleri, hırdavat malzemeleri, kozmetik, kişisel bakım ürünleri, züccaciye ve çeyiz ürünleri, kırtasiye malzemeleri, elektronik eşya, tuhafiye ürünleri ve reflü yatağına kadar bir sürü ürün satılıyor. Bu nedenle iş yerleri kapalı olan, hırdavatçı, kırtasiyeci, züccaciyeci, tuhafiyeci vb. işletmeler haksız rekabete uğruyor. Bu durumda eşitlik ilkesine aykırıdır.

KARINCA BİLE KIŞLIK YİYECEĞİNİ YAZDAN HAZIRLIYOR…

Kapatmadan muaf tutulan satış yerleri arasında marketlerin olması diğer meslek kollarına haksız rekabet oluşturmaktadır. Hafta sonları üretim yapanları anlarız da, marketlerin serbest olması anlamsızdır. Karınca bile kışlık yiyeceğini yazdan hazırlıyor da, insanlar 2 günlük gıda ihtiyaçlarını hazır edemiyor mu?

Şayet gıda satışı konusunda bir istisna yapılacaksa; bari kısıtlamanın olduğu cumartesi ve pazar günleri mahalle bakkalları, manavlar ve kuruyemişçiler açık olsun. Zaten vatandaşın sokağa çıkması yasak olduğuna göre zaruri gıda ihtiyaçlarını en yakın fırın, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilerden alabilir. Ve böylece büyük marketler karşısında yok olmaya yüz tutmuş küçük esnaf dediğimiz bakkal, manav ve kasap bir nebze korunmuş olur." 
 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
“Kamuda işler yetişmiyor, mesai kesintisiz olsun”
KOBİDER olarak önerimiz; Kamu kurum ve kuruluşlarının günlük çalışma saatleri öğle tatili kaldırılarak, 10.00-16.00 olarak kesintisiz olsun.”

KOBİDER Başkanı Özgenç: Esnafa destek olumlu ama yetersiz
12.03.2021- Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç; başta ekonomi çevreleri olmak üzere hemen hemen herkesin heyecanla beklediği ekonomi reform düzenlemesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna duyuruldu.

KOBİDER: Kamu bankalarının ödemeleri ertelemesi işletmelere nefes aldıracak
23.03.2020- KOBİDER Genel Başkanı Nurettin Özgenç: - "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi’nin ardından kamu bankalarının destek paketlerini devreye alması esnaf ve KOBİ’ler açısından fevkalade olumlu bir gelişme" - "Doğal gaz, elektrik ve su gibi zorunlu gider faturaları 2-3 ay ertelenmeli veya diğer aylara taksitler halinde ötelenmeli"


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
Hastane Derindere İstanbul’un kalbinin attığı Maslak, Levent, Mecidiyeköy gibi ana arterlere yakın konumu ile hızla gelişmekte olan Kağıthane ilçesinde bölgenin en büyük ve donanımlı özel sağlık kuruluşu olarak 2015 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Hasta odaklı hizmet anlayışı, multidisipliner tedavi yaklaşımı ile yaşamın her döneminde ihtiyaç duyulabilecek her türlü sağlık hizmetini profesyonel kadrosuyla sunan hastanemiz 10.000 m2 kapalı alan üzerine inşa edilmiştir. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler 1970’li yıllardan bu yana faaliyet gösterdiği her alanda kurumsal ve güvenilir hizmet anlayışıyla fark yaratan Derindere Grubu, sağlık sektöründeki yeni yatırımı Hastane Derindere ile tıbbi ve etik ilkelerden ödün vermeyen, hasta haklarına saygılı, uluslararası kalite standartlarında bir hizmet yapısı hedeflemektedir. NADİR, özelde müşterilerinin ve çalışanlarının, genelde ülkemizin ve insanlığın refah ve mutluluğu için;

İnsani ve toplumsal değerleri,
Ekonomik sürdürülebilirliği,
Sürekli gelişme anlayışını,
Yalnız yasal değil, aynı zamanda etik bir zorunluluk olarak çevre korumayı,
Müşteri hoşnutluğunu,
En yeni teknolojilerden yararlanmayı,
Modern işletme kültürünü

esas alarak Türkiye kuyum sektörüne en hızlı ve en çağdaş hizmeti vermeyi, giderek artan kapasitesiyle ulusal düzeydeki liderliğinin yanı sıra uluslararası düzeyde lider işletmelerden biri olmayı kendisine hedef edinmiştir.

NADİR, soy metal geri kazanım ve rafinasyonunda uzmanlaşmış, özgün birikimlere sahip nitelikli yönetici ve teknik personeli, modern çağın gerektirdiği binaları, proses altyapısı ve laboratuvar olanakları ile alanında uluslararası teknolojik düzeye ulaşmış, Türkiye’nin lider soy metal geri kazanım ve rafinasyon tesisi olma özelliğine sahip ve onu koruyarak geleceğe taşımak üzere sürekli gelişme vizyonu ile bütünleşmiş bir anlayışın temsilcisidir.

NADİR‘e varolan özelliklerini kazandıran yapıtaşlarıdır.

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber