KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

Kobider: Ekonomide Gereğinden Fazla Soğutma, İç Piyasaları Zatürre Edebilir
Kobider: Ekonomide Gereğinden Fazla Soğutma, İç Piyasaları Zatürre Edebilir


Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, ekonomiyi gereğinden fazla soğutmanın iç piyasaları zatürre edebileceği uyarısında bulundu.

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, ekonomiyi gereğinden fazla soğutmanın iç piyasaları zatürre edebileceği uyarısında bulundu.

KOBİDER Başkanı Özgenç, yaptığı yazılı açıklamada, hükümetin cari açığa önlem almak için 'ekonomiyi soğutma' çabalarının sonuç verdiğini ve göstergelerin olumluya döndüğünü belirterek, "Ancak ekonomide bu kadar soğutma yeterli daha fazlası hasta edebilir. Zira ekonomi biraz daha soğutulursa bu kez çözülme noktasında sıkıntı yaşanabilir. Zaten uygulanan sıkı para politikası yüzünden iç piyasada anormal daralmalar oluştu. Yaşanan tıkanıklığın giderilmesi gerekir. Aksi halde ekonomiyi gereğinden fazla soğutmak iç piyasaları zatürre edebilir." dedi.

Türkiye ekonomisinin geçmiş yıllara göre iyi bir büyüme performansı sergilediğinin açıkça görüldüğünü kaydeden Özgenç, ancak gerçekleşen büyüme rakamlarının bir noktada 'sinire dokunmaya' başladığını ifade etti. Türkiye ekonomisinin 'hassas tarafı' olarak bilinen cari açığın düşürülmesi için uygulanan sıkı para politikalarının piyasaları daralttığını anlatan Başkan Özgenç, açıklamasına şöyle devam etti: "Para politikasında sıkı bir duruş izlenmesi piyasaları olumsuz etkilerken iç tüketimde işler iyice dibe vurdu. Ekonomi gereğinden fazla soğudu, biraz daha soğursa çözülmesi bayağı zaman alabilir. Piyasaları rahatlatmak adına tüketimi biraz da olsa artırmak lazım. Merkez Bankası'nın cari açığı azaltmak için uyguladığı sıkı para politikası tedbirleri iç piyasalarda durgunluğa sebep oldu. Tıkanıklığı gidermek için piyasaya bir an önce para sunulmalı. Ayrıca ekonomideki tasarruf tek taraflı olmamalı, kamu da lüks harcamalardan kaçınmalı."

Nurettin Özgenç, hükümetin yılsonu için koyduğu yüzde 4'lük hedefe ulaşılıp ulaşılamayacağı bilinmeyeceğini, ancak esnaf ve KOBİ'lerin halinin içler acısı olduğunu savundu. Piyasada nakit sıkıntısının had safhaya ulaştığı ve vatandaşın bankalara olan borcunun katlanarak büyüdüğünü belirten Özgenç, ekonomi yönetiminin piyasayı rahatlatacak tedbirleri alması gerektiğini vurguladı.

"Cansuyu" olarak tabir edilen kredilerin kesintisiz olarak KOBİ'lere sunulması gerektiğini ileri süren Özgenç, "Bu konuda verilen sözler üzerine KOBİ'lerde beklentiler var, bunların yerine getirilmesi lazım. Bankalar sözde değil uygulamada KOBİ bankacılığı yapmalı ve reel sektörü gerektiği şekilde desteklemeli. Zira bankalar tahvil karşılığı devlete borç vermeyi yeğliyorlar. Arta kalan parayı da ihtiyaç kredi olarak pazarlıyorlar. Ticari kredi de esnek olmayan bankalar farklı isimler altında vatandaşa kredi vermeye çalışıyorlar. Oysa verimli olan bir ağaç susuz bırakılmayacağına göre KOBİ'lerde hayat suyundan mahrum bırakılmamalı. Kredilerin gerçek manada küçük ve orta büyüklükteki işletmelere sunulması piyasalara iç talebin canlanması şeklinde yansıyacaktır. Türkiye önce üretimi sonra tüketimi desteklemeli. Şayet ülkemizde KOBİ bankacılığı yapılıyor ise bunu bizlerde görmeliyiz." ifadelerini kullandı.
 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
KOBİDER ile Secretcv.com işbirliği
KOBİDER ile Secretcv.com İnsan Kaynakları Sitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, tüm üyelerimize çok özel bir kampanya sunuyoruz.

Yapılan anlaşmaya göre Secretcv.com’daki tüm ilan üyelik paketlerini size özel fiyatlarla alabilirsiniz.


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
KOSGEB’den onay alan KOBİ’lere kredi imkanı Deniz’de.

ÇAĞLAYAN ŞUBESİ: 

Ender GÜRAL

Şube Müdürü

Çağlayan Mah. Vatan Cad. No:58/A Kağıthane/İSTANBUL
Direkt No: (0212) 233 33 81 Olimpa AVM Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş. 1997 yılında kurulmuştur. İstanbul Altın Borsası'nın 076 nolu üyesi olmuş ve İstanbul Altın Borsası'ndaki işlem hacmi hızla büyümüştür. Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş, İstanbul Altın Borsası 'ndaki işlem hacmini hızla yükseltmiş olup, daima ilk %10 içinde yer almaktadır. Firmamız Türkiye 'deki ilk ve tek ISO 9001 belgeli döviz bürosu olmanın haklı gururunu duymaktadır. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler Hazır web sitesi denilince ilk akla basit bir dizayn ile tasarlanmış, altyapısı güçsüz, arama sonuçlarında görüntülenemeyen düşük fiyatlarda web siteleri gelir. Çizgi web tasarım olarak bu alışılagelmiş düzeni ortadan kaldırıyoruz. Kurumsal firmalar için hazırlamış olduğumuz hazır web sitesi tasarımı tamamen profesyonelce hazırlanmış olup, özel tasarım bir web sitesi ile arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. kobider

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber