KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

BASINA VE KAMUOYUNA DUYURU

 İSTANBUL 10.03.2011          


BASINA VE KAMUOYUNA DUYURU


Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç; son yıllarda  gündemi oldukça meşgul eden “kadın- erkek eşitliği” üzerine yaptığımız açıklama  bazı basın yayın organlarında amacından saptırılıp farklı yerlere çekildiği görülmektedir. Oysa yaptığımız benzetmeler kesinlikle aşağılama düşüncesi ile kaleme alınmamıştır.


8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle internet sitemizde tebrik mesajı yayınladık. Ayrıca kadın-erkek eşitliği üzerine birbirleriyle çelişen birçok görüşün olduğu üzere bizde bu hususta kadın-erkek eşitliği üzerine değerlendirmede bulunduk.


Eşitlik, erkek ve kadın arasında akıl ve anlayış gibi hususlarda ve farklı kabiliyette,bilgi, beceri konularındaki değişik seviye ve yetenekte olan insanları aynı kalıba koymak ve eşit saymak mümkün müdür? Dolayısıyla Allah hepimizi farklı yaratmış. Hiçbirimizin kadın erkek olarak birbirimize eşit olduğumuzu iddia etmemiz mümkün değil. Ancak  eşitlik olması gereken ise  hak ve özgürlüklerin fırsatların kullanılmasıdır.


Eşitlik konusunda kadın erkeğe eşit değildir denilince niçin bundan erkeğin değil de kadının küçük görüldüğü anlamı çıkarılıyor. Oysa iki cinsin birbirine eşit olmadığını söylemek, birinin diğerinden üstün olduğu anlamına gelmez diye ifade ettik. Ve teşbihte hata olmaz sözüne binaen bir kaç örnekleme yaptık. Nasıl ki;AB parlamentosunda ve ülkemizde  bazı kadınların yüzlerine bıyık takarak erkek profilini taklit etmeleri aşağılama olarak görülmüyorsa, tarafımızdan yapılan benzetmeler de eşit görülmeli.


Açıklamamızın içerisinde ise daha önce basında yer almış benzer beyanatlardan esinlenerek "fiş prize eşit değildir ama hangisi daha üstündür diye bir hüküm verilebilirmi? şeklinde  farklılıklarını belirtmek için gösterilen basit bir örneği  medya kuruluşları cinsellik anlamında algılayıp açıklamayı amacından saptırıp halkı yanıltmaya yönelik yayın yaptıkları açıktır. Bu durum Turgut Özal'ın 1989 seçimlerinden önce muhalefet liderlerinin eleştirileri üzerine küçük torununu kast ederek" onlar küçük Turgut'la uğraşsın" sözünü bazı basın kuruluşları farklı anlamlara çektikleri gibi bizim açıklamamızda aynı duruma getirilmiştir.


Yine basında yer alan beyanata göre  "Zarafette, duygusallıkta, nezakette, şefkat ve merhamette erkek kadına yetişemez. Aklî muhakemede, soğukkanlılıkta, fikri tahlil, yani çözümlemede de kadın erkeğe yetişemez" sözü tarafımızdan tekrardan ibarettir. Maskara ve kartala özenen papağan durumuna düşmüşlerdir sözünde ise asla bir genelleme yapılmadığı gibi kişi ve kuruluş adı zikredilmemiştir.


Açıklamamızda kati surette kadının erkekten veya erkeğin kadından üstün olduğuna dair herhangi bir ifade söz konusu değildir. Kesinlikle yansıtıldığı gibi kadınlara yönelik aşağılama, horgörme, küçümse vb. ifadeler kast edilmemiştir. Hakkımızda yazılanların aksine biz demecimizde kadını şefkat ve merhamet timsali olarak belirttik.Lakin görev ve misyon açısından da birbirinden farklı olduğunu dolayısıyla kadınla erkek arasında mutlak bir eşitlikten söz etmenin doğru olmadığını düşündük.

 

Hak etmediğimiz eleştirilerle şahsımın ve derneğimizin baskı ve zan altında bırakılmasına müsade edilmeyecektir. Sonuç itibariyle açıklamamızın amacından farklı gösterilerek yanlış anlaşılmalara sebebiyet verilmesinden ötürü  üzgün olduğumuzu belirtiriz.


BASINA VE KAMUOYONU SAYGIYLA  DUYURULUR.

 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
KOBİDER ile Secretcv.com işbirliği
KOBİDER ile Secretcv.com İnsan Kaynakları Sitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, tüm üyelerimize çok özel bir kampanya sunuyoruz.

Yapılan anlaşmaya göre Secretcv.com’daki tüm ilan üyelik paketlerini size özel fiyatlarla alabilirsiniz.


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
KOSGEB’den onay alan KOBİ’lere kredi imkanı Deniz’de.

ÇAĞLAYAN ŞUBESİ: 

Ender GÜRAL

Şube Müdürü

Çağlayan Mah. Vatan Cad. No:58/A Kağıthane/İSTANBUL
Direkt No: (0212) 233 33 81 Olimpa AVM Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş. 1997 yılında kurulmuştur. İstanbul Altın Borsası'nın 076 nolu üyesi olmuş ve İstanbul Altın Borsası'ndaki işlem hacmi hızla büyümüştür. Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş, İstanbul Altın Borsası 'ndaki işlem hacmini hızla yükseltmiş olup, daima ilk %10 içinde yer almaktadır. Firmamız Türkiye 'deki ilk ve tek ISO 9001 belgeli döviz bürosu olmanın haklı gururunu duymaktadır. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler Hazır web sitesi denilince ilk akla basit bir dizayn ile tasarlanmış, altyapısı güçsüz, arama sonuçlarında görüntülenemeyen düşük fiyatlarda web siteleri gelir. Çizgi web tasarım olarak bu alışılagelmiş düzeni ortadan kaldırıyoruz. Kurumsal firmalar için hazırlamış olduğumuz hazır web sitesi tasarımı tamamen profesyonelce hazırlanmış olup, özel tasarım bir web sitesi ile arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. kobider

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber