KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

'KOSGEB kredileri esnaf ve KOBİ'lere nefes aldırdı'

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, hükümetin esnaf ve KOBİ'lere yönelik faizsiz kredi desteğinin "fevkalade" olumlu olduğunu belirterek, KOSGEB kredilerinin esnaf ve KOBİ’lere nefes aldırdığını bildirdi.

Özgenç, yaptığı yazılı açıklamada, esnaf ve KOBİ'lerin 2016'ya güzel bir başlangıç yaptığını ancak 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından Türkiye'nin sarsıntı geçirmesinden işletmelerin de etkilendiğini kaydetti.

Hükümetin mikro işletmelere yönelik faizsiz kredi desteğinin çok iyi olduğunu belirten Özgenç, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Tam anlamıyla yeterli olmasa da en azından nakit paraya olan ihtiyacı giderecektir. Bu bağlamda işletmelerin önünün açılması amacıyla KOSGEB tarafından geliştirilen 50 bin lira üst limitli 'sıfır faizli işletme kredisi faiz desteği', ilk 12 ayı ödemesiz, kalanı 3'er aylık taksitler halinde ödemeli ve toplam 36 ay vadeli olarak KOBİ'lere sunuldu. Mart başı itibarıyla küçük ve orta ölçekli işletmelere kullandırılan faizsiz KOSGEB kredileri, piyasada ilk olumlu etkilerini göstermeye başladı. İşletmelerin büyüklüğüne göre 20 bin ila 50 bin TL arasında değişen tutarlarda kullandırılan krediler hala kullandırılmaya devam ediyor."

Özgenç, Türkiye'de, yakın coğrafyada ve dünyada son dönemde yaşanan olaylar, iç ve dış kaynaklı gelişmeler nedeniyle sıkıntı yaşayan KOBİ'lere yönelik ekonomik canlanmanın sağlanabilmesi amacıyla hükümetin esnaf ve KOBİ'lere yönelik faizsiz kredi desteğinin fevkalade olumlu olduğunu, KOSGEB kredilerinin esnaf ve KOBİ’lere nefes aldırdığını kaydetti.

"KOBİ'sel dönüşüm yapılmalı"

Özgenç, KOBİ'lerin periyodik olarak desteklenmesi gerektiğini vurgulayarak, "Türkiye'nin gelişip büyümesi için siyasi ve ekonomik istikrar gerekli olduğu gibi, KOBİ'lerin büyümesi için de kredi desteklerinin istikrarlı bir şekilde sunulması gerekir." ifadesini kullandı.

Hükümetin çare olarak sunduğu bu tür kredilerin ciddi nakit sıkışıklığı yaşayan piyasaya adeta "can suyu" olduğunu belirten Özgenç, şunları kaydetti:

"Destek kapsamında kredi almaya hak kazanan esnaf ve KOBİ'lerin bir kısmı borçlarını kapattı, iş yerlerini yeniledi, kimileri de işlerini büyütebilmek için yeni ürünler aldı. Alınan krediler ile kimi işletme sahipleri üzerlerinde birikmiş borç kamburlarından kurtulurken, kimi işletmeler de yeni ürünler alarak işlerini artırdı.

Türkiye'nin elzem konularında çok büyük meselelere damga vuran hükümet, 16 Nisan referandumundan sonra KOBİ'lerin çok büyük sorun yaşadığı dağınıklığa el atmalı. Kentsel dönüşüm gibi, KOBİ'sel dönüşüm yapılmalı. Ayrıca, esnaflığın bir standardı olmalı, isteyen istediği yerde dükkan açmamalı. Türkiye'de birçok şeyin kuralı varken dükkan açmanın da bir kuralı olmalı." AA
 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
KOBİDER ile Secretcv.com işbirliği
KOBİDER ile Secretcv.com İnsan Kaynakları Sitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, tüm üyelerimize çok özel bir kampanya sunuyoruz.

Yapılan anlaşmaya göre Secretcv.com’daki tüm ilan üyelik paketlerini size özel fiyatlarla alabilirsiniz.


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
KOSGEB’den onay alan KOBİ’lere kredi imkanı Deniz’de.

ÇAĞLAYAN ŞUBESİ: 

Ender GÜRAL

Şube Müdürü

Çağlayan Mah. Vatan Cad. No:58/A Kağıthane/İSTANBUL
Direkt No: (0212) 233 33 81 Olimpa AVM Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş. 1997 yılında kurulmuştur. İstanbul Altın Borsası'nın 076 nolu üyesi olmuş ve İstanbul Altın Borsası'ndaki işlem hacmi hızla büyümüştür. Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş, İstanbul Altın Borsası 'ndaki işlem hacmini hızla yükseltmiş olup, daima ilk %10 içinde yer almaktadır. Firmamız Türkiye 'deki ilk ve tek ISO 9001 belgeli döviz bürosu olmanın haklı gururunu duymaktadır. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler Hazır web sitesi denilince ilk akla basit bir dizayn ile tasarlanmış, altyapısı güçsüz, arama sonuçlarında görüntülenemeyen düşük fiyatlarda web siteleri gelir. Çizgi web tasarım olarak bu alışılagelmiş düzeni ortadan kaldırıyoruz. Kurumsal firmalar için hazırlamış olduğumuz hazır web sitesi tasarımı tamamen profesyonelce hazırlanmış olup, özel tasarım bir web sitesi ile arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. kobider

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber