KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

'KOBİ'ler, Türkiye'nin ekonomisini geliştiriyor'ABD'nin İstanbul Başkonsolosu Scott Kilner, 1980 sonrasında Türkiye ekonomisinin yaşadığı liberalizasyon sürecini ekonomik franchising olarak niteleyerek, ''KOBİ'ler, bu ekonomik franchisingler Türkiye'nin ekonomisini geliştiriyor. Bu dinamizm ABD için de son derece önemli. Türkiye'yi giderek artan ekonomik ortak haline getiriyor'' dedi.

Kilner, Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ve ABD merkezli düşünce kuruluşu Amerika İlerleme Merkezi (CAP) tarafından düzenlenen ''Türk-Amerikan İlişkileri: Politika ve İş Geliştirme Konferansı''nın açılışında, geçen yıl Türkiye ekonomisinin etkileyici bir performans gösterdiğini ve küresel krizden çıkan ilk ülkelerden biri olduğunu belirtti.

Türkiye'nin 10 yılda GSMH'sını 3 kata çıkardığını ve üretim anlamında değer zincirinde üst sıralara çıktığını söyleyen Kilner, ''1980'de İstanbul'a ilk gelişimde Türkiye ihracatının yüzde 36'si sanayi ürünleriydi, şimdi bu yüzde 90'a çıktı. Bu son derece dinamik bir ülke ekonomisine işaret ediyor'' dedi.

Türkiye'ye ilk kez görevli olarak geldiği 1980'lerin başlarında ekonominin neredeyse tamamen kapalı olduğunu ve vatandaşların maddi ihtiyaçlarının karşılanamadığını kaydeden Kilner, sözlerini şöyle sürdürdü:

''1980'lerden başlayarak liberalizasyon ve ekonomiyi açma sayesinde bu adım adım gelişti. Ben bunu ekonomik franchising olarak adlandıracağım. Nüfusun büyük kısmına yayıldı bu. Sadece İstanbul'da değil, Orta Anadolu'da, Anadolu kaplanları, KOBİ'ler son derece mobilize olmuş durumdalar. Çok eskiye dayanmayan KOBİ'ler, bu ekonomik franchisingler, Türkiye'nin ekonomisini geliştiriyor. Bu dinamizm ABD için de son derece önemli. Türkiye'yi giderek artan ekonomik ortak haline getiriyor. Sadece ABD ürünleri için bir talep pazarı değil, aynı zamanda tedarikçisiniz.''

Türkiye'nin aynı zamanda ABD firmaları için bölgesel üretim ve ihracat anlamında ideal konumda bir platform olduğunu dile getiren Kilner, Türkiye'nin dinamizminin de ABD için büyük önem taşıdığına dikkati çekti.

Kilner, ABD'li firmaların, Orta Doğu, Balkanlar, Orta Asya, Afrika'daki ülkelerde aktif olan Türk şirketleri ile ortaklık kurmak isteyeceklerini söyledi.

İki ülke hükümetinin de ekonomik ve ticari ilişkilere gittikçe artan bir öncelik verdiğini ve bu süreçte özel sektörün görüşlerine de büyük önem verildiğini ifade eden Kilner, ''Aradaki engelleri kaldırmak için hükümetler seviyesinde detaylı çalışmalar var. Burada bizim başarımız sizin başarınıza bağlıdır'' dedi.

-''ÇELİŞKİLER YERİNE İŞBİRLİĞİNE ODAKLANMALIYIZ''-

TUSKON Başkanı Rızanur Meral, CAP ile 2 yıl önce başlayan ilişkilerinin gelişimine ilişkin bilgi verdiği konuşmasında, Türk Havayollarını (THY) Houston'a doğrudan uçuş açmaları için ikna etmeye çalışacaklarını söyledi.

Türkiye'nin 2002'den bu yana önemli bir dönüşüm sürecinden geçtiğini kaydeden Meral, soğuk savaş sonrasında uluslararası alanda ilişkilerin nasıl yönetildiğinin önem kazandığına işaret etti.

Meral, ''Çelişkiler yerine işbirliğine odaklanmamız gerekir. Başarımız da işbirliği listemizdeki unsurlara bağlıdır, çelişkiler listemize değil'' dedi.

İki ülkenin uzun zamandır süregelen bir stratejik müttefikliği bulunduğunu, soğuk savaş döneminde güvenlik odaklı ilişkilerin, günümüzde iki ülke tarafından da çeşitlendirilmek istendiğini ifade eden Meral, Türkiye'nin bölgede artan gücünün, ABD'nin bölgedeki gerilimleri dindirmesinde yardımcı olduğunu belirtti.

Son zamanlarda Orta Doğu'daki durumun, bu ilişkinin önemini gösterdiğini söyleyen Meral, ''Bundan sonra Türkiye, ABD için bölgede daha da önemli bir müttefiktir. Bu, tüm hususlarda anlaşacağımız anlamına gelmemektedir, ama birbirimize katkı sağlayacağımız çok alan vardır'' diye konuştu.

Meral, iki ülke arasındaki 16 milyar dolarlık ticaret hacminin yetersizliğine işaret ederek, ABD'de 15 eyalette toplam 18 ABD-Türkiye ticaret odası bulunduğunu, buralarda ortaklık anlaşmaları imzaladıklarını ve yeni ticari programlar geliştirdiklerini anlattı.

 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
KOBİDER ile Secretcv.com işbirliği
KOBİDER ile Secretcv.com İnsan Kaynakları Sitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, tüm üyelerimize çok özel bir kampanya sunuyoruz.

Yapılan anlaşmaya göre Secretcv.com’daki tüm ilan üyelik paketlerini size özel fiyatlarla alabilirsiniz.


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
KOSGEB’den onay alan KOBİ’lere kredi imkanı Deniz’de.

ÇAĞLAYAN ŞUBESİ: 

Ender GÜRAL

Şube Müdürü

Çağlayan Mah. Vatan Cad. No:58/A Kağıthane/İSTANBUL
Direkt No: (0212) 233 33 81 Olimpa AVM Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş. 1997 yılında kurulmuştur. İstanbul Altın Borsası'nın 076 nolu üyesi olmuş ve İstanbul Altın Borsası'ndaki işlem hacmi hızla büyümüştür. Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş, İstanbul Altın Borsası 'ndaki işlem hacmini hızla yükseltmiş olup, daima ilk %10 içinde yer almaktadır. Firmamız Türkiye 'deki ilk ve tek ISO 9001 belgeli döviz bürosu olmanın haklı gururunu duymaktadır. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler Hazır web sitesi denilince ilk akla basit bir dizayn ile tasarlanmış, altyapısı güçsüz, arama sonuçlarında görüntülenemeyen düşük fiyatlarda web siteleri gelir. Çizgi web tasarım olarak bu alışılagelmiş düzeni ortadan kaldırıyoruz. Kurumsal firmalar için hazırlamış olduğumuz hazır web sitesi tasarımı tamamen profesyonelce hazırlanmış olup, özel tasarım bir web sitesi ile arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. kobider

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber