KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

KOBİDER: Türkiye'nin Nükleer Santrali Olmalı

KOBİDER: Türkiye'nin Nükleer Santrali Olmalı


Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Mersin Akkuyu'da yapılacak olan“nükleer enerji santral inşaatının temel atma tarihini açıklamasından sonra nükleer santral yapımı ülke gündeminin ilk sırasına yerleşti. Nükleer tesislerin kurulmasını istemeyen güç odakları ve yerli işbirlikçileri engellemek için çalışmalar yapıyorlar. Oysa Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı verilerine göre dünyada 30 ülkede toplam 439 nükleer santral var. Bunların 272'si (yüzde 62) sanayileşmiş ülkelerin oluşturduğu G-7 ülkelerinde bulunuyor. Şimdi Türkiye yapmak isteyince mi tehlikeli oluyor. Bizim ülkemizde de bu yüksek teknolojinin olmaması için hiç bir neden yok.


Bilim adamları tarafından insan hayatına en uygun enerjinin nükleer enerji olduğu ifade ediliyor. Faydalarının yanında  her işte olduğu gibi riskleri de olabiliyor. Buda gayet tabidir. Bulunduğumuz alanda kofra patladı diye elektrik kullanımından uzak mı duruyoruz tabii ki hayır. Demek oluyor ki faydasının yanında bazen zararı da olabiliyor.Türkiye ihtiyacı olan elektriğin yarısından fazlasını İran ve Rusya'dan aldığı doğalgazla üretiyor. Diğer kısmını da akarsulardan, kömür ve linyitten üretiyor. İthal edilen doğalgazın çoğunu elektrik üretmek için kullanılıyor. Sınır komşularımız Bulgaristan ve Ermenistan dahi nükleer elektrik üretirken bizde ise hala çevre kirliliği, yenilenebilir enerji gibi buna benzer nedenler öne sürülerek engelleme yapılıyor.


Nükleer santralin kurulması ekmek su kadar gereklidir


Özgenç, Türkiye enerjide kaynaklarının yeterli olmamasından dolayı dışa bağımlı bir ülkedir. Bunun için 60 yıla yakın zamandan beri çalışmalar yapıyor. Emelini gerçekleştirebilmek için ilk nükleer santral inşaatı olan Mersin Akkuyu  santrali temeli atılma aşamasında.


Türkiye'nin kalkınmasını istemeyenler nükleer santral yapılmasını istemiyorlar. Bu konuda lobicilik faaliyeti ile engelleme çalışmaları yapılıyor. Dışarıda lobi içerde uzantıları kullanılıyor. Türkiye ne zaman büyük bir çıkış yapsa bir merkezden yapılmışçasına "köprüye karşıyız","HES'lere karşıyız","Nükleer santrale karşıyız" diye mantar gibi çevreciler bitiyor. Türkiye'de yıllardan beri  nükleer enerji santrali kurulması gündeme geldiğinde nükleer karşıtları olduklarını söyleyenler ortalığı ayağa kaldırıyorlar. Bir zamanlar köprüye karşıydılar şimdi HES'lere karşılar,termik santrallere karşılar şimdide nükleer santrallere karşı çıkıyorlar. İyi ki çimenleri ıslatıyor diye yağmura,yeşili örtüyor diye kar yağmasına  karşı çıkmıyorlar.


KOBİDER Başkanı Özgenç,Japonya'da yaşanan felaketten dolayı Türkiye nükleer santral projesinden vazgeçmemeli. Mersin Akkuyu nükleer santrali bize göre çok doğru bir projedir. Çünkü Türkiye enerji konusunda dışa bağımlı bir ülke şeklinde varlığını sürdürmesi her yıl dış ülkelere milyarlarca dolar para ödeniyor olması herkesi rahatsız etmeli. Çernobil ve  Fukushima'daki patlamanın olması bizim ülkemizde nükleerin yapılmayacağı anlamına gelmez.


Vatandaş kandille aydınlanıp tezekle mi ısınacak


Bu işler İstiklal Caddesinde. ''Akkuyu Fukuşima olmasın, nükleer santrallere hayır'' sloganı atmayla olmuyor. Enerji sanayide ve tüketimde ihtiyaçtır yakacağı olmayan vatandaş elektrik yerine tezekle mi ısınacak? Oysa bu eylemciler enerji sıkıntısından dolayı akşamları iki saat elektrik kesintisi olsa koro halinde Türkiye böyle mi AB'ye girecek diye şikayet ederler.


Özgenç, nükleer enerji karşıtları demokratik tepki olarak görüşlerini belirtebilirler. Lakin bu konuda samimi olmalıdırlar.Kendilerini çevreyi korumak  için faaliyet gösteren bağımsız küresel bir örgüt olarak tanımlayan yeşil barış diye anılan  kuruluş ilk önce kendi merkezlerinin bulunduğu Hollanda'daki nükleer santralın kapatılması için mücadele etmeli. Buradaki uzantıları da Don Kişot'un değirmene savaş açması gibi  daha bacası dahi olmayan nükleer santralin kurulacağı yere savaş açıyorlar.


Nükleer enerji 21. yüzyılın enerjisidir. Enerjide dışa bağımlılığımızı azaltıp, ekonomik yönden güçlü bir Türkiye için KOBİDER olarak biz nükleer enerjiye evet diyoruz. Gelişmiş ülkelerde olduğu gibi Türkiye'nin de  mutlaka nükleer güç santrali olmalıdır.

 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
KOBİDER ile Secretcv.com işbirliği
KOBİDER ile Secretcv.com İnsan Kaynakları Sitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, tüm üyelerimize çok özel bir kampanya sunuyoruz.

Yapılan anlaşmaya göre Secretcv.com’daki tüm ilan üyelik paketlerini size özel fiyatlarla alabilirsiniz.


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
KOSGEB’den onay alan KOBİ’lere kredi imkanı Deniz’de.

ÇAĞLAYAN ŞUBESİ: 

Ender GÜRAL

Şube Müdürü

Çağlayan Mah. Vatan Cad. No:58/A Kağıthane/İSTANBUL
Direkt No: (0212) 233 33 81 Olimpa AVM Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş. 1997 yılında kurulmuştur. İstanbul Altın Borsası'nın 076 nolu üyesi olmuş ve İstanbul Altın Borsası'ndaki işlem hacmi hızla büyümüştür. Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş, İstanbul Altın Borsası 'ndaki işlem hacmini hızla yükseltmiş olup, daima ilk %10 içinde yer almaktadır. Firmamız Türkiye 'deki ilk ve tek ISO 9001 belgeli döviz bürosu olmanın haklı gururunu duymaktadır. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler Hazır web sitesi denilince ilk akla basit bir dizayn ile tasarlanmış, altyapısı güçsüz, arama sonuçlarında görüntülenemeyen düşük fiyatlarda web siteleri gelir. Çizgi web tasarım olarak bu alışılagelmiş düzeni ortadan kaldırıyoruz. Kurumsal firmalar için hazırlamış olduğumuz hazır web sitesi tasarımı tamamen profesyonelce hazırlanmış olup, özel tasarım bir web sitesi ile arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. kobider

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber