KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

KOBİDER: Baraj Sorununu Aşmak İçin Siyasi Partiler Birleşmeli

KOBİDER: Baraj Sorununu Aşmak İçin Partiler "İşbirliği Güç Birliği" Yapmalı



Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç,Türkiye'de demokrasinin gereği olan seçimlerde temsil adaleti yaşanmaması için baraj sorunu ile karşı karşıya olan partiler, parlamentoya girebilmek için "işbirliği, güç birliği" yapmalı. Çünkü barajı aşamadıklarında aldıkları Oy'lar yok hükmünde kabul edilecektir. Dolayısıyla seçmenlerini TBMM'de temsil edemeyeceklerdir. Siyasetçilerin  “şahsi ihtiras ve kuruntular ” yerine ülke gerçeklerini ve kendi siyasi partilerinin geleceğini düşünerek seçimlerde bir araya gelmesinin gerekli olduğu kanaatindeyim.



Genel seçimlerde yüzde 10 olarak belirlenmiş ülke barajını aşma endişesi taşıyan bazı partiler seçime ittifakla gitmenin yollarını aramalı. Bu konuda Saadet Partisi, Demokrat Parti, Büyük Birlik Partisi, Halkın Sesi Partisi, Türkiye Partisi ve TBMM dışında olan diğer siyasi partiler baraj altında kalarak seçmenin oyunu ziyan etmektense birlikten kuvvet doğar anlayışıyla birleşerek seçime girmelidirler.  Ya da üst düzey yöneticileri bağımsız olarak  seçilme şansı aramalıdır. Amerika'yı yeniden keşfetmeye gerek yok. Aksi halde oylar ziyan olabilir!



YSK sıralaması gibi “Çatı Parti” kura ile belirlenmeli



Özgenç,siyasi partilerin yetkilileri birleşmeler ve ittifak görüşmelerinde "çatı parti" olarak kendi partilerinin olması yönünde dayatma yapmamalı. Oy pusulası gibi çatı parti kura ile belirlenmelidir. Şahsi ihtiraslar bir kenara bırakılıp halkın talebi doğrultusunda hareket edilmelidir. Birleşmelere açık olan ama siyasi ihtiraslarını yenmekte zorlanan partiler büyüklük hastalığına kapılıp “çatı parti” biz olmalıyız demekten sakınmalı. Seçimler her ne kadar da partiler açısından bir ölçüt kabul görse dahi realite de bunun bir önemi yoktur. Seçmen verdiği Oy'un zayi olmamasını ister. Dolayısıyla vatandaş seçmeni olduğu veya sempati duyduğu parti hakkında baraj endişesi taşıyorsa tercihini kendisine en yakın gördüğü diğer güçlü partiye yapacaktır.



 



Gelişmiş dünya ülkelerinde çok partili koalisyon hükümetleri kurulurken bizim ülkemizde ne yazık ki iki-üç parti bir araya gelememektedir. Oysa siyasi partilerin liderleri oturumlarda, konferanslarda küresel rekabette ekonomi olarak KOBİ'lere büyüme hakkında bilgi ve öneri yaparken kendileri biraya gelememektedirler. Aslında bu konuda kendileri topluma örnek teşkil etmelidirler.



Küçük olsun benim olsun Out,büyük olsun hepimizin olsun IN



Nurettin Özgenç yıllardan beri ticarette ve siyasette süregelen küçük olsun benim olsun anlayışı ile hareket eden insanlarımız büyüme konusunda arzu edilen seviyeye bir türlü bu köhnemiş düşünceden dolayı ulaşamamıştır. Küçük olsun benim olsun anlayışı yerine büyük olsun hepimizin olsun anlayışı hakim olmalı.Günümüzde işletmelerin küresel dünya ülkelerinde bulunan rakipleriyle rekabet edebilmeleri için birleşmelerin önerildiği hatırlandığında aynı şeyin siyasi partiler arasında olmaması için hiçbir neden yoktur.



 



 



Sağ sol kavramı diye bir şey kalmamıştır



Artık günümüzde merkez sağ merkez sol diye bir şey kalmamıştır. Sol diye tabir edilen partinin en üst düzey yöneticisi sağ bir partiye katılabiliyor hatta bakan dahi olabiliyor. Aynı şekilde sağcı diye bilinen siyasetçide sol bir partide görev alabiliyor. Bu demek oluyor ki bu kavram ve söylemler artık çok gerilerde kaldı. Günümüzde bu kavramların işlevselliği kalmamıştır. Tatlı ve acı hatıralarıyla mazideki yerini almıştır.



 



En kötü evlilik, müzmin bekârlıktan iyidir!



KOBİDER Başkanı Özgenç, siyasetçilerin  “şahsi ihtiras ve kuruntular ” yerine ülke gerçeklerini ve kendi siyasi partilerinin geleceğini düşünerek bir araya gelmesi gerekiyor. Müzmin bekâr kalmaktansa zorda olsa birleşmeler sağlanmalı. Bu önerilerin iyi değerlendirilmesi ve listelerin açıklanmasına çok az bir zaman kala siyasilerimiz tarafından tekrar düşünmelerinin yararlı olacağı kanaatindeyim.



 



Siyasi partilerde "işbirliği, güç birliği" yapmalı



Ayrıca bir diğer önemli hususta şudur; Hazine yüzde 7 oy alabilen siyasi partilere yardım yapıyor. Dolayısıyla hazine yardımı almak için belli bir oranda oy almak gerekiyor. Haliyle birleşmeler gerçekleşemediği için partiler de bu imkândan mahrum oluyorlar ve demokratik yarışta çok gerilerde kalabiliyorlar.



Nurettin Özgenç, bu konuda 2002 ve 2007 genel seçimlerine bakıldığında yaptığımız önerinin ne kadar isabetli olduğu anlaşılabilir. Seçimlere bağımsız olarak katılıp daha sonra bir parti çatısı altında birleşip mecliste grup kurulabiliyor.  Sonra ah vah para etmiyor. Keşke biz de öyle yapsaydık dövünmeleri işe yaramıyor. Seçmen sempati duyduğu partiye oy verirken bunu iyi değerlendir diye veriyor. “Al sana Oy ne yaparsan yap” diye vermiyor. Dolayısıyla parlamento dışında olan partiler hep birlikte baraj altında kalmaktansa birleşip barajı aşmanın yollarını aramalılar. Serbest rekabete dayanan bir seçimde yok, bizim parti daha eski, daha köklü veya bizim oy oranımız daha yüksektir gibi söylemler ile birleşmelerin önü kesilmemeli. Bu konuda YSK' nın seçmen listesinde kura ile yaptığı sıralama gibi partilerde birleşmeler ve ittifak konusunda ”çatı parti'yi “belirlemeli diye düşünüyorum.



 

 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
KOBİDER ile Secretcv.com işbirliği
KOBİDER ile Secretcv.com İnsan Kaynakları Sitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, tüm üyelerimize çok özel bir kampanya sunuyoruz.

Yapılan anlaşmaya göre Secretcv.com’daki tüm ilan üyelik paketlerini size özel fiyatlarla alabilirsiniz.


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
KOSGEB’den onay alan KOBİ’lere kredi imkanı Deniz’de.

ÇAĞLAYAN ŞUBESİ: 

Ender GÜRAL

Şube Müdürü

Çağlayan Mah. Vatan Cad. No:58/A Kağıthane/İSTANBUL
Direkt No: (0212) 233 33 81 Olimpa AVM Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş. 1997 yılında kurulmuştur. İstanbul Altın Borsası'nın 076 nolu üyesi olmuş ve İstanbul Altın Borsası'ndaki işlem hacmi hızla büyümüştür. Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş, İstanbul Altın Borsası 'ndaki işlem hacmini hızla yükseltmiş olup, daima ilk %10 içinde yer almaktadır. Firmamız Türkiye 'deki ilk ve tek ISO 9001 belgeli döviz bürosu olmanın haklı gururunu duymaktadır. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler Hazır web sitesi denilince ilk akla basit bir dizayn ile tasarlanmış, altyapısı güçsüz, arama sonuçlarında görüntülenemeyen düşük fiyatlarda web siteleri gelir. Çizgi web tasarım olarak bu alışılagelmiş düzeni ortadan kaldırıyoruz. Kurumsal firmalar için hazırlamış olduğumuz hazır web sitesi tasarımı tamamen profesyonelce hazırlanmış olup, özel tasarım bir web sitesi ile arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. kobider

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber