KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

Özgenç: Kobi'ler İşlerini Büyütmek İçin Değil Borçlarını Ödemek İçin Kredi Alıyor


ANKARA(ANKA)-KOBİDER Başkanı Nurettin Özgenç, KOBİ'lerin işlerini büyütmek için değil, borçlarını ödemek için kredi aldığını vurgulayarak, “Ülke insanı kaygı ve endişeye sevk edilmemeli” dedi.

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç yaptığı yazılı açıklamada, küçük esnafın zor durumda olduğunun açık olduğunu bildirdi. Esnafın iş durumlarının kötü olduğu için haliyle krediye başvurmak zorunda kaldığını vurgulayan Özgenç, “Fazla para kazanamadığı için krediyi de ödeyemiyor. Dolayısıyla KOBİ'ler işlerini büyütmek için değil borçlarını ödemek için kredi alıyor! İç tüketimin istikrarlı bir şekilde sürmesi lazım. Piyasaların rahatlatılması gerekir. Siyasi ve kısır çekişmelerden uzak durulmalı. Ülke insanı kaygı ve endişeye sevk edilmemeli” ifadelerini kulandı.

2014’ün KOBİ’ler için iyi bir yıl olmadığını belirten Nurettin Özgenç, “Tüm yıl boyunca işletmelerin ciroları artıramadığı, satışlarında zorlandıklarını gördük. İç piyasada işler düşük. Kredi kartlarında taksitler sınırlandırıldı. Ek maliyetler getirildi ve bunlar da yansıtıldı.  KOBİ'lerimizin 2015 yılında peşini bırakmayacak riskler de yok değil. Siyasi gerilimlerin yanında küresel ekonomide de en kötünün henüz geride kalmadığını belirtmek lazım. KOBİ'leri zorlu bir yıl beklediği muhakkak ama fırsatlar da yok değil” açıklamasında bulundu.

-“ESNAF VE KOBİ'LER AYAKLARINI YORGANLARINA GÖRE UZATSINLAR”-

Özgenç açıklamasında, Türkiye’deki toplam işletmelerin neredeyse yüzde 100’ünü oluşturan küçük ve orta boy işletmelerin kredilerden aldığı payın son derece yetersiz olduğuna dikkat çekerek şöyle devam etti:

“Türkiye'de 3 milyon 470 bin Küçük ve Orta Büyüklükte İşletme (KOBİ) faaliyet gösteriyor. Ekonomimizin yüzde 99'unu oluşturan KOBİ'ler ekonominin de can damarı adeta. İstihdamın yüzde 76'sı, maaş ve ücretlerin yüzde 53'ü, toplam cironun ise yüzde 63'ü KOBİ'ler tarafından gerçekleştirildiği biliniyor. Aslında sadece bizde değil, tüm dünyada (gelişmiş ekonomiler de dahil olmak üzere) ekonominin temelini mikro ve KOBİ işletmeler oluşturuyor.  Durum bu kadar net olmasına rağmen KOBİ’ler toplam kredilerden sadece yüzde 26 oranında pay alıyor. Gelişmiş ülkelerde ise bu oran yüzde 40-50 seviyesinde. Dolayısıyla bu alanda hala gidilecek çok mesafe var.

Esnaf ve KOBİ'ler ayaklarını yorganlarına göre uzatsınlar. İşleri dışındaki alanlara şu anda ilave borçlanmalara girmesinler. Ortalık sakinleyene kadar idare etsinler. Önümüzde yıl genel seçim var. Türkiye’nin en büyük sıkıntılarından bir tanesi tasarruf. İstikrar tedbirleri içerisinde tasarrufu bu kadar düşük olan ülkenin bu kadar fazla tüketim yapmaması lazım.” (ANKA)

(AR/ÖZK)
 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
KOBİDER ile Secretcv.com işbirliği
KOBİDER ile Secretcv.com İnsan Kaynakları Sitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, tüm üyelerimize çok özel bir kampanya sunuyoruz.

Yapılan anlaşmaya göre Secretcv.com’daki tüm ilan üyelik paketlerini size özel fiyatlarla alabilirsiniz.


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
KOSGEB’den onay alan KOBİ’lere kredi imkanı Deniz’de.

ÇAĞLAYAN ŞUBESİ: 

Ender GÜRAL

Şube Müdürü

Çağlayan Mah. Vatan Cad. No:58/A Kağıthane/İSTANBUL
Direkt No: (0212) 233 33 81 Olimpa AVM Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş. 1997 yılında kurulmuştur. İstanbul Altın Borsası'nın 076 nolu üyesi olmuş ve İstanbul Altın Borsası'ndaki işlem hacmi hızla büyümüştür. Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş, İstanbul Altın Borsası 'ndaki işlem hacmini hızla yükseltmiş olup, daima ilk %10 içinde yer almaktadır. Firmamız Türkiye 'deki ilk ve tek ISO 9001 belgeli döviz bürosu olmanın haklı gururunu duymaktadır. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler Hazır web sitesi denilince ilk akla basit bir dizayn ile tasarlanmış, altyapısı güçsüz, arama sonuçlarında görüntülenemeyen düşük fiyatlarda web siteleri gelir. Çizgi web tasarım olarak bu alışılagelmiş düzeni ortadan kaldırıyoruz. Kurumsal firmalar için hazırlamış olduğumuz hazır web sitesi tasarımı tamamen profesyonelce hazırlanmış olup, özel tasarım bir web sitesi ile arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. kobider

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber