KOBİDER. KÜÇÜK ve ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ İŞLETMELER DERNEĞİ
      Anasayfa Hakkımızda Faaliyetler Üyelik Kobider Haber Albüm İletişim  
Başkanın Mesajı
Kobi Destek Bilgi
İşletme Mevzuatı
2009 Fuar Rehberi
Yararlı Linkler
Fotoğraflar
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi,Cumhuriyetin 92.Yıldönümü Kutlaması 2015 Gazianteo Gazeteciler cemiyeti 2009 istanbul sanayi odasi kongresi Ford 2010 Dunya Tv Gaziantep 2010 Sudan heyeti 2012 Turk Ticaret Kanunu Haberturk
2012 Çevre ve Şehircilik Bakan yrd. Muhammet Balta, Saffet Gençmehmetoğlu, Nurettin Özgenç Kobider Başkanı,Kağıthane Belediye başkanı ve Sudan Başkonsolosu 29 EKIM 2010 CANKAYA KOSK'UNDE VERİLEN RESEPSIYON DA CUMHURBASKANIMIZ ILE NURETTIN OZGENC BIR ARADA Patronlar okulunun Çırağan sarayında düzenlenen toplantıda Gaziantep HÜRSİAD Sn.Başbakan Yrd.Bülent Arınç ile  2009 Peres tv ile ropörtaj 2009 İstanbul Yönetimiyle iftar yemeğinde Yeni Asya gazetesinin 40. yılı kutlaması Mehmet Kutlular ile. Tarım Bakanımız Mehdi Eker ile Dış Ticaretten sorumlu bakanımız Zafer Çağlayan ile Sn. Bakan Nihat ERGÜN ile Sn.Bakanımız Zafer Çağlayan ile HaliçKongre merkezinde Konferansta 2010 Sn. Devlet Bakanımız Hayati Yazıcı ile Ülke Tv Bloomberg HT Tv Haber 24 KOBİDER Heyeti AK Parti Genel Başkan Yrd. Ekrem Erdem'i Makanında ziyaret etti. Sn. Bakan Mustafa Demir'e Teşekkür plaketini başkanımız Nurettin Özgenç sundu Bayındırlık ve İskan Bakanlığını Ziyaret Şadi Kılıç ile Sayın Sanayive Ticaret Bakanımız Nihat ERGÜN İle 3. Dönem MÜSİAD Genel Başkanı Ömer BOLAT ile Mowenpic otel 2010 Ekonomi Gazeteciler Derneği Gecesi Gümüşhane Valiliğini Ziyaret Sayın Valimiz Enver Salihoğlu KOBİ'ler Finansman Toplantısı
2006 KOBİ Toplantısı Dış Ticaret Merkezi 2007 MÜSİAD İftarı 2007 Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan ile ABD Büyükelçisi Ross Wilson ile Cevahir Kongre Merkezinde
2008 KOBİDER Yönetim Kurulu Üyeleri İBB Florya Tesislerinde Kahvaltılı Toplantı Sonrası İBB Kadir Topbaş ile Çırağan Sarayı Toplantı 2008 Ekonomi Gazetecileri Derneği Toplantısı 2009 Tarım Zirvesi Arap İşadamları ile Fındık Konusunu Gündeme Taşıdık Başbakan Yrd. Sayın Ali Babacan İle Tarım Zirvesinde

 

 

 

 

ÖZGENÇ: Kuzey Kıbrıs Baba Parası Yiyerek Asi Evlat Gibi Davranıyor

KOBİDER/ÖZGENÇ: Kuzey Kıbrıs Baba Parası Yiyerek  Asi Evlat Gibi Davranıyor


Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Başkanı Nurettin Özgenç; Son günlerde Kuzey Kıbrıs'taki bazı sendikalar  Türkiye'nin aleyhinde bulunuyorlar. Türkiye'den beslenenlerin bu yola girmesi düşündürücüdür.Deyim yerindeyse  "Besle kargayı oysun gözünü" şeklinde hareket ediyorlar. Ekabir takımı bazı  sendikalar, tepki olarak Sendikal Platform ve Toplumsal Varoluş adı altında gösteri yaparak Türkiye aleyhinde "Kurtarıldık mı has..tir"... "Ankara ne paranı, ne paketini, ne de memurunu istiyoruz"... "Ayşe'nin parası bitti, tatilde hırsız oldu." şeklinde sloganlar atıp pankart ve döviz taşımaları içlerindeki kini ve nefreti dışa vurmaktalar. Bir de utanmadan, sıkılmadan mitingde 'Kıbrıs Cumhuriyeti' bayrağı açıyorlar. Bu tek kelimeyle nankörlüktür ve aslını inkar etmektir. Baba parası yiyip babaya asi olmak ve onu reddetmek insani olmadığı gibi ahlaki de  değildir.


2008 yılında  iş gezisi için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) gittiğimizde gördüğümüz manzara karşısında tespitlerimizi ve çözüm önerilemezi kamuoyuyla paylaşmıştık.Ve demiştik ki Türkiye, sürekli bu kamburla yaşamamalı KKTC' ye balık vermeyip balık tutmasını öğretmeli. KKTC'de ekonomisini canlandıracak alt yapıyı oluşturup kendi ayakları üzerinde durabilmeli. Sürekli Türkiye'den ekonomik yardım talep etmek yerine kendi kendine yeten bir ülke sıfatı kazanabilmeli.


Türkiye'nin sürekli olarak ekonomik destekte bulunduğu KKTC'de, ülkemizden giden insanlara soğuk güneyden gelenlere insanlara ise daha sıcak davranılıyor bu davranış biçimini anlamı değiliz. Oysa; Türkiye,  20 Temmuz 1974' de Barış Harekatı düzenleyerek Kuzey Kıbrıs Türkü'nü özgürlüğüne kavuşturmuş adaya barış,huzur ve mutluluk getirmiştir. Türkiye kendi içinde ekonomik sıkıntılar çekmesine rağmen adaya her yıl düzenli para akıtmıştır. Bu para pompalama işi de 37 yıldır kesintisiz sürmektedir. Şimdi ise oradaki bazı satılmışlar Türkiye'ye defol diyor!


Özgenç;Kuzey Kıbrıs'taki sendikalar  politburo temsilciliği gibi hareket ediyor. Kur-an kursları düşmanlığından tutunda Türkiye aleyhtarlığına kadar bir çok şeyi yapmaktalar. Bazı konularda Enosis' ten farklı davranmıyorlar da değil. Makarios döneminde dahi  açık olan İHL' leri ve dini eğitim bu bağnaz sendikacılar yüzünden kapalı durmaktadır.


Kuzey Kıbrıs yıllardan beri dışa açılamadığı için ekonomisi büyüyememiş, bu uğurda çaba sarf etmemiş sadece Türkiye'nin verdiği yüklü miktardaki para desteğiyle müflis evlat gibi har vurup harman savurmuş. Oysa; Türkiye'de vatandaşlar geçim sıkıntısı içinde işsizlikle boğuşurken Yavru Vatan'da zevk-ü sefa sürülmesinin kolay kabul edilebilir bir durum değil. Özellikle Kuzey Kıbrıs halkı değirmenin suyunun nereden geldiğini bilerek ona göre hareket etmeli. Türkiye'nin dört bir yanından petrol fışkıran bir ülke olmadığı bilinmeli.Yapılan bunca güzellik karşısında saygısızlık yağılmayıp  ahde vefa gösterilmeli.


KKTC'de büyük bir müsriflik var. Türkiye'de sanayicilerin dahi almakta zorlandığı otomobilleri orada memur olan kişiler  kullanıyor. Maaşlar ise Türkiye'ye göre dudak uçuklatan miktarlarda. KKTC'de ortalama her 3 kişiden biri kamudan maaş almakta, ayrıca aldıkları yüksek maaşlardan elde ettikleri gelirlerini gayrimenkule yatırıp kira geliri elde edip yan gelip yatıyorlar. Bu da yetmezmiş gibi kamu görevlisi 13 maaş almaktadır.


Özgenç; burunlarının sürtülmesi için  Türkiye adaya gönderdiği paranın miktarında azaltma yapmalı. Öyle kolaycılıkla,hazır yiyicilikle yaşanılmayacağını görmeliler. Anavatanda yaşayan  fakir fukaranın,garip gurebanın hakkı, Enosis zihniyetinde olan kişilere gönderilmemeli.   Neymiş efendim AB üyesi olan Kıbrıs Rum kesimiyle  uyumlu olsun diye en düşük maaş alan memurlara 10 bin liraya yakın para ödeniyor. Bizde ise aynı parayı daha fazla mesai yapmasına rağmen  6 -7 memur zor alıyor. Bu durum hakkaniyet ölçülerine aykırıdır.


Başbakan Erdoğan "biz destekliyoruz" demekte ancak desteğimizin karşılığıda "defol git" olmamalı.  Ekâbir takımı hem hazır yiyecek hemde babaya asi evlat olacak bu kabul edilebilir bir şey değil.


 

 

Geri Dön

   

 

Güncel Haberler
KOBİDER ile Secretcv.com işbirliği
KOBİDER ile Secretcv.com İnsan Kaynakları Sitesi arasında imzalanan protokol kapsamında, tüm üyelerimize çok özel bir kampanya sunuyoruz.

Yapılan anlaşmaya göre Secretcv.com’daki tüm ilan üyelik paketlerini size özel fiyatlarla alabilirsiniz.


Reklamlar
Secretcv.com doğru işe doğru insan felsefesinden yola çıkarak firmalar ve iş arayanları en doğru şekliyle buluşturmayı hedeflemektedir. Kullandığı teknolojisi ile firmalara, en doğru adaya ulaşmakta zaman, emek ve dolayısıyla tasarruf sağlamaktadır.
KOSGEB’den onay alan KOBİ’lere kredi imkanı Deniz’de.

ÇAĞLAYAN ŞUBESİ: 

Ender GÜRAL

Şube Müdürü

Çağlayan Mah. Vatan Cad. No:58/A Kağıthane/İSTANBUL
Direkt No: (0212) 233 33 81 Olimpa AVM Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş. 1997 yılında kurulmuştur. İstanbul Altın Borsası'nın 076 nolu üyesi olmuş ve İstanbul Altın Borsası'ndaki işlem hacmi hızla büyümüştür. Nadir Döviz ve Kıymetli Madenler A.Ş, İstanbul Altın Borsası 'ndaki işlem hacmini hızla yükseltmiş olup, daima ilk %10 içinde yer almaktadır. Firmamız Türkiye 'deki ilk ve tek ISO 9001 belgeli döviz bürosu olmanın haklı gururunu duymaktadır. NURETTİN kuyumculuk 22 Ayar Mega Model Bilezikler Hazır web sitesi denilince ilk akla basit bir dizayn ile tasarlanmış, altyapısı güçsüz, arama sonuçlarında görüntülenemeyen düşük fiyatlarda web siteleri gelir. Çizgi web tasarım olarak bu alışılagelmiş düzeni ortadan kaldırıyoruz. Kurumsal firmalar için hazırlamış olduğumuz hazır web sitesi tasarımı tamamen profesyonelce hazırlanmış olup, özel tasarım bir web sitesi ile arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. kobider

 

 

Copyright 2009 - Design by PROCEEDSOFT www.proceedsoft.com
hafta hafta bebek gelişimi hafta hafta bebek gelişimi doktor

anne , bebek , bebek sağlığı , bebek gelişimi

malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber malatya haber