KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

KOBİ'ler 2012'de daha fazla destek bekliyor
Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, 2011'in ekonomik anlamda oldukça olumlu geçtiğini, 2012'de KOBİ'lerin daha fazla kredi desteği beklediğini vurguladı.

Özgenç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin son yıllarda birçok alanda büyük işlere imza attığını, çok büyük mesafeler kat ettiğini ifade etti.

Türkiye'nin ekonomi, eğitim ve sağlık konularında adeta çağ atladığını anlatan Özgenç, ''Makro ekonomide zirveye çıkan büyüme rakamlarımızla gurur duyarken, işsizlik rakamlarının düşmesine sevindik. Arzumuz bu başarıların hız kesmeden devam etmesidir'' dedi.

Özgenç, Türkiye ekonomisinde 2011 yılı objektif açıdan değerlendirildiğinde özellikle ihracatta ve büyümede rekorlar kırılması ve işsizlik oranının düşmesiyle dünya ülkelerine örnek olacak gelişmeler yaşandığını vurguladı.

AB ülkeleri krizden kıvranırken Türkiye'nin ihracatını artırmasının çok önemli bir gelişme olduğunu kaydeden Özgenç, ''2011 yılı ihracatının 2010 yılına göre yüzde 18,2 artarak 134,6 milyar dolara ulaşması bunun göstergesidir'' dedi.

Özgenç, 2011 yılı başından itibaren ekonomik anlamda canlılık kazandıracak önemli yatırımlara kavuşan Türkiye ekonomisinin tüketime dayalı olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

''Çarşı-pazardaki alışverişin canlı tutulabilmesi için halkın alım gücü artırılmalı. Halkın tasarrufa yönlendirilmesi iç tüketimde daralmalara neden olmaktadır. 2011 yılında ekonomik ve sosyal olarak en çok gündemde olan konuların başında, kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasını sağlayan 6111 sayılı kanun gelmiştir. Bu kanun, özellikle ülkemizde zor ekonomik şartlar altında ayakta durmaya çalışan ve bu sebeple kamu kurumlarına olan prim ve vergi borcunu ödemekte güçlük çeken esnaf, sanatkar ve KOBİ'ler için birikmiş borçların ödenmesi noktasında büyük kolaylıklar getirdi.''

-Yeni Türk Ticaret Kanunu'na uyum-

Özgenç, ticaret hayatının, Temmuz ayında yürürlüğe girecek olan Yeni Türk Ticaret Kanunu ile bir takım yeniliklere kavuşacağını, kanunun noksan kalan taraflarının da yürürlüğe girdiğinde daha net anlaşılacağını belirtti.

Kanun yürürlüğe girdiğinde kısa vadede uyum konusunda aksaklıklar yaşanacağını, bunun doğal olduğunu vurgulayan Özgenç, şöyle devam etti:

''Bu durum zaman içerisinde firmaların bilgilendirilmesiyle giderilebilir. Uzun vadede kanunun getirdiği yükümlülükler sayesinde iş dünyasına güven gelecektir. Yeni Türk Ticaret Kanunu'na geçiş için çizilen yol haritasını takip etmeye çalışacağız. 50 yılı aşkın bir zamandan beri yürürlükteki mevcut Türk Ticaret Kanunu'ndan farklı birçok reformu içeren yeni kanuna geçiş sürecince işletme sahipleri bazı zorluklar yaşayacaklar ama bunlar da zamanla aşılacaktır.

KOBİDER olarak ekonominin lokomotifi olan KOBİ'lere Yeni Türk Ticaret Kanunu'ndaki yenilikleri duyurmak ve bu konuda yapmaları gerekenler hakkında bilgilendirme çalışmalarımız devam edecek. Görevimiz, Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin sorunlarını tespit edip, çözüm önerileri geliştirmek ve bu önerileri ilgili makamlara ileterek sonuca kavuşturmaktır. Bunun yanı sıra esnaf ve sanatkarı bilinçlendirip, üretim ve satış kalitesinin artmasına yardımcı olmaktır.''

-2012 beklentileri-

Özgenç, KOBİ'lerin bugün karşılaştığı geleneksel sorunların başında finansman eksikliği, teknoloji kullanmada yaşanan güçlükler, sınırlı yönetim kabiliyetleri ve düşük üretkenliğin geldiğini söyledi.

Gelişmiş ülkelerde KOBİ'lerin toplam kredilerden aldıkları payın Türkiye'deki KOBİ'lerden çok fazla olduğunu anlatan Özgenç, şunları kaydetti:

''KOBİ'ler bütün dünyada olduğu gibi Türkiye'de de ekonominin en önemli unsurlarıdır. Türkiye'de yaklaşık 3,4 milyon esnaf, sanatkar ve KOBİ mevcuttur. Bunların yarıya yakını ticaretle uğraşmaktadır. Üretim yapan KOBİ'ler tüm işletmelerin yüzde 15'i kadardır. KOBİ'lerin toplam istihdama olan katkıları azımsanmayacak kadar büyüktür. Türkiye ekonomisinin sigortası olan KOBİ'ler kümede kalma mücadelesi veriyor. Zira gerektiği şekilde destelenmesi halinde bir üst lige çıkabilirler. Dolayısıyla bir dünya gerçeği olan KOBİ'ler bizim ülkemizde de hak ettiği şekilde desteklenirse Cumhuriyetin 100. yılında hedeflenen 500 milyar dolar ihracat rakamına ulaşılır.

2012 yılında gerçekleşmesini en fazla arzu ettiğimiz konu; KOBİ'lere mevcut durumdan daha fazla kredi imkanı sunulması. Geçmiş yıllarda esnaf, sanatkar ve KOBİ'lere verilen ''cansuyu'' desteklerinin küçük işletmelere faydası olmuştu. Dünya coğrafyasında ve bulunduğu iki kıta üzerinde önemli bir konumda bulunan Türkiye'nin ekonomik anlamda kalkınması ancak, KOBİ'lerin desteklenmesinden geçer.'' 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
KOBİDER ile Secretcv.com işbirliği
KOBİDER ile Secretcv.com İnsan Kaynakları Sitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, tüm üyelerimize çok özel bir kampanya sunuyoruz.

Yapılan anlaşmaya göre Secretcv.com’daki tüm ilan üyelik paketlerini size özel fiyatlarla alabilirsiniz.


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
KOSGEB’den onay alan KOBİ’lere kredi imkanı Deniz’de.

ÇAĞLAYAN ŞUBESİ: 

Ender GÜRAL

Şube Müdürü

Çağlayan Mah. Vatan Cad. No:58/A Kağıthane/İSTANBUL
Direkt No: (0212) 233 33 81 Olimpa AVM Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş. 1997 yılında kurulmuştur. İstanbul Altın Borsası'nın 076 nolu üyesi olmuş ve İstanbul Altın Borsası'ndaki işlem hacmi hızla büyümüştür. Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş, İstanbul Altın Borsası 'ndaki işlem hacmini hızla yükseltmiş olup, daima ilk %10 içinde yer almaktadır. Firmamız Türkiye 'deki ilk ve tek ISO 9001 belgeli döviz bürosu olmanın haklı gururunu duymaktadır. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler Hazır web sitesi denilince ilk akla basit bir dizayn ile tasarlanmış, altyapısı güçsüz, arama sonuçlarında görüntülenemeyen düşük fiyatlarda web siteleri gelir. Çizgi web tasarım olarak bu alışılagelmiş düzeni ortadan kaldırıyoruz. Kurumsal firmalar için hazırlamış olduğumuz hazır web sitesi tasarımı tamamen profesyonelce hazırlanmış olup, özel tasarım bir web sitesi ile arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. kobider

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber