KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

KOBİDER Başkanı Özgenç: Taksim, 1 Mayıs'ın kutsal mekanı değildir
Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, yarın 1 Mayıs. Bahar Bayramı. Bir diğer adıyla "Emek ve Dayanışma Günü". Ama bu güzel gün anlamından saptırılıp, sapkın gruplarca amacına aykırı bir şekilde karşılanıyor!Bazı sendika ve oluşumların maraza çıkarma niyetiyle Taksim ısrarını anlamak mümkün değil! Bir kısım sendikalar ve illegal oluşumlar her yıl 1 Mayıs öncesinde sırf ideolojik gaye ile Taksim dayatması yapıp gerginlik çıkarılmasına neden olarak toplumun huzurunu bozuyorlar.

Bu yıl OHAL uygulaması olduğu için gösterilen alanlarda istemeseler de; kutlamaya hazırlanılıyor ama yine de Taksim’de maraza gruplara karşı önlemler alınıyor. Taksim’de ısrar edenlerin amacı kutlama yapmaktan ziyade maksat bağcıyı dövmek. OHAL uygulaması olmasından dolayı anlaşılan o ki; geçmişte yaptıkları gibi itaatsizlik yapamıyorlar. Nitekim önceki yıllarda Taksim’de miting yapılması kanunen yasak olmasına rağmen ısrarla bu alana çıkmak için olaylar çıkarıldığı bilinen bir gerçek.

Çünkü geçmişte başka alanlarda kutlama yapan bazı sendikalar her nedense Taksim alanı kutsal mekanmış gibi ille de orada yapmak istemelerini iyi niyetle telif etmek için çok iyi niyetli olmak gerekir.

taksim 1 mayıs kobider ile ilgili görsel sonucu

1 Mayıs başkaldırı mı kutlama mı?

Demokratikleşmede önemli adımlar atılarak 2009 yılında çalışanlar için 1 Mayıs “Emek ve Dayanışma Günü” olarak resmî tatil yapıldı.

AK Parti Hükumeti işçilerinin önemli bir talebini yerine getirmesine rağmen, bir kısım sendikaların “hükumet karşıtı” politikaları ve kanunen yasak olmasının bilinmesine rağmen kesintisiz her yıl Taksim konusunda gerginlik yaşatılıyor.

Tüm çalışanlar bu tarihi günü bayram havasında kutlamak istemesine rağmen özellikle sol sendikalar sanki bu durumu sabote edercesine gerginlik politikası izliyorlar.

1 Mayıs eylemleri sol fraksiyonların kendilerini gösterme aracı olarak kullanılıyor.

Nitekim binlerce insanın katıldığı bir eylemde çok küçük gruplar bile açtıkları flamaların arkasındaki kitleyi kendi taraftarları olarak gösterirler. Geniş kitlelerin alanlarda olduğu bu zaman dilimleri sol fraksiyonlar için kaçırılmayacak fırsatlar olarak görüyorlar.

"Taksim’de kutlama yapılamaz olduğu aşikar olmasına rağmen bu ısrar niye?”

Bazı sendikalar, odalar ve barolar Ak Parti iktidarlarında 1 Mayıs’ı araçsallaştırarak ille de maraza çıkarılan bir güne dönüştürdüler. Zira bazı sol fraksiyonlar barış dili yerine savaş dilini kullanıyorlar.

Bu şiddet dili 1 Mayıs’ta şimdiye kadar yaşanan görüntülerin nedeni olduğu gibi bundan sonra yaşanacak olaylarında habercisi olduğunu gösteriyor.

Nitekim çıkan eylemler sırasında en büyük zararı yine esnaf görmektedir.1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün ruhuna uygun bir şekilde bayram havası içinde kutlamak gerekir. Oysa 1 Mayıs Taksim eylemlerin pek çoğunda çok yoğun kargaşa ve şiddet yaşanıyor. Çevrede faaliyet gösteren iş yeri sahibi esnaflar bu ortamdan dolayı mağdur olmaktadırlar. Kargaşa nedeniyle vatandaşlarımız bu semtlere alışverişe gidemediği gibi iş yerleri de eylemcilerden ciddi zararlar görüyor. İş yeri sahipleri korsan gösteriler yüzünden ve tahrip edilen dükkanlarına masraf etmek zorunda kalıyor.

Miting Bakırköy'de eziyet Taksim'de

Beyoğlu ve Şişli ilçelerinde ise Tarlabaşı Bulvarı, Mete, Gümüşsuyu, Sıraselviler, Halaskargazi ve Cumhuriyet caddeleri trafiğe kapatılacak. Öte yandan Beşiktaş, Kabataş ve Karaköy iskelelerinden Şehir Hatları seferleri ve her iki yaka arasındaki deniz motoru seferleri, Tünel seferleri, füniküler seferleri ile Yenikapı-Hacıosman metro hattı üzerinde bulunan Taksim, Şişhane, Osmanbey metro istasyonları saat 05.00’ten itibaren etkinlik bitimine kadar seferlere kapalı olacak olması vatandaşa eziyettir.

 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
KOBİDER ile Secretcv.com işbirliği
KOBİDER ile Secretcv.com İnsan Kaynakları Sitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, tüm üyelerimize çok özel bir kampanya sunuyoruz.

Yapılan anlaşmaya göre Secretcv.com’daki tüm ilan üyelik paketlerini size özel fiyatlarla alabilirsiniz.


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
KOSGEB’den onay alan KOBİ’lere kredi imkanı Deniz’de.

ÇAĞLAYAN ŞUBESİ: 

Ender GÜRAL

Şube Müdürü

Çağlayan Mah. Vatan Cad. No:58/A Kağıthane/İSTANBUL
Direkt No: (0212) 233 33 81 Olimpa AVM Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş. 1997 yılında kurulmuştur. İstanbul Altın Borsası'nın 076 nolu üyesi olmuş ve İstanbul Altın Borsası'ndaki işlem hacmi hızla büyümüştür. Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş, İstanbul Altın Borsası 'ndaki işlem hacmini hızla yükseltmiş olup, daima ilk %10 içinde yer almaktadır. Firmamız Türkiye 'deki ilk ve tek ISO 9001 belgeli döviz bürosu olmanın haklı gururunu duymaktadır. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler Hazır web sitesi denilince ilk akla basit bir dizayn ile tasarlanmış, altyapısı güçsüz, arama sonuçlarında görüntülenemeyen düşük fiyatlarda web siteleri gelir. Çizgi web tasarım olarak bu alışılagelmiş düzeni ortadan kaldırıyoruz. Kurumsal firmalar için hazırlamış olduğumuz hazır web sitesi tasarımı tamamen profesyonelce hazırlanmış olup, özel tasarım bir web sitesi ile arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. kobider

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber